Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wellman o Agacie Dudzie: "Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha!"

873
Podziel się

"Rola pierwszej damy nie polega na noszeniu ładnych sukienek. Ma swoje zadania. Powinna pełnić swoją funkcję!"

Wellman o Agacie Dudzie: "Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha!"
bEhnEKDF

Agata Kornhauser-Duda jest mocno krytykowana za bierność w sprawie planów wprowadzenia całkowitego zakazu przerywania ciąży. Brak reakcji na list biskupów i projekt ustawy przygotowany przez organizację "Stop Aborcji" wytykają jej nie tylko politycy opozycji, ale przede wszystkim dziennikarze i tysiące kobiet, które sprzeciwiają się zmuszaniu ich do rodzenia uszkodzonych płodów i ryzykowania więzieniem w wypadku poronienia. Szczególnie, że jej poprzedniczka, Maria Kaczyńska, miała w tej kwestii swoje zdanie. Zobacz: Korwin-Piotrowska o nowej ustawie aborcyjnej: "To horror, który cofa nas do średniowiecza"

Zapytana o zachowanie pierwszej damy Dorota Wellman wyznała, że oczekuje od niej większej aktywności i wykorzystania możliwości, które daje jej nieformalne stanowisko.

Rola pierwszej damy, tak mi się wydaje, nie polega na noszeniu ładnych sukienek, dobrze dopasowanych, jak się ma taką sylwetkę. Nie polega też na tym, żeby jeździć gdzieś z mężem i go reprezentować, stać z tyłu i nie mówić nic. Rola pierwszej damy to rola niezwykle ważna, którą można cudownie wykorzystać dla ważnych, istotnych aspektów społecznych - tłumaczy w rozmowie z Super Expressem. Odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, które niegdyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rolą pierwszej damy jest również wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy, które dzieją się w tym kraju. Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha! Pierwsza dama ma swoje zadania. Tak uważam, że powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju.

bEhnEKDH

Dziennikarka dodała też, że Kornhauser-Duda nie zostanie zapamiętana jako dobra, pozytywna pierwsza dama.

Uważam, że pełnienie tej funkcji to też zadania, które stoją przed tymi kobietami i niepowtarzalna szansa, żeby to stanowisko wykorzystać. Kto go nie wykorzystuje, traci szansę na to, żeby zostać zapamiętanym i zapisanym w historii - stwierdziła. Kobiety powinny pokazać, że też mają zdania i nie są tylko żonami swoich mężów prezydentów.

Jak sądzicie, czy krytyka zmusi Dudę do zabrania głosu? Beata Szydło, która najpierw stwierdziła, że popiera całkowity zakaz przerywania ciąży kilka dni później powiedziała już, że... była to tylko jej prywatna opinia.

bEhnEKDN
bEhnEKEi
KOMENTARZE
(873)
gość
5 lata temu
Dobrze Pani Dorota powiedziała - ładnie może się każdy ubrać, ale jeszcze też coś mądrego powiedzieć.
gość
5 lata temu
I ma rację. Powinna przedstawić swoje zdanie, jak prezydentowa Kaczyńska.
gość
5 lata temu
Brawo Dorota Well-for-Women!
bEhnEKEj
Gość
5 lata temu
Lalka bez zdania i osobowości
gość
5 lata temu
Ma rację. Polać jej!
Najnowsze komentarze (873)
Jola
4 lata temu
Wellman zamknij sie gruba m*****a bo nie wiesz co mowisz ty tluku z tvn. Tam w tvn juz leb nabili gupotami, jestes najemnikiem tvn a nie dziennikarka. Nawet kolo prawdziwej dziennikarki nie stalas a pani Agacie Dudzie jestes niegodna buty czyscic i pocaluj mnie w d**e
Gość
5 lata temu
No kurna nie wiem kto tu jest kukłą!
well Mann
5 lata temu
Jakoś ten welman nie otwierał kopary jak była prezydentowa siedzała cicho jak za przyzwoleniem jej bronka służby zapier...liły z WAT 700 mln
gość
5 lata temu
najlepszą prezydentową była Jolanta Kwaśniewska
Gość
5 lata temu
Jak dla mnie najlepszą Pierwszą Damą w wolnej Polsce była Pani Kwaśniewska i niestety obawiam się że do Jej poziomu i klasy nieprędko zbliży się ktorakolwiek z żon prezydentów ( wg mnie żadna inna nie zasługuje na miano Pierwszej Damy RP)
gość
5 lata temu
Jak żona plastikowej lalki może nie być plastikową lalą
gość
5 lata temu
Taka sama jak mąż.MARIONETKA.
gość
5 lata temu
Śmiesznie pierwsza dama,jaka dama.Żona męża ,który pełni funkcję (źle) prezydenta.Ubrana,uczesana,umalowana pańcia,jakby bez mózgu
bEhnEKEb
bobo
5 lata temu
lepiej nie mówić nic niż pouczać jak jeść beze
Lejzorek .
5 lata temu
Agata Duda nie jest na tyle g****a aby dała się nabrać takim " autorytetom " . Gdyby raz wyraziła zdanie na jakiś temat , to pani Wellman i podobne , miała by używanie na lata ! Te panie nie są w stanie obrazić Pierwszej damy , mogą najwyżej gotować .
Malgorzata
5 lata temu
W tym zestawieniu pani Dorota ani ubrac ani wypowiedziec,jad i prostackie zachowanie ,i jak Pani Prezydentowa ma nie byc smutna,znosic musi po prostu eskalację niebywałego chamstwa,wręcz zaszczuwania
GOŚĆ
5 lata temu
Pani Wellman Powinna bardziej uważać co żre, bo jej na mózg padło. Kim ona jest, żeby mówić Prezydentowej co należy do jej obowiązków.Jak Wellman zostanie prezydentem to będzie nam pokazywać a póki co niech zajmie się swoim zdrowiem , bo jest chorobliwie otyła a poucza osobę godniejsza od siebie.
gość
5 lata temu
dobrze ze sie nie odzywa bo kruki zaraz by ją zakrakały - odkąd pis wygral to nie przestają krakac
gość
5 lata temu
wiekszosc mocherow sie odewala ,
...
Następna strona
bEhnEKED