Trwa ładowanie...
Przejdź na

Raperzy ogłosili "polski dżihad"! Zostali aresztowani. Jeden z nich zaatakował policjantów... łomem i siekierą!

161
Podziel się

Policja wspierana przez antyterrorystów zarekwirowała broń wykorzystaną w teledysku, a także narkotyki.

Raperzy ogłosili "polski dżihad"! Zostali aresztowani. Jeden z nich zaatakował policjantów... łomem i siekierą!
bEgytDIR

W październiku zeszłego roku w sieci pojawił się teledysk nagrany przez hip-hopowca posługującego się przezwiskiem B.A.D. Nagranie wywołało wiele kontrowersji, gdyż raper ogłosił w nim "polski dżihad" i nawoływał do przemocy wobec podopiecznych ośrodków dla uchodźców w całej Polsce. Na filmie pokazano mapę z zaznaczonymi instytucjami.

To jest polski dżihad, zakładajcie bracia zbroję. Wyjdźmy wszyscy na ulicę chronić to, co swoje - rapuje jeden z bohaterów nagrania.

Występujący w teledysku raperzy nawołują też do zbrojenia się przeciwko emigrantom - i sami wymachują maczetami, siekierami, bronią palną oraz... kijami do bilarda. Na policję wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - nawoływania do nienawiści i przemocy na tle rasowym.

bEgytDIT

Sprawą zajęła się policja w Zgierzu koło Łodzi. Funkcjonariusze rozpoznali osoby z nagrania i jego twórców. Zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 26 do 38 lat. Okazało się też, że klip powstał niedaleko Ośrodka dla Cudzoziemców w Ustroniu. Na końcu filmu widać, że mężczyźni krzyczą i machają bronią w jego kierunku.

Jak informuje Fakt, akcję zorganizowano 3 i 4 kwietnia. Najpierw zatrzymano 38-latka, który okazał się równie agresywny, jak na nagraniu i... zaatakował funkcjonariuszy łomem i siekierą.

W niedzielę 3 kwietnia, około godziny 9.00 kryminalni wspierani przez antyterrorystów i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dotarli do miejsca zamieszkania pierwszego podejrzewanego i podczas dynamicznej akcji zatrzymali agresywnego 38-latka. Mężczyzna próbował jeszcze zaatakować łomem i siekierą, ale błyskawiczne działania antyterrorystów skutecznie mu to uniemożliwiły - przekazała Faktowi funkcjonariuszka łódzkiej policji Liliana Garczyńska.

Zgodnie z przewidywaniami policji broń z wideoklipu nie była atrapą. W mieszkaniu i samochodzie zatrzymanego znaleziono m.in. rewolwer gazowy, broń pneumatyczną, amunicję hukową i gazową, a także maczety, szpady i szable. Prócz broni zabezpieczono 64 gramy marihuany.

bEgytDIZ

Właścicielowi broni za nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i posiadanie broni grozi do 3 lat więzienia.

Pozostałym czterem mężczyznom za nawoływanie do nienawiści grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich w domu także posiadał broń, w tym maczetę, nóż oraz kastet.

Po zamachach bombowych w Paryżu i Brukseli niechęć wobec podopiecznych ośrodków dla cudzoziemców wzrosła. Pojawiają się pod nimi "patrole" organizowane przez organizacje nacjonalistyczne.

bEgytDJa
bEgytDJb
bEgytDJc
bEgytDJu
KOMENTARZE
(161)
gość
5 lata temu
za zaatakowanie policji siekierą nic mu nie grozi?? dobrze wiedzieć
gość
5 lata temu
To tak jakby złożyć wniosek do prokuratury o tym "że szablą odbierzemy" w hymnie Polski, że to nawoływanie do nienawiści.
gość
5 lata temu
i dobrze, a kto nas obroni , jak nie nasi chłopcy, policja we Francji i Brukseli już pokazała
bEgytDJv
gość
5 lata temu
w sumie rację mieli i nie rozumiem dlaczego zostali za to aresztowani. Nienawiść na tle rasowym dobre sobie... ale jak muslimy nas straszą i mordują to piszemy kredą na chodniku!
gość
5 lata temu
no i kto nas teraz obroni przed islamami ;((
Najnowsze komentarze (161)
gość
5 lata temu
Policja nas nie obroni przed islamem. Musimy bronić się sami.
Gość
5 lata temu
Sami jak ci muzulmanie. Nasz kraj jest tak huj*wy ze nawet uchodzcy tu nie chcą zostac, wiec w czym problem? Niech nasi polscy "obroncy" lepiej imigrują do angli. Hipokryci
gość
5 lata temu
Multi - kuki to w Polsce nie będzie , a muzułmaństwo do delegalizacji . Zresztą rządzący zdają sobie z tego sprawę , bo szybko straciliby władzę !
gość
5 lata temu
od kiedy to rewolwer gazowy, broń pneumatyczna, hukowa i amunicja hukowa oraz gazowa jest zakazana????
gość
5 lata temu
Nie popieram tego ale takich nagrań nawolujacych do nienawiści i zabijania niewiernych w wykonaniu Muslimow jest pelno
gość
5 lata temu
w pełni popieram tych chłopaków jestem w 100% za wywaleniem wszystkich uchodźców z polski i całej europy.
gość
5 lata temu
K***a, a ja kte chore s*******ny w swoich meczetach nawołują do zabijania niewiernych? i zeby nie było w meczetach postawionych w krajach europy.
gość
5 lata temu
O f**k też mam w nomu nóż :/
bEgytDJn
gość
5 lata temu
PISOWSKIE CIULE
gość
5 lata temu
Taaa przyjmujmy islamistów to nam się będą wysadzać na ulicach, gwałcić i okradać!!! Siekiera porządna chyba fiskars
gość
5 lata temu
hahaha ale się policja obłowiła... i nawet szpadę zabrali???
j***c
5 lata temu
j***c k***y w*n z polski
gość
5 lata temu
Bravo !!! jeb....c*****e goowno!!!
gość
5 lata temu
Patologia a nie patrioci !!!
...
Następna strona
bEgytDJP