Trwa ładowanie...
Przejdź na

PiS zabierze 20 MILIONÓW ZŁOTYCH teatrom i kulturze i przekaże je... szkole Tadeusza Rydzyka!

1147
Podziel się:

Zapowiedziano też cięcie 20 milionów, których nie dostaną łódzkie hospicja. "Poprawka przeszła głosami PiS bez żadnego uzasadnienia".

PiS zabierze 20 MILIONÓW ZŁOTYCH teatrom i kulturze i przekaże je... szkole Tadeusza Rydzyka!

Odkąd Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę, ojciec Tadeusz Rydzyk zaczął być traktowany z najwyższymi, aż komicznymi honorami.

"Magnificencji" takie wylewne okazywanie poparcia nie wystarczyło i kazał swojej telewizji... zrezygnować ze współpracy z kancelarią prezydenta. Teraz już wiadomo, o co walczył. O miliony.

Tym razem Tadeusz Rydzyk powinien być zadowolony, gdyż w nocy Komisja Finansów Publicznych przegłosowała poprawkę PiS-u, na mocy której jego szkoła otrzyma aż... 20 milionów złotych z budżetu państwa!

Oczywiście, żeby znaleźć te pieniądze rząd musi je komuś odebrać - zaproponowano więc teatry i kulturę. Planowane jest też odebranie 20 milionów złotych łódzkim hospicjom.

Poprawka przeszła głosami PiS bez żadnego uzasadnienia - powiedział w wywiadzie dla TVN 24 Sławomir Neumann, szef klubu PO. Po prostu została złożona i przegłosowana. Dziś wieczorem będziemy ją głosowali do budżetu.

Ta poprawka daje ekstra pieniądze uczelni Tadeusza Rydzyka. 20 milionów dla prywatnej uczelni. Pytanie brzmi, czy to jest zapłata za kampanię wyborczą, czy działanie ojca Rydzyka w kampanii PiS. To brzmi strasznie, ale wygląda to na korupcję wyborczą.

Poprawkę do projektu ustawy budżetowej na 2016 rok w imieniu PiS-u zgłosił poseł Ryszard Terlecki. Czytamy w niej:

W części 24 - Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego zmniejszyć wydatki o kwotę 20.000 tys. zł, z tego wydatki na pozostałe zadania w zakresie kultury o kwotę 10.000 zł (...) oraz wydatki na teatry o kwotę 10.000 tys. zł (...), z przeznaczeniem na utworzenie nowej pozycji w części 83 - Rezerwy celowe pt. "Środki na realizację zadań Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu" (wydatki majątkowe w kwocie 10.000 tys. zł, wydatki bieżące w kwocie 10.000 tys. zł).

"20.000 tys. zł" to taki mniej szokujący zapis "20 milionów".

PiS chciał także odebrać aż 20 milionów łódzkim hospicjom, żeby przekazać je na Fundusz Kościelny, z czego ponad 67% miałoby iść na emerytury dla księży. Podobno chce jednak wycofania tej jednej poprawki.

Tadeusz Rydzyk musi mieć dzisiaj dobry dzień. Przypomnijmy jego "najlepsze momenty":

KOMENTARZE
(1147)
gość
6 lat temu
Co ? Nawet nie wiem jak to skomentować. Paranoja
Monika
6 lat temu
Narzekalismy na rządy złodzieji z PO to teraz mamy fanatyków z PiS. Z deszczu pod rynne
gość
6 lat temu
Gratuluje wyborca pisu, brawa dla was!
gość
6 lat temu
nie mogę już słuchać co ten pis wyprawia
gość
6 lat temu
aż się boję napisać co myślę, żeby mi prokurator do chałupy nie wpadł :/
Najnowsze komentarze (1147)
gość
6 lat temu
A po co ludowi kultura.Ciemniakami łatwiej manipulować
gość
6 lat temu
jaki rzad taka kultura patrz pani prof
gość
6 lat temu
a Wy już macie amnezje jak PO wydało 50 milionów na portal dla bezdomnych :P
walcie sie
6 lat temu
kto wam placi za te komentarze???? ja tez chce
gość
6 lat temu
r****k to stary alfons jaki ociec hihi szatan
gość
6 lat temu
Nasz udział w likwidacji szmatławca zwanego Gazetą Wyborczą może polegać np. na jego odwracaniu bądź zasłanianiu innymi gazetami na wszystkich półkach, gdzie jest on wykładany . To żadne przestępstwo, bo zawsze mogę się pomylić i odłożyć przeglądaną gazetę w inne miejsce. Mała rzecz, jednak zwielokrotniona - może przyczynić się do końcowego sukcesu.
gość
6 lat temu
Moze tak Kosciol zacznie placic podatki z rydzykiem na czele!!!! dlaczego rzad okrada i oszukuje ludzi, wciska kit, najlepiej nachapac sie , zrobic balagan i nie ponosic zadnych konsekwencji! R****k kokejny po rzadzie naszym oszukaniec, nie ma wstydu!!!!! smieje sie z glupich ludzi ktorzy w niego wierza i ufaja,porazka!!!!!!
JA
6 lat temu
Dla mężczyzny który nigdy jeszcze nie miał swojego dziecka te fotki moga być odrazajace,,niemniej do tego trzeva dojrzec,,dorosnąc,,,INACZEJ SIE PATRZY NA OBCYCH LUDZI INACZEJ NA WŁĄSNA ZONĘ,,I WŁĄSNE DZIECKO,,
asdasd
6 lat temu
I bardzo dobrze! Kultury w Polsce nie ma, a teatry nie wystawiają sztuk, tylko porno, albo jakieś chore i zdegenerowane gnioty.
gość
6 lat temu
balans POSwetuiPis trwa dalej i robia nas w bambuko hahaha
gość
6 lat temu
kościółkowe hieny na czele z władza i z biznesem korupcyjnym dymaja suwarna czyli naród !!!!
gość
6 lat temu
tak nas robią w h...ja
gość
6 lat temu
No i wielkie Hallo. Mogą dać i Rydzykowi, zamiast na jakieś wynaturzone teatry .
gość
6 lat temu
Wolę Rydzyka od Michnika. Czy gazetka towarzysza Michnika nie była finansowana z budżetu od 1989 roku?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie