Trwa ładowanie...
Przejdź na

De Niro wycofuje film o antyszczepionkowcach z Tribeca Festival. "Mamy dziecko z autyzmem!"

240
Podziel się:

"Mamy poważne wątpliwości na temat tego filmu" – mówi aktor. Środowiska przeciwne szczepieniom są wściekłe.

De Niro wycofuje film o antyszczepionkowcach z Tribeca Festival. "Mamy dziecko z autyzmem!"
bETTtnCJ

Tribeca Film Festival to coroczna impreza filmowa, która w tym roku odbędzie się po raz 15. Pierwszą edycję zorganizowali Robert De Niro, Jane Rosenthal i Craig Hatkoff dla upamiętnienia ofiar ataków na World Trade Center.

W tym roku zrobiło się głośno wokół zgłoszonego na festiwal kontrowersyjnego filmu dokumentalnego Vaxxers. Jego tematem jest teoria spiskowa na temat amerykańskiego rządu, który podobno niszczy dokumenty stwierdzające zależność pomiędzy szczepieniem dzieci a autyzmem...

De Niro początkowo zgodził się na to, żeby film stanął do konkursu. Aktor, który do tej pory bardzo dbał o prywatność swojej rodziny w piątek oficjalnie przyznał, że jego 18-letni syn, Elliot, ma autyzm. Dlatego też aktorowi zależy mu na dialogu między wszystkimi stronami konfliktu lekarzy z przeciwnikami szczepionek.

bETTtnCL

Grace i ja mamy dziecko z autyzmem i wierzymy, że to bardzo istotne, aby problemy wokół przyczyn autyzmu zostały otwarcie przedyskutowane i rozpoznane - powiedział w oświadczeniu. W ciągu 15 lat odkąd powołaliśmy Tribeca Film Festival, nigdy nie poprosiłem o to, żeby jakikolwiek film został wyświetlony bądź włączony do programu. Ale dla mnie i mojej rodziny to jest bardzo osobista sprawa i chcę takiej dyskusji. Dlatego postanowiłem wyświetlić "Vaxxed". Nie podpisuję się osobiście pod treścią filmu, ani nie jestem antyszczepionkowcem. Po prostu chcę stworzyć okazję do rozmów wokół tego tematu.

Decyzja została jednak zmieniona i film usunięto z konkursowej listy po dyskusji, jaka odbyła się w gronie fundatorów festiwalu i społeczności lekarskiej. Jednym z powodów jest to, że opublikowane w 1998 roku badania na temat związku szczepionek z autyzmem były zwykłym oszustwem. Film przemilczał całkowicie kontrowersje wokół autora badania, Andrew Wakefielda. Mężczyzna ma obecnie zakaz wykonywania zawodu lekarza.

Zmiana decyzji wywołała oburzenie, na które De Niro odpowiedział wczoraj w oficjalnym oświadczeniu:

Intencją, która przyświecała pomysłowi pokazania tego filmu było stworzenie okazji do dyskusji na temat, który jest bardzo osobisty dla mnie i mojej rodziny - powiedział aktor. Ale po zrecenzowaniu filmu w ciągu ostatnich dni w gronie zespołu Tribeca Film Festival oraz osób ze środowiska naukowego, nie uważamy, żeby wspierał popychał naprzód dyskusję, na którą liczyliśmy. Festiwal nie zamierza unikać ani uciszać tematów kontrowersyjnych. Mimo to mamy poważne wątpliwości na temat tego filmu, więc wstrzymamy się przed pokazywaniem go podczas programu festiwalowego. Postanowiliśmy zdjąć go z naszego programu.

bETTtnCR

Środowisko antyszczepionkowe zareagowało bardzo ostro na te słowa, zarzucając festiwalowi cenzurę i poddawanie się naciskom "mediów wspierających przemysł szczepionkowy" i "sponsorowanym przez firmy farmaceutyczne medialnym naukowcom-trollom".

Przypomnijmy, że nie szczepienie dzieci na choroby, które od kilkudziesięciu lat uznane były za niegroźne, zbiera coraz poważniejsze żniwo. Niedawno w Polsce było głośno o pierwszej ofierze "ospa party" gdy w wyniku choroby zmarło dziecko, którego rodzice postanowili zrezygnować ze szczepień. Zobacz: Półtoraroczne dziecko zmarło po... "ospa-party"!

