Trwa ładowanie...
Przejdź na

Krzysztof Kowalewski o "Kasjer dupa": "To wiersz o KRETYNACH! Ta mania wielkości to jakieś WYNATURZENIE!"

316
Podziel się:

"Ze skutkami ich rządów będą się zmagać wszyscy, pan, ja, wszyscy. Wszyscy dostaniemy po dupie" - powiedział aktor.

Krzysztof Kowalewski o "Kasjer dupa": "To wiersz o KRETYNACH! Ta mania wielkości to jakieś WYNATURZENIE!"
bEDhVOAB

Ostatnio za sprawą starań dyrekcji opolskiej szkoły podstawowej w całej Polsce mówiono o "aferze", jaka się tam rozegrała: jeden z uczniów napisał na drzwiach do damskiej toalety "Andrzej Dupa". Choć napis ścierano, "obraźliwe określenie" powracało.

Dyrektor szkoły przerażony perspektywą afery na szczeblu samorządowym i oskarżeniami o krytykę prezydenta Andrzeja Dudy, na własną rękę wszczął śledztwo. Były przesłuchania i badania grafologiczne, a na koniec - sesja z psychologiem.

bEDhVOAD

Po tych wydarzeniach coraz większą popularnością w internecie cieszy się nagranie Kabaretu Dudek z 1991, w którym Krzysztof Kowalewski opowiedział wierszowaną Balladę o kasjerze, napisaną przez Wojciecha Młynarskiego. Powtarzający się tekst "kasjer dupa" według internautów stał się bardzo aktualny i dobrze komentuje różne problemy polityczno-społeczne ostatnich miesięcy.

"Kasjer dupa" - czyli Krzysztof Kowalewski z Kabaretu Dudek opowiada "Balladę o kasjerze" Wojciecha Młynarskiego.Zobaczcie skecz, który stał się hitem internetu!

Opublikowany przez PUDELEK na 12 marca 2016

bEDhVOAJ

Kowalewski udzielił właśnie wywiadu dla serwisu naTemat, w którym skomentował współczesny wydźwięk utworu.

- Panie Krzysztofie - o czym właściwie jest ta "Ballada o kasjerze"?

Ten wiersz jest o kretynach- powiedział Kowalewski. O wszystkich tych, co mają manię wielkości. Jest coś takiego w niektórych środowiskach, że muszą być wielcy. Wspaniali. Najlepsi. To głupie. (...) Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje. Pamięta pan, ile było oburzenia z porównania Prezydenta do kartofla? Ale przecież oni się obrażają za mniejsze rzeczy. Właściwie to oni obrażają się o wszystko. Cały czas są obrażeni. Wszędzie tylko zawiść, złość. I to niszczenie wszystkiego.

Aktor skomentował także napis w szkolnej toalecie. Według niego dyrektor szkoły cierpi na manię wielkości, przez którą ucierpią wszyscy dookoła:

bEDhVOAK

Powiem panu, że ten dyrektor szkoły to skończony kretyn. Jaki dzieciak mógł to napisać, ile on miał lat? No może 9. Jakie on ma rozeznanie w sytuacji politycznej? Pewnie ma kolegę Andrzeja, to napisał, co o nim sądzi. A dyrektor zaraz myśli o Prezydencie. Mania wielkości. (...) Ta mania wielkości o której rozmawiamy to jakieś wynaturzenie. Ale ze skutkami ich rządów będą się zmagać wszyscy, pan, ja, wszyscy. Wszyscy dostaniemy po dupie.

bEDhVOAL
bEDhVOBe
KOMENTARZE
(316)
gość
6 lat temu
Mania wielkości, nic dobrego, ale Duda by się pewnie wcale nie obraził, dyrektor nakręcił aferę.
Bacchus
6 lat temu
Tak jest!
gość
6 lat temu
Cenzura wszędzie
bEDhVOBf
Gość
6 lat temu
Świetny komentarz, nic dodać nic ująć.Brawo Panie Kowalewski :-)
Gość
6 lat temu
Mądry człowiek
Najnowsze komentarze (316)
Gość
5 lata temu
Manie wielkości to mają głównie komedianci którzy nie wiedzieć czemu uważają się za znawców, filozofów, wyrocznie narodowe,itp tylko dlatego że mają gęby pokazywane w mediach. Proszę spojrzeć na swoje zdjęcia Panie i trochę pokory ...
gość
6 lat temu
ma rację gościu w końcu nie można powiedzieć co się chce?
gość
6 lat temu
Panie Kowalewski zarabiaj Pan na reklamach i siedź cicho.Nie interesuje mnie Pana opinia a swojej też nie wyrażę bo wymiotuję tym najazdem na przez przegranych.
gość
6 lat temu
Jak widzę i słyszę tego spaślaka Żyda/przyznał się do tego oficjalnie/ jak p*****y głupoty to chce się wymiotować. Bóg go już karze odebraniem rozumu a co potem?Czy ludzie na stare lata tak muszą głupieć? Przerażające i dobrze ,że nie wszyscy.
moHer
6 lat temu
zakazać słowa d**a!!!
gość
6 lat temu
zauwazcie panstwo, ze z zyda zyd wychodzi na starosc, ten tlusty wieprz to dobry przyklad, pasent drugi czy ten kurd**el maly z***k kudelski, nosami mogliby gasic swiece w kosciele
gość
6 lat temu
panie herr kowaleski, jak tak patrze na pana tlusta oblesna morde to sobie mysle tak, jesli przybrana ojczyzna Polska nie pasi to wypp*****llaj mosku na synaj do swoich I tam opowiadaj pan te wypierdziny, moze ktos tam zechce posluchac.
gość
6 lat temu
ależ ma facjatę jak człowiek pierwotny a w czaszce też jedna komórka - teraz moze schudnie
bEDhVOAX
gość
6 lat temu
CIĄGLE PROWOKUJĄ PEJSATE I OBCE
w hołdzie dla...
6 lat temu
Mała szkoła w małym mieście i w tej szkole przerwa mała. Nauczyciel hop do kibla, bo natura coś zachciała. Drzwi otworzył. W przód się rzuca i zaprychał, i zatupał, i zakrzyknął co sił w płucach: „Kto napisał ‚Andrzej Dupa’?! Kto napisał ‚Andrzej Dupa’?!” A w kibelku cicho, pusto, drzemią kupki niespłukane. Pachnie barszczem i kapustą (bo garkuchnia jest przez ścianę). Brudno, zaduch, muchy, upał… Nikt nie pisze nic, a zwłaszcza Nikt nie pisze ‚Andrzej Dupa’. Tylko echo jego własne Głośnym werblem coś zatupa Wystukując wciąż nieznośne Andrzej D**a, Andrzej D**a ….
gość
6 lat temu
morda przepita pijaczyna Peowski
gość
6 lat temu
stary satrapa p*****y głupoty jak leming owo
gość
6 lat temu
Ma p.racje brawa ogromne dla Pana
gość
6 lat temu
sztuka jak za komuny, ale chyba nie ma co się dziwić: kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi, kwi,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDhVOBQ
bEDhVOBR
bEDhVOBS
bEDhVOBT
bEDhVOBU
bEDhVOBz