Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kora o chorobie. "Nie pamiętam, bym tak intensywnie żyła każdą chwilą"

117
Podziel się:

"To nasze życie się już kończy, więc co zrobić, w moim przypadku, z tymi dniami, tygodniami, bo ja nie pozwalam sobie patrzyć w przyszłość dalej".

Kora o chorobie. "Nie pamiętam, bym tak intensywnie żyła każdą chwilą"
bECSIjHF

Minęły już 3 lata odkąd u Kory wykryto nowotwór. Choroba była już w zaawansowanym stadium, bo, jak ujawniła piosenkarka, lekarze lekceważyli bóle, ciągnące się latami.

Na szczęście operacja i chemioterapia okazały się skuteczne i mąż artystki ogłosił, że "choroba została spacyfikowana". Obecnie piosenkarka musi codziennie zażywać bardzo drogi lek, zapobiegający nawrotowi raka. Jedno jego opakowanie kosztuje 28 tysięcy złotych.

Kora i jej mąż zabiegają o refundację leku, jednak, jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia, procedura jest żmudna i długotrwała. Dlatego piosenkarka, jak wyznała w programie Pięć minut z Pauliną, stara się nie wybiegać myślami dalej niż tydzień naprzód.

bECSIjHH

To nasze życie się już kończy, więc co zrobić, w moim przypadku, z tymi dniami, tygodniami, bo ja nie pozwalam sobie patrzyć w przyszłość dalej - mówi smutno artystka. To już jest zupełnie inne postrzeganie życia. Nie pamiętam, żebym tak intensywnie żyła każdą chwilą w ciągu dnia.

Skonfrontowałam się z poważną chorobą i rzeczywiście swoje przeszłam - dodała. Byłam tu i tam. Częściej tam niż tu. Rzucałam się jak ryba w sieci. To paradoksalnie mocno odsłoniło mi przeszłość, którą postrzegam jako eony czasu i jako sekundy czasu, jako chwilę i coś, co nawet nie dotyczy już mojej osoby, tak bardzo jest ode mnie oddalone...Był taki okres, kiedy ta ciemność rzeczywiście mnie pożerała, aż do objawów takich ostrych, psychotycznych. Nie chciałam żyć, nie chciałam żyć, nie chciałam żyć. Teraz zaczęłam cenić życie. A teraz wręcz adoruję i kocham każdą sekundę.

bECSIjIi
KOMENTARZE
(117)
gość
5 lata temu
Nie szanujemy zdrowia, nie szanujemy siebie, nie szanujemy życia. Pani Koro proszę cieszyć się codziennością. Życzę zdrowia!
Gość
5 lata temu
Też jestem poważnie chora ii nie wiem co będzie, czy cieszę się każda chwila? Nie wiem. Staram się nie myśleć o jutrze, a żyć dniem dzisiejszym tylko się nie da. Strach jest zawsze przymnie
Anonim
5 lata temu
Niech ludzie mówią co chcą na jej temat ale każda osoba, która mimo to, że została dotknięta tą straszną chorobą nie poddała się jest dla mnie bohaterem. Kiedyś uważałem, to za coś surrealistycznego co mnie nie dotyczy ale kiedy ta choroba dotknęła moją mamę wszystko odwrocilo się o 180 stopni i trzeba było się obudzić w nowej rzeczywistości gdzie wszystko nie jest takie kolorowe mając 16 lat stałem się dorosły. Przykro mi kiedy słyszę cały ten hejt na Korę bo Ci ludzie chyba nie wiedzą jaką robią krzywdę jej samej a także jej bliskim, których też wiele to kosztuje... Wspieranie i pokazywanie chorej, że jest po co żyć i ze nie można się załamać jest równie ważne co leki... Jedynie nasz umysł potrafi nas powstrzymać więc musimy nad nim zapanować i WALCZYĆ. Zyjcie zdrowo
bECSIjIj
Gość
5 lata temu
Nie znasz dnia ani godziny....żyj pełna piersią 😘
gość
5 lata temu
Zdrowia życzę! Zdrowia i uśmiechu! :)
Najnowsze komentarze (117)
gość
5 lata temu
Dużo zdrowia życzę, siły i walki.
Rebeka
5 lata temu
Koro! Podziwiam Cię za umiłowanie życia. Jednocześnie doskonale rozumiem to delektowanie się każda chwila. ( bo sama dostałam "druga szansę " ,choć nie dawano mi większych szans) Ale pamiętaj: to Pan Bóg kule nosi !!!
gość
5 lata temu
poszę przypomnieć sobie o "podwójnej linii Życia" i wierzyć że jeszcze wszystko przed Panią
gość
5 lata temu
pora do piachu
gość
5 lata temu
to k***a wkiej zgon ty zołzo żydowsko
gość
5 lata temu
Co przeżyłaś to Twoje, ale z wiarą patrz w przyszłość.To ważne. Trzymam kciuki!
gość
5 lata temu
Jak to mówią: szlachetne zdrowie, nikt sie nie dowie...
gość
5 lata temu
życzę pani aby się udało zwyciężyć chorobę,,,,,,,,,bądź silna
bECSIjIb
gość
5 lata temu
Kora jesteś silną kobietą
gość
5 lata temu
ale kora p*****y głupoty że niby nie patrzy w przyszłość dalej ???? a kto psioczy że za sprzedane mieszkanie wystarczy jej kasy tylko na trzy lata życia i już zbiera na siebie pieniądze. zakłamana baba. niech obniży loty i styl życia , niech rodzina się dołoży to pożyje sobie korunia dłużej. wolę dać kasę ( chociaż nie mam jej dużo) na chore dzieci bo przed nimi całe życie i ich rodzice naprawdę nie mają tylu pieniędzy.
gość
5 lata temu
Jestem pełna podziwu dla Ani Przybylskiej - wieczny odpoczynek
gość
5 lata temu
Cale zycie przecpane...to faktycznie niewiele pamietasz
gość
5 lata temu
Kora przepadło nie dało rady naciągnąć ludzi na połajanki, fochy i humory to teraz chcesz nas wziąć na litość nic z tego. Sama sobie razem z tym pajacem niedomytym w kapelutku strzeliliście sobie w sama pietę.
gość
5 lata temu
Wreszcie nie dziaduje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECSIjIU
bECSIjIV
bECSIjIW
bECSIjIX
bECSIjIY
bECSIjID