Środa 09.03.2016 16:45

Ministerstwo Zdrowia będzie refundować lek Kory?

Kora Kora Jackowska Olga Jackowska Olga Sipowicz Kora Sipowicz

Ministerstwo Zdrowia będzie refundować lek Kory?

Od kilku tygodni Kora prowadzi w mediach kampanię na rzecz refundacji innowacyjnego leku, zapobiegającego nawrotowi raka szyjki macicy. Lek nosi nazwę Olaparib i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Jest także bardzo drogi. Roczna kuracja kosztuje ponad 300 tysięcy złotych.

Żeby zdobyć pieniądze na lek, piosenkarka sprzedała mieszkanie. Pieniądze ze sprzedaży wystarczą jej na trzy lata życia. Zobacz: Kora wyprzedaje majątek. "Nasze stare mieszkanie starczy mi na 3 lata. Ja chcę żyć!"

Tymczasem rzecznik Ministra Zdrowia ujawnia w Super Expressie, że wniosek o refundację został złożony już dwa miesiące temu.

Wniosek został przekazany do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w dniu 11 stycznia 2016 r. - mówi Milena Kruszewska. Prezes AOTMiT ma 60 dni na wydanie rekomendacji w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych wnioskowanej technologii lekowej. Po uzyskaniu rekomendacji prowadzone będą negocjacje cenowe wnioskodawcy z Komisją Ekonomiczną. Niezwłocznie po przeprowadzeniu tych negocjacji Komisja Ekonomiczna przedstawi ministrowi zdrowia swoje stanowisko.

Problem refundacji drogich, ale skutecznych leków jest niestety w polskiej służbie zdrowia powszechny. Na pocieszenie dodajmy, że już od piątku będzie łatwiej dostać leczniczą marihuanę, pomagającą w wielu chorobach, takich jak np. lekoodporna padaczka. Zobacz: Lecznicza marihuana będzie w Polsce legalna... JUŻ OD PIĄTKU!


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (514)

Odpowiedz
16 5
zgłoś
gość 09.03.2016 17:11
refundacja dla wszystkich, a nie dla jednostek !!!!!!!!! wtedy jestem za !!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
14 2
zgłoś
gość 09.03.2016 17:11
kora ma na 3 lata leki!!! dzieciom refundujcie@
Odpowiedz
15 3
zgłoś
gość 09.03.2016 17:11
to niech refundują dl wszystkich !!!! jak za komuny !!! ważni i ważniejsi !!!! albo dla wszystkich,albo dla nikogo !!! a kobiety które nigdy nie brały narkotyków i nie mają dziecka z kochankiem podczas legalnego małżeństwa nie mają szans na dotacje? i ile trzeba rocznie setek tys. zarobku żeby ją dostać? a emerytce z 1000 zł dacie dotację?? a może trzeba mieć dom na wsi i mieszkanie w Warszawie ? wstyd !!!! nie chcę o tej pani słyszeć !!
Odpowiedz
14 2
zgłoś
gość 09.03.2016 17:12
no i fajnie... ale potraktujcie wszystkich takich chorych jak ona w ten sam sposob... wszyscy kochamy zycie w taki sam sposob... Korze zycze wyzdrowienia
Odpowiedz
8 0
zgłoś
gość 09.03.2016 17:12
gość: Moja mama tez miala nowotwora ---rodzice sprzedali wszystko co sie dalo, wzieli kredyt mama walke wygrala i teraz powoli splacamy reszte kredytu Rodzice niko nie prosili nie zebrali.....Pani Kora na narkotylki kase miala to niech na lekarstwa wytrzasnie a nie zebra...wstyd jak kasy nie ma to .........
To wszystko zalezy od tego kiedy sie dowiemy, ze mamy raka. Im wczesniej, tym lepiej... Poczatki nowotworu jest latwiej wyleczyc, niz nowotwor juz zaawansowany... Zdrowia dla mamy zycze!
Ładowanie komentarzy…