Samotne matki jednak dostaną po 500 złotych na dziecko? "Państwo musi stać na straży ich godności"

603
Podziel się

"Musimy przeforsować takie rozwiązanie. Nie możemy samotnych matek z dziećmi pozostawić samym sobie" - obiecuje poseł Cymański.

Samotne matki jednak dostaną po 500 złotych na dziecko? "Państwo musi stać na straży ich godności"

Flagowy projekt Prawa i Sprawiedliwości Rodzina 500+ budzi ostatnio sporo kontrowersji. W pierwotnej wersji ustawy politycy chcieli, by 500 złotych wypłacane była na każde dziecko. Potem wersję zmieniono i zdecydowano, że dofinansowaniem będą objęte tylko drugie i kolejne dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. Projekt umożliwia pobieranie dodatku ludziom bardzo bogatym, nawet milionerom, takim jak Janusz Korwin-Mikke i Izabela Łukomska-Pyżalska. Deprecjonuje jednak samotne matki, których dochód ledwo przekracza 800 zł miesięcznie.

Początkowo PiS starało się wybrnąć z kłopotliwej sytuacji i dzięki swojej rzeczniczce wyjaśniło, że samotne matki powinny postarać się o kolejne dzieci lub znalazły sobie męża. Przypomnijmy: Rzeczniczka PiS do samotnych matek, które nie dostaną 500 zł: "Niech mają WIĘCEJ DZIECI"

Na szczęście nie wszystkim posłom PiS-u podoba się takie rozwiązanie. W rozmowie z Super Expressem trzech z nich zapewnia, że zajmie się tą sprawą.

Nie możemy samotnych matek z dziećmi pozostawić samym sobie - deklaruje Tadeusz Cymański. Musimy przeforsować rozwiązanie, w którym będzie im dane dostać 500 zł na dziecko. Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania tej sprawy. To będzie sprawiedliwe.

Więcej szczegółów podaje poseł Arkadiusz Mularczyk.

Ten próg trzeba podnieść do 1200-1500 złotych - ocenia w tabloidzie. By biedne matki, które samotnie wychowują jedno dziecko, dostały 500 zł. Tylko wtedy program 500+ będzie skutecznym programem zapewniającym poczucie sprawiedliwości grupom nieładnie nazywanym wykluczonymi.

Podobnego zdania jest poseł Andrzej Jaworski, szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Popieram jak najbardziej 500 zł na dziecko dla samotnych matek. Państwo musi o nie zadbać i stać na straży ich godności. Będę o to walczył podczas prac nad projektem - zapewnia.

