Ryster o powrocie do TVP: "Myślą, że mądry program da się stworzyć ot tak"

217
Podziel się

"Tacy byli mądrzy i mnie zdjęli z wizji, to niech teraz zrobią dobry nowy teleturniej wiedzowy".

Ryster o powrocie do TVP: "Myślą, że mądry program da się stworzyć ot tak"

Nowa ekipa przejęła władzę w TVP z poleceniem przekształcenia jej w "telewizję narodową". Okazało się, że najłatwiej to zrobić, przywracając stare programy, wycofane przed laty z powodu niskiej oglądalności. Krążą pogłoski o reaktywacji magazynu Pegaz, Sondy, a także Wielkiej Gry. W rozmowie z Faktem wieloletnia prowadząca Stanisława Ryster potwierdza, że dostała już propozycję z Dwójki.

Jak jednak wyjaśnia, nie wystarczy sięgnąć po stare formaty. Trzeba to jeszcze zrobić dobrze.

Zadzwonił do mnie dyrektor Dwójki i poprosił o powrót. A ja spytałam, po co przywracać ten program, skoro w tych czasach nikt tego porządnie nie zrobi. Gdy ściągali Wielką grę z anteny, to było mówione, że lada moment zostanie wprowadzony nowy teleturniej wiedzowy - wspomina w tabloidzie. No i we wrześniu minie 10 lat i ja nie widzę tego wspaniałego teleturnieju. W TVP myśleli, że taki mądry program da się stworzyć ot tak. Pan Maciej Chmiel powiedział, że się nie podda i będą jeszcze do mnie dzwonić. Nie przykładam do tego jednak żadnej wagi. Narobię sobie nadziei, a potem nic z tego nie wypali, tak jak z tego programu, który miał mnie zastąpić. Szkoda moich nerwów, ja już się nadenerwowałam. Bardzo trudno byłoby im się do tego porządnie przygotować.

Jak ocenia Ryster, prace nad pierwszym odcinkiem tak poważnego programu musiałyby potrwać około roku. Zastanawia się także, kto miałby brać w nim udział.

Nad tym, by Wielka gra miała ręce i nogi, trzeba by ciężko pracować przez rok. Jeśli natomiast miałaby wyglądać tak, jak większość programów obecnie, to ja wysiadam. Nie chcę bylejakości!

A wszystko wskazuje na to, że oni chcą przywrócić program rach-ciach i już. A skąd na przykład wzięliby teraz na szybko zawodników? Trzeba też wymyślić tematy, znaleźć ekspertów i je usystematyzować. Same tematy to było 480 teczek! Tacy byli mądrzy i mnie zdjęli z wizji, to niech teraz zrobią dobry nowy teleturniej wiedzowy, a nie kolejny tani, dziadowski program, gdzie jest blichtr i poklepywanie po ramionach.

KOMENTARZE
(217)
Gość
4 lata temu
Ma rację.
gość
4 lata temu
To był program gdzie naprawdę liczyła się wiedza
Gość
4 lata temu
Program nie wypali.za malo teraz madrych osob.
Gość
4 lata temu
Szacunek dla Pani za takie podejście.
Gość
4 lata temu
Dobrze to wyrazila. Jest dokladnie tak, jak mowi
Najnowsze komentarze (217)
gość
4 lata temu
A "1 z 10" wciąż na topie :)
gość
4 lata temu
Uważam że program może wrócić ale niech prowadzi kto s młodszy dajmy i im szanse nie odgrzewajmy mielonych
Gość
4 lata temu
Dokladnie. Brawo. Tak trzymać.
gość
4 lata temu
Ta pani nawet nie wie ze juz nie ma teczek.
Joanna
4 lata temu
po co wracać do starych programów nie lepiej wymyślić coś nowego podobnego., z nową prowadzącą , a ona niech naciąga dalej swoich rówieśników.
zawiedziona s...
4 lata temu
Ta pani straciła autorytet jak posłużyła nim się do oszukiwania starszych , naiwnych ludzi w reklamie ubezpieczeniowej
gość
4 lata temu
to ta stara sz.... co reklamuje chwilowki naciaga starych ludzi na zlodziejskie lichwy..... p***a ....
gość
4 lata temu
A czy gdzieś jest napisane, że tworzyła?
celebrytoscep...
4 lata temu
I kto to będzi oglądał . Ja tam wolę" trudne sprawy "albo "m jak miłość".
gość
4 lata temu
O co chodzi? Chcę oddać głos na komentarz, a Pudelek wmawia mi, ż e już głosowałam! Innym razem dodaje nie jeden a kilkanaście głosów. Ale brzudko.
gość
4 lata temu
tylko nie ten program i nie to b****o
Maria
4 lata temu
Czy Pani zjadła wszystkie rozumy,jest wiele młodych utalentowanych i pięknych ludzi którzy potrafią więcej niż Pani.Dla Pani pisać bajki dla wnuków to będzie pożytek wszystko mija a czas na pewno.
gość
4 lata temu
klasa odpowiedź!
gość
4 lata temu
Mądra kobieta ma racje ! Bardzo chętnie oglądałbym Wielka Grę bo to był teleturniej bardzo mądry ktory pokazywał wielka wiedzę uczestników i tylko pani Ryster mogłaby poprowadzić ten teleturniej ale jest bardzo duża profesjonalistka i byle czego prowadzić nie będzie i ma racje dziękuje pani za lata oglądania i lepiej nie powtarzać co było mądre niż prowadzić badziewny teleturniej!
...
Następna strona