bETTtnCS
bETTtnDm
KOMENTARZE
(240)
Gość
6 lat temu
Tak nie szczepmy dzieci a pozniej będziemy walczyć z epidemiami jak w poprzednim wieku...
gość
6 lat temu
lekarkOM może i jestes, bo lekarką napewno nie
jajko
6 lat temu
Bo szczepic trzeba inaczej sredniowieczne epidemie nas czekaja....
bETTtnDn
mortadelka
6 lat temu
Szczepionki to temat tabu. Ktokolwiek je kwestionuje jest automatycznie atakowany i niszczony. Czemu nie mówi sie o tym, jak olbrzymie i ciagle rosnące są raty autyzmu i innych chorób pośród dzieci? Naprawdę uważacie ze to normalne??? Ja jako dziecko byłam szczepiona, ale nie tak jak teraz gdzie np w stanach jest 69 rodzajów szczepionek przed 6 rokiem życia!!! Ciagle dodają nowe. I wcale NIE MA badań długofalowych świadczących o ich bezpiecznosci. Jest za to mnóstwo lekarzy i naukowców je kwestionujących! Chcecie to szczepcie i ze więcej, ale nie narzucacie tego innym.
gość
6 lat temu
Potem już nie trzeba co nie? ;)
Najnowsze komentarze (240)
gość
6 lat temu
Nie prawda, propaganda po polsku. Nic się nie wycofał, pudelek jest nawet opłacany przez kartele farmaceutyczne.
gość
6 lat temu
A ja też mam dziecko z autyzmem... Totalna jazda ale kochany chłopak :-)
Gość
6 lat temu
A kto teraz dostaje 25 szczepionek??? A o zawartości rtęci to radzę doczytać, bo chyba nie do końca wiesz o czym piszec. Proponuje zacząć czytać całe artykuły, nie tylko tytuły, bo przez takich jak ty powstaje masa nieprawdziwych informacji na temat szczepień.
gość
6 lat temu
Szczepienia mają poważne skutki uboczne a ich liczba ciągle rośnie, wszystkie zawierają rtęć- bardzo silną truciznę, tak wszystkie nawet te reklamowane jako bezrtęciowe. Do produkcji każdej szczepionki używa się rtęci która w śladowych ilościach występuje potem w szczepionce, im więcej szczepień, tym więcej trucizny w organizmie....i tu dochodzimy do skutków ubocznych, np. ilu rodziców wie że dzieci szczepione na gruźlicę przez pewien okres po zaszczepieniu zarażają otoczenie (informacja zawarta w ulotce) - a potem wszyscy są zdziwieni że dzieci niezaszczepione mające kontakt z tymi świeżo zaszczepionymi nagle się pochorowały...o ile szczepienia na cięzkie choroby mają jeszcze może jakieś uzasadnienie to szczepienie na grypę czy świnkę jest zupełnie nieuzasadnione...obrońcy tych szczepień (głównie firmy farmaceutyczne i sprzedawcy szczepionek) twierdzą że dzieci bez tych szczepień poumierają... takim razie pytam jakim cudem żyją ich rodzice? a jakim cudem przeżyli ich dziadkowie? dlaczego do licha pradziadkowie zdążyli powołać na świat dziadków skoro nie korzystali z dobrodziejstw tych cudownych strzykawek? przecież według firm farmaceutycznych i współpracujących z nimi lekarzy oni wszyscy powinni umrzeć jako dzieci...
gość
6 lat temu
Takowe Ospa - party jest w każdym większym skupisku dzieciaków np. przedszkolu czy szkole i wiosna, i jesienią...
gość
6 lat temu
Hmmm.. Wielu naukowców i lekarzy? Mogę prosić ich nazwiska? I przy okazji jakieś publikacje, w których udowadniają swoje zdanie?
gość
6 lat temu
No to wyglada,ze obecna plaga autyzmu i ADHD rozprzestrzenia sie droga kropelkowa... Polowa szczepionek niepotrzebna, a druga polowa jest podawana zbyt wczesnie, jak organizm nie jest wyksztalcony. To tak z grubsza. Nie jestem ani przeciw ani za szczepionkom, ale z atym,zeby byly podawane z umiarem i logika, a ne dlatego,ze koncerny farmaceutyczne przekupuja politykow.
gość
6 lat temu
nie chodzi o szczepienia obowiazkowe, cze te zdrowo-rozsadkowe, chodzi o ladowanie w dzieci miliarda szczepionek nadprogramowych. moze wyniki z 1998 roku byly oszustwem, ale 2 lata temu w UK udowodniono zwiazek szczepionek z autyzmem, rok temu lekarz, ktory to opublikowal zostal "przypadkowo" zastrzelony...
bETTtnDf
Gość
6 lat temu
A ja mam pytanie do wszystkich rodziców : Wolibyscie oglądać swoje najukochansze dziecko, o które tak się troszczycie w TRUMNIE czy chore na AUTYZM (które nie jest wywoływane szczepionką tak dla rekordu) Lekarz.
gość
6 lat temu
Mój syn zmarł 3 lata temu przez meningokoki... Nie zaszczepiłam go bo słuchałam takich głupot!!!!! Do końca życia będzie mnie to prześladować. Teraz mam córeczkę i szczepię na wszystko. Słuchajcie ekspertów a nie oszołomów.[/cytat]dokładnie!!!!!
gość
6 lat temu
Mój syn zmarł 3 lata temu przez meningokoki... Nie zaszczepiłam go bo słuchałam takich głupot!!!!! Do końca życia będzie mnie to prześladować. Teraz mam córeczkę i szczepię na wszystko. Słuchajcie ekspertów a nie oszołomów.
Gość
6 lat temu
Bardzo mądra wypowiedź.Popieram.
realista
6 lat temu
powiedzmy prawdę: dziecko zaszczepione na odrę, ospę itp, zachoruje, ale nie umrze (leczone), dziecko niezaszczepione ma o wiele mniejsze szanse na przeżycie. antyszczepionkowcy to i****i, a prawo doboru naturalnego eliminuje takich.
Matka POlka
6 lat temu
przeczytaj str. 11
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETTtnDY
bETTtnDZ
bETTtnEa
bETTtnEb
bETTtnEc
bETTtnDH