Pigułka "dzień po" nie będzie już dostępna bez recepty! "Ten produkt jest nadużywany"

579
Podziel się

Wolna sprzedaż tabletek dzień po trwała niecały rok. "Przywracamy porządek w tym zakresie" - mówi minister zdrowia.

Pigułka "dzień po" nie będzie już dostępna bez recepty! "Ten produkt jest nadużywany"

Prawie rok temu Ministerstwo Zdrowia, na mocy decyzji Europejskiej Komisji ds. Leków zdecydowało, że pigułka "dzień po" będzie dostępna bez recepty. Decyzja ministerstwa wywołała falę komentarzy, zwłaszcza po prawej stronie sceny politycznej. Zdaniem niektórych zażycie takiej pigułki równa się z aborcją, mimo że lekarze wyjaśniają, że tabletka dzień po nie jest lekiem wczesnoporonnym, a jedynie opóźnia owulację i nie dopuszcza do zapłodnienia.

Decyzja Ministerstwa Zdrowia oburzyła wówczas zwłaszcza małżeństwo Terlikowskich, którzy nazwali pigułkę "dzień po" "pigułką rozpusty". Tomasz porównał ją nawet do... cyklonu B, gazu, którym naziści mordowali Żydów.

Terlikowscy będą dzisiaj świętować, Konstanty Radziwiłł, nowy minister zdrowia ogłosił właśnie, że cofa zarządzenie sprzed roku i od teraz pigułka dzień po będzie dostępna w aptekach jedynie na receptę.

Po prostu przywracamy porządek w tym zakresie. Mamy sygnały od lekarzy ginekologów, że ten produkt jest nadużywany - skomentował Radziwiłł w rozmowie z radiem TOK FM.

Projekt nowelizacji ustawy w najbliższych dniach trafi do Sejmu. Recepty na pigułkę dzień po zaczną obowiązywać za trzy miesiące.

KOMENTARZE
(579)
gość
4 lata temu
Skoro bez recepty, to skąd sygnały od ginekologów? Byle tylko utrudniac ludziom życie.
Gość
4 lata temu
a to dopiero początek ich kadencji.... tragedia
Gość
4 lata temu
A potem więcej skandali rodzinnych, oddawanych dzieci. Brawo!
gość
4 lata temu
Średniowiecze i zaścianek. Precz ze starymi prykami
gość
4 lata temu
kiedy najnizsza krajowa bedzie wynosila 5000 brutto???
Najnowsze komentarze (579)
gość
4 lata temu
Ta Pani z Tym Panem jak chcą to niech się rozmnażają do woli ale niech gadają głupot na temat tabletek
gość
4 lata temu
w calej Europie jest bez recepty tylko u nas problemy..dostanie sie do lekarza panstwoweego to kilka czy kilkanascie dni czekanie nie kqazdego stac na wizyte prywatna zwlaszcza nastolatki...
gość
4 lata temu
wycofuja bo Terlikowscy te oszolomy protestowali....???to chore....
gość
4 lata temu
Debilu jeden z drugim - abstrahujac od swiatopogladu, taka pigulka to boma hormonalna, a nie witaminka i o jej podaniu powinien zdecydowac lekarz! Proste? Proste! Swoja droga paradoks. 15-letnie dziecko moglo sobie kupic pigulki (ktore moga spowodowac krzywde!) bez problemu. Ale juz kanapki z majonezem w sklepiku szkolnym - nie.
gość
4 lata temu
proponuję zakazać srodków antykoncepcyjnych
gość
4 lata temu
wara chłopom o decydowaniu na temat mojej pochwy! na taczkach was w końcu wywieziemy!
gość
4 lata temu
trzeba kupić sobie na zapas kilka sztuk :(, ale to g***i pomysł, żeby była na receptę, na wizytę u lekarza państwowo czeka się kilka tygodni, więc za długo, żeby użycie tej pigułki miało sens, wprowadzenie konieczności dostania na nią recepty uderzy w biedniejsze kobiety, dla których to problem wydać stówę na wizytę u lekarza, będą zachodzić w ciążę, albo ją potem usuwać domowymi metodami
gość
4 lata temu
haha Terlikowscy są zajefajni:D jestem pewna że leją sie po mordach w domu, uwielbiają dewiacje seksualne i sami korzystają z antykoncepcji.... jakoś nie widzę zbyt wielu potomków?!
kartofel
4 lata temu
czas pojsc dalej pozamykac d**y Polkom . Smialo p**dowcy
gość
4 lata temu
Terlikowscy to chorzy ludzie dajcie im dobrego psychiatrę
gość
4 lata temu
To było oczywiste barany!
gość
4 lata temu
Zaczynamy zbierać na alimenty albo na wyprawkę !
gość
4 lata temu
kurcze muszę pamiętać ze po bzykanku rano do doktora po recepte
gość
4 lata temu
Lidzie czy Wy sie słyszycie? Jakim prawem zabieracie kobietom możliwość decydowania o sobie? Wolicie niechciane dzieci? Dramaty? Przemoc wobec dzieci?
...
Następna strona