Trwa ładowanie...
Przejdź na

Katolicki "Lek duchowy" dla kobiet po poronieniu i aborcji - "Consolatyna" (ZDJĘCIA)

327
Podziel się:

Wydawnictwo św. Stanisława BM promuje zestaw modlitw przypominający paczkę lekarstw... Dobry pomysł?

Katolicki "Lek duchowy" dla kobiet po poronieniu i aborcji - "Consolatyna" (ZDJĘCIA)

List biskupów z Konferencji Episkopatu Polski nawołujący do całkowitego zakazu aborcji z okazji rocznicy chrztu Polski wywołał burzę i głośną dyskusję. Przeciwnicy zmiany w prawie regularnie protestują pod Sejmem i zapowiadają kolejne manifestacje. Zapowiedziano też debatę na ten temat, którą w Sejmie poprowadzi... "chirurg gwiazd TVN-u" Krzysztof Gojdź.

Różne środowiska katolickie też zajmują swoje stanowisko wobec listu biskupów. Jeden z pomysłów na rozwiązanie problemu został zaproponowany przez wydawnictwo św. Stanisława BM. To "lek duchowy" zwany "Consolatyną". W pudełku przypominającym paczkę lekarstw znajduje się modlitewnik, ulotka oraz ikona z Matką Boską bez dzieciątka Jezus.

Modlitewnik zawiera modlitwy dla matki i ojca z okazji poronienia naturalnego, a także po przerywaniu ciąży. W drugim wypadku treści związane są z przeżywanym "syndromem poaborcyjnym", czyli głębokim poczuciem winy.

Modlitewnik zawiera także teksty Pisma świętego, dobrane pod kątem prokreacji oraz pocieszenia rodziców po stracie dziecka przed narodzeniem - w rozmowie z Radiem Zet tłumaczył ksiądz Andrzej Muszala. Ostatnie strony poświęcone są omówieniu prawnych kwestii związanych z pogrzebem dziecka nienarodzonego oraz podają adresy internetowe grup wsparcia po utracie dziecka.

Nazwa produktu pochodzi od łacińskiego "consolatio", czyli "pocieszenie". Według duchownego pomysł był konsultowany ze "stosującymi lek".

Nazwę konsultowaliśmy z kobietami, które stosują lek. Im również zależało, aby nawiązywała do wsparcia i pocieszenia. Przecież Kościół ma być, jak mówi papież Franciszek, szpitalem polowym. Naszym zadaniem jest wspierać, leczyć, pomagać...

Jeżeli nowa ustawa antyaborcyjna wejdzie w życie, "lek duchowy" będzie rozprowadzany po aresztach śledczych i więzieniach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(327)
Gość
6 lat temu
To żart?
gość
6 lat temu
czy to się dzieje naprawdę?
gość
6 lat temu
Kolejny dzień, kolejny dramat... zaraz zaczniemy krzyczeć: Donald, WRACAJ! Ma-sa-kra w tym kraju.
gość
6 lat temu
Płaczę ze śmiechu, naprawdę. Jesteśmy pierwszym takim krajem na świecie, prawda? Hahaha, innowacje :D
gość
6 lat temu
Nie majstrujcie przy trwającym kompromisie ABORCYJNYM, bo otworzycie nowy front WOJNY ideologicznej. Jeśli teraz zaostrzycie przepisy, to następna władza je zliberalizuje, znów skazując społeczeństwo na powrót całej tej JAŁOWEJ dyskusji. Wskazane w obecnej ustawie wyjątki są sensowne i POTRZEBNE. Jeśli ciąża naraża zdrowie kobiety lub jest efektem GWAŁTU, tylko ktoś o mentalności TALIBA może ją zmuszać do rodzenia. Nie idźcie tą drogą, bo to droga donikąd. Nie widzicie, że większość narodu nie chce tu żadnych zmian. Nawet KOŚCIÓŁ już powoli zmienia zdanie w kwestii bezwzględnego zakazu. Drodzy POLITYCY, ciekawe, czy sami chcielibyście, by przez 9 miesięcy - dzień w dzień - wasza córka lub żona przeżywały TRAUMĘ patrząc na swój powiększający się brzuch będący efektem działań GWAŁCICIELA. Jeśli chcecie poznać więcej NIEWYGODNEJ prawdy, zajrzyjcie na profil ÂNTEĶ MUZYĶANT na Fejsbooku.
Najnowsze komentarze (327)
Gość
6 lat temu
Super dobry pomysł, bo nawet nie wyobrażacie co to jest jeśli umrze w brzuchu dziecko! Tego niestety doswiadczylam! Tu tylko może uzdrowić z tej traumy Bóg! Kto nie wierzy w modlitwę, nie wierzy w Boga. Tylko Jezus daje uzdrowienie i życie wieczne. Żyjemy w czasach ROZUMU ale bez odrobiny ROZSADKU! Ale mimo wszystko JEZUS każdego z nas kocha i za nas wszystkich, nawet za tych którzy na niego dziś pluja i wysmiewaja, oddał swoje życie i nadal oddaje na każdej Eucharystii....Boże zlituj się nad nimi, bo nie wiedzą co czynią!
Gość
6 lat temu
M**d zostanie zawsze mordem a najgorszy jest m**d na nienarodzonych dzieciach! Człowiek w tych nowoczesnych czasach przestał nawet sumienie mieć i masowo morduje nienarodzone dzieci, a Ci którzy popierają aborcję mają ręce też czerwone od krwi! Ludzie zobaczcie filmy aborpcyjne na youtube, tam wszystko widać! Dzieci są dzielone na części i to żywcem! Po tym kobieta duchowo umiera i najczęściej chce się zabić. Ale kościół daje lekarstwo na pewno często w ramach prezentu, bo na taką traume może pomóc tylko Bóg i modlitwa! Wszyscy którzy się z tego śmieją nie wiedzą i nie wierzą, że jest Bóg. Diabeł nie spi i każdemu z nas wystawi rachunek. Powiedz mordobiciu dzieci NIE!
gość
6 lat temu
Żenada
kosmita49
6 lat temu
To działa na głowę czy nogi a może na coś TRZECIE
gość
6 lat temu
Myślałem,że to pierwszy kwietnia a to jakiś brzuchacz Upadł Na Głowę DLA KASY.
Gość
6 lat temu
przyślijcie mi wreszcie paczkę obrazków
cArna
6 lat temu
śmiechu warte
UNFUCKINBELIE...
6 lat temu
Kraj absurdu!
gość
6 lat temu
Chcieljscie Pis to go macie !
gość
6 lat temu
Ku*rwa wyjezdzam
Ość
6 lat temu
Mój kraj taki piękny... Jeszcze płatne odpusty się znów pojawią...
gość
6 lat temu
tak, bo im sie wydaje, ze po aborcji cierpi razem niedoszla matka jak i koles, ktory ja na te aborcje poslal pod grozba rozstania, albo typ od jednorazowej nocy...
gość
6 lat temu
Powinno się zrobić referendum w sprawie kastrowania księży ,jeśli nie mogą mieć dzieci więc ich genitalia są zbyteczne,było by to zdrowe i działało przeciw pedofilii i gejostwa w kościele, i na następną rocznicę chrztu Polski powinno wejść w życie,niech kładą na ołtarzu historii swoje narządy męskie a nie kobiece macice
Gość
6 lat temu
O raaaaany... To dzieje się naprawdę?!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie