Trwa ładowanie...
Przejdź na

Morozowski przerywa program z feministką i księdzem Sową! "Księża sieją nienawiść, a sami są genderem!"

357
Podziel się

Anna Zawadzka w niedzielę wyszła z kościoła św. Anny w geście protestu przeciwko planom zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Morozowski przerywa program z feministką i księdzem Sową! "Księża sieją nienawiść, a sami są genderem!"
bEgyrLQl

W ubiegłą niedzielę w warszawskim kościele św. Anny miał miejsce głośny "incydent" - w czasie odczytywania listu biskupów polskich apelujących o zaostrzenie ustawy aborcyjnej w Polsce ze świątyni demonstracyjnie wyszła jedna z kobiet. Podobne akcje miały miejsce również w innych miastach.

Kobietą, która krzycząc opuściła kościół św. Anny była Anna Zawadzka, działaczka ruchów LGBT. Została zaproszona do wczorajszego wydania programu Andrzeja Morozowskiego w TVN24, Tak jest. Miała tam dyskutować z księdzem Kazimierzem Sową. Trudno jednak nazwać to dyskusją, bo Zawadzka odmawiała odpowiedzi na pytania.

Nie mogę mówić na ten temat, bo zostały mi postawione zarzuty prokuratorskie - stwierdziła zapytana o to, czy chodzi do kościoła regularnie. Ale nie słyszałam, żebyśmy złożyli hołd lenny Watykanowi. Nie jest możliwe, żeby Kościół katolicki decydował o prawie w Polsce. Księża sieją nienawiść do feministek, homoseksualistów, genderu. A sami są przecież genderem - dodała.

bEgyrLQn

Morozowski próbował moderować rozmowę i zadawać pytania.

Pani Anno, czy zastosuje się pani do reguł obowiązujących w tym programie czy nie? - pytał. To jest mój program, regułą tego programu jest to, że ja zadaję pytanie. W takim razie dziękuję bardzo.

Dziennikarz zakończył program po nieco ponad 8 minutach.

Zawadzka na swoim profilu na Facebooku napisała później, że żałuje swojego występu w TVN24, ale nie godzi się na dyskutowanie o aborcji z księdzem.

bEgyrLQt

W przyszłości będę grzecznie odpowiadała na pytania prowadzącego i nie zająknę się nawet, gdy po raz kolejny jako eksperta od aborcji dane medium postanowi wybrać kapłana, najbardziej świadomego człowieka, co czuje kobieta, kiedy nie może dokonać aborcji i urodzi dziecko, a potem - często samotnie, bo rzadko zdarza się, że wespół z ojcem - będzie wychowywała je, wożąc na kosztowne rehabilitacje i ustawiając się w kolejce systemowej opieki medycznej. Za słabo wypadło moje stanowisko, że reprezentant Kościoła Katolickiego nie jest osobą merytoryczną do zabierania głosu w sprawie TWORZENIA PRAWA ABORCYJNEGO w Polsce – napisała. Powinnam to powtarzać jak mantrę i nie dać ponieść się emocjom.

bEgyrLQu
bEgyrLQO
KOMENTARZE
(357)
Gość
5 lata temu
Zareagowala emocjonalnie,ale trudno sie dziwic . Aborcja w tych 3 przypadkach powinna pozostac legalna i kazda kobieta wg wlasnego sumienia zadecyduje
Gość
5 lata temu
Jestem przeciwniczką aborcji ale nie całkowitej Zdarzają się przypadki gdy powinno być to dozwolone
gość
5 lata temu
Żal że przy tak ważnym problemie trafiła się osoba mało kompetentna, nik tego nie sprawdził?
bEgyrLQP
gość
5 lata temu
ale były jaja, ona cały czas nawijala jak katarynka
True
5 lata temu
Aż nie wiem co gorsze, dyktat kleru czy nawiedzone feministki :o
Najnowsze komentarze (357)
puchacz
3 lata temu
Zaraz, zaraz, a czy ten "ks." Sowa to nie ich człowiek, dyżurny gwiazdor tewałenu? Oboje z gości są z jednej drużyny, grającej do tej samej tęczowej bramki. A to całe "zamieszanie" i niby wrogość to klasyczna ustawka. Dziel i rządź: czarne- białe, PIS-PO. "Sowa i przyjaciele", religia.tv i NWO... hehehe. Kumaci wiedzą o co chodzi.
gość
3 lata temu
Jaki program, tacy goście.
sara
5 lata temu
nienawidzę klerów
gość
5 lata temu
Kultura wypowiedzi na najwyższym poziomie...
Lidia
5 lata temu
Kurcze, czy wsród tych feministek nie ma ani jednej ładnej kobiety, tylko same dziwolągi, ani ładnego ciała, ani pieknej duszy (agresja taka jakby codziennie łykała testosteron w pigułce)... może jakby wystąpiła jakaś piękna kobieta o ujmującym stylu bycia społeczeństwo inaczej odebrałoby postawę feministek, a tak totalna klapa
GOSC NIE TAK
5 lata temu
co to jest aborcja eutanazja TO PRZECIEŻ MORDERSTWO NO to jak można czy nie można przecież w historii już byli tacy co nie mordowali nie zabijali tylko eliminowali jednostki JEDNOSTKI SPOŁECZNE
gość
5 lata temu
wszędzie jest wskazany umiar, a tu się posypało. Zapraszać ludzi mądrych...........
gość
5 lata temu
Morozowski to koscielny "czopek" !!!
bEgyrLQH
gość
5 lata temu
Ludzie ułomni ślepo pójdą za wiara. Tylko jednostki bojaźliwe są w stanie nabrać się na bogów
gość
5 lata temu
Najwyższy czas aby Kler i posłowie odczepili się od decyzji jaką podejmują kobiety w sprawie ciąży. Największym zakłamaniem jest to że po co księża i biskupi mają gospodynie i gdzie one dokonują aborcji. Bo przecież nie są tylko od garów.
Gość
5 lata temu
Jestem przeciwniczką aborcji. Ale jak ma się urodzić chore dziecko, to lepiej dla tego dziecka jest się nie urodzić. Bo później przez całe życie takie dziecko potwornie cierpi i jest uzależnione od innych.
BOJ
5 lata temu
W każdym większym mieście powinna ekspozycja prezentująca narzędzia przy pomocy których przez wieki kościół wyrażał swoją miłość do kobiet - dokonywał zbrodni.
BOJ
5 lata temu
Wszyscy ustawowo do kastracji w momencie jak tylko wstępują do seminarium. Ciekawe ilu miłośników głoszenia wiary pozostanie?
gość
5 lata temu
Żeby ta kobieta miała choćby normalny wygląd, ale to jakiś dziwoląg łysy, do tego łeb pofarbowany jakimiś gryzmołami Strach się czegoś takiego nawet bać.
...
Następna strona
bEgyrLRj