Trwa ładowanie...
Przejdź na

16-latek groził wysadzeniem Sejmu, bo... "zainspirowała go piosenka hip-hopowa"!

87
Podziel się:

Teraz grozi mu... do 8 lat więzienia.

16-latek groził wysadzeniem Sejmu, bo... "zainspirowała go piosenka hip-hopowa"!
bECZOnhh

Po ostatnich zamachach terrorystycznych w Brukseli, a wcześniej w Paryżu służby ochrony bezpieczeństwa publicznego są w stanie podwyższonej gotowości. Szczególnie dużo niepokoju budzą zbliżające się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży.

Ostatnio okazało się jednak, że Biura Ochrony Rządu od terrorystów bardziej boi się niezadowolenia Kingi Dudy i gniewu jej ojca. Zignorowano telefon z pogróżkami o zamachu, żeby nie popsuć jej dnia ewakuacją do schronu.

bECZOnhj

Póki co w Polsce najwięcej problemów związanych jest z dowcipnisiami, którzy informują o fałszywych zamachach. Z tego powodu w Lany Poniedziałek ewakuowano lotnisko w Modlinie. Okazało się, że za donosem o bombie stała grupa pijanych osób.

W czwartek zatrzymano kolejną osobę, która groziła zamachem bombowym. Jest nią 16-latek, który zapowiedział, że wysadzi budynek Sejmu RP i namawiał do tego też inne osoby na profilu społecznościowym. Założył na Facebooku wydarzenie, w którym zachęcał do pomocy przy zamachu. Tłumaczy, że "zainspirowała go"... piosenka hip-hopowa.

W kolejnym wpisie nawoływał też do podkładania bomb - przekazał mediom aspirant sztabowy Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. Nieletni dodał, że do podjęcia takich działań zainspirowała go piosenka jednego z zespołów hip-hopowych. Oświadczył, że traktował to jako żart i nie zdawał sobie sprawy, że za takie zachowanie może ponieść konsekwencje.

Po zgłoszeniu policji wpisu zaczęto poszukiwać jego autora. Ustalono, że to 16-letni wychowanek domu dziecka w Dzierżoniowie. Natychmiast został zatrzymany.

bECZOnhp

Policjanci Wydziału dw. z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działając wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, ustalili i zatrzymali osobę, która na jednym z portali społecznościowych zamieściła informacje, które można było odebrać jako groźby zdetonowania materiałów wybuchowych w budynku Sejmu RP oraz nawoływanie do zbrodni.

Sprawca zajścia oświadczył, że całą sprawę traktował jako żart i nie sądził, że grożą mu za to jakieś konsekwencje. Okazuje się, że stanie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za takie zachowanie grozi mu nawet... 8 lat więzienia.

Po tragedii jaka dotknęła ostatnio Europę, takie groźby traktowane są bardzo poważnie, a tego rodzaju działania mogą być zakwalifikowane jako fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby oraz publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni - dodał Petrykowski.

bECZOnhq
bECZOnhK
KOMENTARZE
(87)
gość
5 lata temu
Najpierw trzeba sprawdzić llistę oobecności w sejmie , poco robić tosamo dwa razy !
gość
5 lata temu
Nie dziwię mu się, patrząc na to jacy i****i siedzą w środku :)
gość
5 lata temu
Scyyyyzoryk, scyzoryk, tak na mnie wołają!
bECZOnhL
myślę i nie w...
5 lata temu
Chyba napiję się browara
gość
5 lata temu
16-latek wychowanek domu dziecka teraz skazany na 8 lat więzienia, no to wymiar sprawiedliwości się popisał i jeszcze w Polsce hip-hop zejdzie do podziemia
Najnowsze komentarze (87)
gość
5 lata temu
8 lat więzienia? Powinni jemu pomnik postawić nasz rząd to kpina i hańba.
gosc
5 lata temu
a zwykłego człowieka do schronu nie wezma
Gość
5 lata temu
Droga Policjo wy k***a naprawdę nudzicie się.Tuska tego h**a zamknijcie,złodzieja,a nie młodego człowieka się czepiać.Wolność słowa jest i h*j,cwele j****e z PO.Już dawno sejm wysadzony powinien być,to mafia,w policji też jest mafia,k***a i z******j!!!!
gość
5 lata temu
szkoda że mu się nie udało .....
Gość
5 lata temu
Popieram !👍
gość
5 lata temu
Jaki kraj taka akcja antyterrorystyczna...
gość
5 lata temu
Kaczyński w zamian za poparcie ( inaczej nikt by go nawet nie chciał słuchać) musi teraz tańczyć jak mu zagrają. Jasne jest ,że on naobiecywał stanowisk w zamian za poparcie ,Juz raz Begerową namawiali na poparcie ich w zamian za miejsce w sejmie,a teraz ostatnio posła PSL ( niby nienawidzą PSL) namawiali do poparcia w zamian za stołek w TK ,o który tak inni walczą i ublizają KOD i innym ,a sami nie widzą o co chodzi-przecież to zwykła łapówa ,a na tych pojedyńczych krzykaczy mają wywalone ci Panowie z PIS . Generalnie oni ( PIS ) wygrali bo teraz obsadzają tych co ich poparli stanowiskami jak np. Stadnina w Janowie gdzie juz padł drugi koń . To są oszuści i cwaniaki. Komuny nienawidzą a Piotrowicz gra pierwsze skrzypce w PIS ,a kim był prokuratorem komuny co wsadzał do więzień za roznoszenie ulotek . Wykorzystali afere tasmową pewnie kiedyś wyjdzie ,ze była na zlecenie i nie przypadkowo .A czemu Pan Kurski każe pokazywać kłamliwe wypowiedzi na antenie TVP ?- To jest fakt i za to wylatują pracownicy ,za nie wyrażenie na takie zachowanie zgody ,ale Pan Kurski poparł więc łapóweczka i stołeczek. Precz od koryta PIS.
gość
5 lata temu
I bardzo dobrze, wsadzić go do mamra, niech będzie nauczka dla innych niewychowanych, odmóżdzonych gnoi!
bECZOnhD
trotyl
5 lata temu
niewypał:(
zima
5 lata temu
j***ć sejm
gość
5 lata temu
Hip - Hop - Kaczor - to - czop!
Gość
5 lata temu
A ja gdy bym wiedział że Brunon K planuje w owym czasie co planował to chętnie bym mu pomógł bo przez tych s**********w z wiejskiej co to się pasą już ponad 25 lat musiałem emigrować
gość
5 lata temu
W koncu ktos sie odwazył :P
gość
5 lata temu
to jest wychowywanie dzieci przez rodzicow , ktorzy wzorcuja sie bachory na rodzicach i sianie nienawisci wobec drugiego czlowieka , az strach pomyslec co zrobi za rok , czy piec to byc moze bedzie zdolny nawet zabic
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECZOniw
bECZOnix
bECZOniy
bECZOniz
bECZOniA
bECZOnif