Trwa ładowanie...
Przejdź na

Armani oficjalnie rezygnuje z naturalnych futer! "Okrutne praktyki wobec zwierząt stały się niepotrzebne"

129
Podziel się:

Czy inni projektanci pójdą w jego ślady?

Armani oficjalnie rezygnuje z naturalnych futer! "Okrutne praktyki wobec zwierząt stały się niepotrzebne"

To cios dla celebrytek, które lubią wydawać fortunę na naturalne, eleganckie futra. Jeden z największych domów mody, Armani, ogłosił właśnie, że oficjalnie rezygnuje z używania naturalnych futer przy tworzeniu swoich kolekcji.

Giorgio Armani wszedł w porozumienie z Fur Free Alliance, czyli koalicją ponad 40 organizacji z całego świata działających na rzecz praw zwierząt. Decyzja 81-letniego projektanta jest radykalna, gdyż nie będzie stosował nawet popularnego futra króliczego.

Mam przyjemność poinformować, że Armani Group podjęła stanowcze zobowiązanie wycofania futer zwierzęcych ze swoich kolekcji - czytamy w oficjalnym oświadczeniu projektanta.

Postęp technologiczny, który dokonał się przez ostatnie lata, zapewnił nam alternatywne materiały i sprawił, że okrutne praktyki wobec zwierząt stały się niepotrzebne. Kontynuując wprowadzane od dawna pozytywne zmiany, moja firma decyduje się teraz na poważny krok, by pokazać naszą troskę o ochronę zwierząt i środowiska.

Armani pisząc o wprowadzaniu zmian prawdopodobnie ma na myśli używanie do produkcji ubrań strusich piór, które mogłyby zastąpić futra.

W koalicji Fur Free Alliance, z którą współpracuje projektant jest też organizacja z Polski, Otwarte Klatki. Koordynatorka projektu Fur Free Retailer w Polsce, Małgorzata Szadkowska, jest bardzo zadowolona z decyzji Armaniego i ma nadzieję, że inni projektanci pójdą w jego ślady. Zaznaczyła też, że jego decyzja wpisuje się w działania podejmowane już przez inne gwiazdy świata mody.

Decyzja Giorgio Armani jasno pokazuje, że projektanci chcą być jeszcze bardziej kreatywni i tworzyć luksusową modę bez cierpienia zwierząt - napisała Szadkowska na stronie Otwartych Klatek. Pamiętam, że w zeszłym roku media obiegła informacja, że Stella McCartney i Vivienne Westwood zwarły szyki, żeby wspólnie popracować nad bardziej etycznymi i ekologicznymi rozwiązaniami w branży odzieżowej, a potem Hugo Boss zrezygnował z futer.

Dziś Armani, który przez dziesięciolecia wyznaczał trendy, mówi wprost, że na żadne futro ze zwierząt nie ma już miejsca w świecie mody. Jego ostatni komunikat to dla mnie dowód na to, że przyszłość mody to współczucie wobec zwierząt i innowacje.

Co na to Anna Mucha i Joanna Horodyńska?

KOMENTARZE
(129)
Gość
6 lat temu
Brawo! Nie krzywdzmy zwierzat! One kochaja nas za to jacy jestesmy nie za pieniadze czy urode
gość
6 lat temu
Brawo!!! Oby inni projektanci poszli śladem marki Armani!
Gość
6 lat temu
Cudownie!! Ludzie otwierają oczy 👀
gość
6 lat temu
Świetnie, futra to niepotrzebne cierpienie zwierząt
Gość
6 lat temu
Lepiej późno niż wcale
Najnowsze komentarze (129)
gość
6 lat temu
Jesteście przeciw cierpieniu zwierząt poprzez produkcję futer, ale ile osób wie, że jedzenie ich też jest krzywdzi i zabija?
bbvxbvvb
6 lat temu
chyba z ich braku przesolaryzowany joee
gość
6 lat temu
Armani Góra !!!
Gość
6 lat temu
Super. Dziękujemy.
gość
6 lat temu
I bardzo dobrze.
gość
6 lat temu
oby coraz wiecej ludzi zaczynalo to rozumiec...maly, wielki sukces:)
Niebieska Paw...
6 lat temu
Armani zawsze miał głowę na karku, wiedziałam że się opamięta.
gość
6 lat temu
a co z butami z odzieza skorzana z akcesorjami kanapami skorzanymi to nie wiaze sie z cierpieniem zwierzat . co za wybiorczosc a nie wspomne o zajadaniu sie ludzi miesem..HIOPOKRYZJA AZ BOLI
gość
6 lat temu
stary dureń
gość
6 lat temu
brawo dla tego pana precz z naturalnym martwym futrem
gość
6 lat temu
Nareszcie! Teraz jeszcze STOP ANIMAL TESTING i będzie ok.
gość
6 lat temu
Brawo!!!!! Najwyższy czas na takie zmiany:)
gość
6 lat temu
Super!!!
gość
6 lat temu
widac ze na starosc mu nie odbilo i zachowuje swiezy umysl brawo armani mam nadzieje ze karl lagerfrld zrezygnuje z fendi bo to jest prawdziwa rzez niewinnych zwierzat na skale masowa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie