Trwa ładowanie...
Przejdź na

Owsiak do szefa TVP2: "W życiu nie spotkałem się z taką cenzurą!"

330
Podziel się

TVP pominęła podanie wyniku zbiórki WOŚP. "Chciałbym prosić, aby Telewizja była telewizją publiczną, bez wprowadzania cenzury".

Owsiak do szefa TVP2: "W życiu nie spotkałem się z taką cenzurą!"
bCMXoSdN

Kilka dni temu na specjalnej konferencji prasowej Jurek Owsiak poinformował, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała prawie 73 miliony złotych - o 20 milionów więcej niż rok temu. To jeden z najwyższych wyników w historii fundacji. Niestety, informacja o sukcesie WOŚP została przemilczana w serwisach informacyjnych Telewizji Polskiej. Wzmianka pojawiła się jedynie w popołudniowym wydaniu Panoramy w TVP2, telewizyjna Jedynka nie umieściła jednak tej informacji w wieczornych Wiadomościach.

Sytuację odnotowali internauci, którzy oskarżyli TVP o stronniczość. Urażony poczuł się także Jerzy Owsiak, który w długim wpisie na Facebooku zaapelował do nowego prezesa TVP2, Macieja Chmiela, by telewizja zaczęła być "telewizją publiczną, bez wprowadzania cenzury". Owsiak opisał też sytuację z udziałem swojego kolegi, który nie mógł wystąpić w TVP z serduszkiem WOŚP wpiętym w klapę marynarki.

W ciągu 25 lat mojego funkcjonowania w telewizji publicznej w życiu nie spotkałem się z taką cenzurą. Nie podejrzewam, że to Ty, Maćku lub ktoś inny wydał stosowny dokument, w którym być może są wymienione wszystkie elementy niepożądane w TV. Zapewne zadziałała tu autocenzura wynikającego z dzisiejszego klimatu Telewizji Narodowej – napisał Owsiak. (...) Nasz sukces jest także sukcesem ekipy telewizyjnej, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, maszynistów, reżyserów, kierowników produkcji i wielu wielu innych, którzy robią to po mistrzowsku. (...)

bCMXoSdP

Chciałbym prosić o jedno, aby Telewizja - jakkolwiek by się nazywała - była telewizją publiczną, związaną ze sprawami publicznymi, bez wprowadzania cenzury, która, jak sam dobrze wiesz Maćku, została natychmiast wyłapana przez Polaków, co później odbija się na Waszej wiarygodności. A kto jak kto, ale Ty najbardziej pamiętasz teksty w stylu "telewizja łże" pisane w PRL-u. O tym śpiewano również pieśni i rock’n’rollowo - punkowe przeboje, o czym też wiesz najlepiej, jako były menadżer zespołu Dezerter.

bCMXoSdV
bCMXoSeq
KOMENTARZE
(330)
Gość
4 lata temu
Jak za komuny.....
gość
4 lata temu
W TVP m ogóle nie podano ile zebrał Owsiak. Żenada.
gość
4 lata temu
Pisowska tv jak w PRLu !!!!!!!!!! Dramat!!!!!!!
bCMXoSer
gość
4 lata temu
Owsiak zebrał73mln i jest się czym chwalić, bo to zbiórka od Polaków. Datki. A R****k zebrał 26mln od rządu, 200tys od ministerstwa, co jeszcze ? Może posłowie PiS powinni mu pół pensji oddawać co miesiąc a nie lekką ręką nasze (obywateli) pieniądze ? Ciekaw jestem czy na bogate życie Redemptorysty i jego świty zbiórki poza zdewociałymi emerytkami by coś dały ? pewnie grosze ...
gość
4 lata temu
polacy mają, czego chcieli. nigdy nie podejmowali dobrych decyzji i to się nigdy nie zmieni.
Najnowsze komentarze (330)
Gość
4 lata temu
Ten alfred to jakis rabniety pisowiec
Gość
4 lata temu
Ten alfred to jakis rabniety pisowiec
gość
4 lata temu
Jestem takim dżwiękowcem co to zap....w mrożne dni w TV za zwykłą stawkę jak ty siedziałeś w ciepłym studio i liczyłeś cudzą kasę do podziału z biednymi dziećmi w szpitalach. Niech cię h.. strzeli- meloniarzu . TVP w końcu zmadrzała i nie daje się dymać za free.
gość
4 lata temu
Przez 8 lat była TVPO to teraz będzię TVPiS. Stulcie jadaczki
gość
4 lata temu
cytat "w życiu nie spotkałem sie z taką cenzurą" - ile lat żyjesz, kogo oszukujesz synu milicjanta, tatuś Cię tego nauczył, Powiedz lepiej młodym ludziom jak żyć na twoim poźiomie nie mając dochodów z fundacji ( tak jak michnik któryn też nie miał żadnych akcji agory)
Dojony niewol...
4 lata temu
Boże chroń nasz naród przed GŁUPAWKĄ KASJERÓW , PATOLOGIĄ PARTYJNĄ i SEJMOWĄ , przed ojcem jedynym którego chciwość i zachłanność nie ma granic żadnych,,,,,,,,będę się modlił
gość mario
4 lata temu
Panie Jurku co się dzieje straszne tu wiadomości niedługo to będziemy krzyczeć KOMUNO WRÓĆ BO NAS ,,,,,,,,,,PIS,,,,,,,,,,,ZABIJE ,,,,,,,,nie wiem co gorsze ale z równania wychodzi że,,,,,,,PZPR BIS=PIS o zgrozo ,Panie Boże chroń nas przed tą PATOLOGIĄ partyjną.....
kpt.
4 lata temu
No popatrz, no to się spotkałeś.
bCMXoSej
kol
4 lata temu
Brawo P.Jurku. Jako emerytka korzystalam ze sprzetu zakupionego przez Pana w UCK w G-ku. Dizekuje. W TV poblicznej teraz prawdziwe buracwto, nie warto sie tym dnem przejmowac. Kto chcial dowiedzia sie z innych programow telewizyjnych. zdrowia zycze.
gość
4 lata temu
NO TO SIĘ PRZYZWYCZAJAJ
gość
4 lata temu
Owsiak powinien rozliczać się publicznie ze zbiórek publicznych.
gość
4 lata temu
Prywatna firma ma jakieś .... do tv publicznej a ile Owsiak zapłacił tv publicznej za reklamę ??!!!!!!!!!!!
gość
4 lata temu
Owsiak a gdzie te brakujące Miliony ?
gość
4 lata temu
Nie miałem pojęcia że zaszło już tak daleko w pis-owskiej telewizji, nie oglądam
...
Następna strona
bCMXoSeL