Piątek 15.04.2016 00:20

Donatan stanął przed sądem! Zarobił 900 TYSIĘCY, muzycy nie zobaczyli ani grosza!

Donatan Percival zarobki gwiazd

Donatan stanął przed sądem! Zarobił 900 TYSIĘCY, muzycy nie zobaczyli ani grosza!

Donatan znany jest w branży muzycznej z wyjątkowo korzystnego dla niego samego podejścia do rozliczania się ze współpracownikami. Wychodzi bowiem z założenia, że sama możliwość wystąpienia u jego boku jest już wielką nobilitacją i zyskiem samym w sobie. Tak pracowała dla niego nie tylko Cleo, ale i... makijażystki, odpowiedzialne za wygląd "Słowianek" w teledyskach. Zobacz: Donatan NIE PŁACI i wymaga! "ŻEBYŚ MIAŁA JASNOŚĆ - NIE PŁACĘ NIKOMU!"

Obecnie przed sądem we Wrocławiu toczy się sprawa z powództwa muzyków grupy Percival przeciwko Donatanowi. Oskarżają go o to, że nie rozliczył się z nimi za muzykę skomponowaną do albumu Równonoc. Płyta przyniosła zysk wysokości 900 tysięcy złotych, a których Percival nie zobaczył ani grosza.

Za utwory na płytę, które współtworzyliśmy, nie dostaliśmy żadnych pieniędzy. Wydaje mi się, że to było wykalkulowane na zimno: wykorzystanie i oszukanie - ujawnia w rozmowie z Super Expressem lider grupy, Mikołaj Rybacki.

Istnieje duża szansa, że tym razem Donatan nie uniknie zapłaty za wykonaną pracę.

Sąd zabezpieczył nasze roszczenia, wydawca jest zobowiązany do przedstawienia dokumentów finansowych. Wtedy będziemy zastanawiać się nad zmianą powództwa. Na podstawie przedstawionych dokumentów będziemy mogli ustalić kwotę odszkodowania - wyjaśnia mec. Artur Wdowczyk, reprezentujący zespół. Jeśli Donatan tego nie zrobi, grozi mu nawet zajęcie komornicze.

Na wyrok trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Na dzisiejszej rozprawie sąd nakazał uzupełnić wnioski i skierował strony do mediacji - poinformował pracownik sądu. Ponieważ jest to sprawa cywilna, nie mogę udzielić szczegółowych informacji.

Obrońca Donatana jest na razie dobrej myśli.

Nic jeszcze nie jest przesądzone - zapowiada optymistycznie. Toczą się inne postępowania przeciwko zespołowi. W tej sprawie zostaną powołani biegli.

Do wierzycieli producenta należy też Ola Ciupa: Ciupa nadal nie dostała pieniędzy od Donatana!


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (233)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 211-233 z 233
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gośćhddhs 15.04.2016 20:07
To już wiecie dlaczego mieszka w Holandii dokładniej w tilburgu... Wielki muzyk z niego...
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 15.04.2016 20:42
Pewnie ten zespół współpracował z D. na tzw. "gębę", więc nie ma się co dziwić, że został wy........ Kiedy ci głupi muzycy nauczą się wreszcie, żeby spisywać umowę, a nie wszystko robić byle jak i na kolanie. A potem płacz... Jak się nie dba o swoje interesy, to tak się to kończy. Niestety, ale w tym biznesie trzeba mieć oczy dookoła głowy i patrzeć na ręce, a nie liczyć na "niewiadomoco".
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 15.04.2016 21:01
Burak jakich malo,patologia przez duze P.
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 15.04.2016 22:02
spasiony pajac ten donatan z ryjem wiesniaka kij mu obdyt i tyle mu
Odpowiedz
0 0
zgłoś
gość 15.04.2016 22:12
pastewny rusk rolnik
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 211-233 z 233