Poniedziałek 07.03.2016 09:30

Kora wyprzedaje majątek. "Nasze stare mieszkanie starczy mi na 3 lata. Ja chcę żyć!"

Kora Olga Jackowska nowotwór

Kora wyprzedaje majątek. "Nasze stare mieszkanie starczy mi na 3 lata. Ja chcę żyć!"

U Kory trzy lata temu wykryto nowotwór jajnika. Jak ujawniła piosenkarka, leczenie można było zacząć dużo wcześniej, gdyby lekarze nie lekceważyli ciągnących się latami objawów. Na szczęście, dzięki szybko przeprowadzonej operacji i skutecznej chemioterapii, udało się uratować piosenkarce życie. Aby zapobiec nawrotowi raka, Kora musi jednak brać innowacyjny i bardzo drogi lek o nazwie Olaparib.

Mimo że Kora nie może raczej narzekać na brak pieniędzy, 24 tysiące złotych co miesiąc okazało się dla niej zbyt dużym wydatkiem. Od czasu choroby nie koncertuje, utrzymuje się z tantiem i wynagrodzenia z Must Be The Music. Dlatego, za pośrednictwem fundacji onkologicznej Alivia postanowiła prosić o pomoc: Kora zbiera pieniądze na leki! "Miesięczna dawka kosztuje 24 000 zł"

Niestety, polski system ubezpieczeń zdrowotnych jest tak skonstruowany, że jeśli pacjent, zamiast leków z listy NFZ, które często są nieskuteczne i przestarzałe, zdecyduje się wykupić lekarstwo na własną rękę, traci ubezpieczenie i do końca życia musi leczyć się prywatnie.

Żeby zdobyć na to pieniądze, Kora zaczęła wyprzedawać majątek. Na początek pozbyła się swojego starego mieszkania. Sprzedała je za około milion złotych.

Lek kosztuje 24 tys. miesięcznie. Rocznie jest to około 300 tys. Dlatego nasze mieszkanie starczy mi na trzy lata. A wyobrażam sobie, że można żyć dłużej - wyznała piosenkarka w Faktach TVN. To jest opresja, to jest ból, to jest po prostu piekło! Jeżeli można w tym piekle ulżyć, to nie wbijajmy tego Polaka ciągle do tego kotła. Nie stójmy nad tym kotłem! Niech NFZ nie stoi nad tym kotłem! Niech nas nie wbija do tego kotła! Nie dlatego ja jestem tutaj, bo chcę, żeby ludzie wpłacali na moją skarbonkę. Tylko jestem tutaj po to, i jasno mówię: po to, że to jest lek, który powinien być refundowany! Koniec, finito, basta! I to już dawno! Ja chcę żyć. Po prostu chcę żyć!

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1039)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 1021-1039 z 1039
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 11.03.2016 14:46
bogata żebrze o pieniądze wstyd
Odpowiedz
3 0
zgłoś
jkjk 11.03.2016 14:54
ma prawo się leczyć dobrze że ma kasę---ale nie wierzę w te leki to jest ogromny zarobek dla firm farmaceutycznych zarabiaj,ą na lekach i szczepionkach ---po prostu zabijają ludzi
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 11.03.2016 19:39
Niech nie narzeka, bo ma pieniądze! Czeka na datki od biednych? Każdy chce żyć, ci co nie skamlą też i nie mają "starego" mieszkania za milion!!!
Odpowiedz
1 0
zgłoś
gość 11.03.2016 19:41
ci zamordowani w smolensku tez chcieli zyc byli watosciowsi od ciebie a wysmiewalas sie znich i
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Moniuszko 11.03.2016 23:04
Całe szczęście, że ją stać na ten lek bo większości niestety nie. Kibicuję jej, niech walczy w imieniu pozostałych!!!!!!!!!! Kora ściskam i buziaki!!!!!!
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 1021-1039 z 1039