KOMENTARZE
(603)
Gość
4 lata temu
Polecam wszystkim hejterom zamienić sie rolami i zostać samotna matka na 1 miesiac wtedy zobaczą jak to jest z tym pierwszeństwem do przedszkoli i żłobków , jakie luksusy to alimenty i jaka to przyjemność gdy dziecko siedzi 11 h w placówce bo nie ma go kto odebrać a ty Lebiedziński nadgodziny zeby wyżyć . Takie jesteśmy cwaniary. Oczywiście mogłyśmy sie nie puszczać albo nie rozwodzić - głupie baby..
gość
4 lata temu
Też jestem samotną matką, nie czekam na żadne pieniądze od rządu. Nie pobieram żadnych zadiłków.Sama sobie daję radę, wyrzeczenia i ciężka praca.
gość
4 lata temu
L***i, które mają facetów udają samotne matki, żeby wydębić jak najwięcej kasy od państwa. To powinno być kontrolowane.
gość
4 lata temu
Polska sprzedana za 500 zł na dziecko. Gratuluję!
Gość
4 lata temu
Dziękuję jestem samotna matka....
Najnowsze komentarze (603)
samotna matka...
2 lata temu
jestem samotną matką i to taką, która dzieci już mieć nie może ( wiek ). Zapieprzam po 14 h by utrzymać rodzinę - z tego 4 h za 500,00 zł. Moje dziecko widuje 2 h dziennie a mogłabym więcej. Ale po co? Rząd wie najlepiej co komu i ile potrzeba! Mając sporo po 50-ce, jestem zmęczona tym, że muszę kosztem relacji z moim dzieckiem dokładać do kieszeni tym co w pysk mi się śmieją! Jakież to upokarzające!!
Gość
2 lata temu
Mój mąż odszedł do młodszej. Zostałam sama z dzieckiem chora na Sm. Byłoby lżej gdyby Państwo nam pomogło. Każde dziecko ma potrzeby.
gość
3 lata temu
Jestem samotną matką ,rozwiodłam się .Były mąż płaci alimenty w kwocie 400 zł. Doliczając je do mojej pensji przekroczyłam 800 zł,w związku z tym nie otrzymuję 500 PLUS. Muszę sobie radzić liczę każdy grosz.. Szkoła kosztuje ,ubrania również ,nie mówiąc już o lekach jak dziecko zachoruje .Dziecko nosi okulary ,co roku zmieniane są szkła ,a wyżywienie ?? po prostu brak słów .Szlak mnie trafia jak słyszę o tym 500 Plus ,jak państwo podzieliło dzieci .Widocznie są one gorszego sortu.Przecież mają takie same potrzeby jak inne dzieci i te same żołądki.Mam ogromne szczęście ,że mogłam zamieszkać z rodzicami .Dokładam się też do opłat ,ponieważ rodzice mają bardzo niskie emerytury a oboje chorują.Nie wiem kto ustalał dolną granicę 800 zł na osobę, bo licząc nawet najniższą krajową i alimenty przekroczy się 800zł.CHORY KRAJ I CHORE PRAWO !!!!
gość
3 lata temu
święte słowa ja na alimenty czekam od 15 maja ostatnie 500 zł otrzymalam 20 kwietnia, zarabiam 1300 1400 zł i przekraczam próg dochodowy , alimenty nie wiem kiedy sie doczekam masakra
skuter
3 lata temu
jestem sam wychowuje synka spłacam za byłom dłogi ona sie zwolniła z pracy nie płaci alimentów opika dała jej prace za sredniom krajowom dostaje 500+ drogie 500alimentów bo miła swoje dziecko a opieka mi nic nie pomorze na reke ma 2500zł i poco jej pracowac a komornik nie morze jej zabrac tej kwoty
Gość
3 lata temu
Też jestem samotną matką i na pomoc z państwa niemam co liczyć bo dochód przekracza mi o 20 zł nie dostaje 500 + ani nie dostaje alimentów z funduszu alomentacyjnego bo dochód mi przekracza ojciec dziecka ma to w du.ie a ja sie muszę martwić co dac dziecku zjeść
gość
3 lata temu
Dlaczego samotne matki nie dostają 500 złotych na dziecko?
Gość
3 lata temu
Dlaczego samotnie wychowuje dziecko niemam 500+moje dziecko tez chce dostać jest poszkodowane
Gość
3 lata temu
Dlaczego samotnie wychowuje dziecko niemam 500+moje dziecko tez chce dostać jest poszkodowane
Gość
3 lata temu
Jestem samotna matka,ktora niema alimentow[ojciec nie znany]staram sie jak moge zeby miec na jedzenie w domu.pracuje w nadgodzinach by zapewnic dziecku glupie witaminy w owocach i warzywach.Nie daje rady już.Od tego sa odprowadzane podatki i w zwiazku z tym w nie dostane 500+,To nie jest sprawiedliwe bo kazde dziecko zasluguje na te pieniadze.A ja staram sie jak moge
fredrick
3 lata temu
Szukasz kredytu biznesu? pożyczki osobiste, dom pożyczka, kredyt samochodowy, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital, itp .. Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jakichkolwiek powodów. Jesteśmy prywatnych pożyczkodawców, kredytów dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2% stopy procentowej. Jeśli jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami dzisiaj na (fredrickpetersonloan@gmail.com) i dostać już swój kredyt Pozdrowienia, Fredrick Peterson Zespół inwestycyjny
gość
3 lata temu
Jestem samotna bo ojciec mojego dziecka zmarł, Płacę podatki i m.in. dokładam się do 500+ dla osób zamożnych. Zgodnie z powyższymi wypowiedziami wśród małżeństw są osoby uczciwe, należy im się nagroda a samotne matki to puszczalskie, oszustki, cwaniary. Doradzam trochę wyobraźni. Nie oczekuję pieniędzy, natomiast dlaczego ludzie zamożni dostają pomoc od państwa która pochodzi z podatków płaconych przez te niedobre samotne matki. Dlaczego w przypadku samotnych matek są progi zależne od dochodów a w przypadku małżeństw nie. Ok, pomagajmy ale osobom potrzebującym.
jadzia
4 lata temu
NO jestem prawdziwie samotną matką dostałam od Państwa fige......a nie 500+
Ewa z Belchat...
4 lata temu
Jestem somotna matka mam corke w wieku 15 lat nie dostane +500 bo dochod przekroczyl mi 50zl ledwo wiaze konic z koncem pracuje ciezko za prace otrzymuje minimalne wynagrodzenie corka jest moim 4 dzieckiem co na to pani premier gdzie sprawiedliwosc moje dziecko nie ma nic a bogaty sie smieje
...
Następna strona