Trwa ładowanie...
Przejdź na

Donatan stanął przed sądem! Zarobił 900 TYSIĘCY, muzycy nie zobaczyli ani grosza!

210
Podziel się

"Za utwory na płytę, które współtworzyliśmy, nie dostaliśmy żadnych pieniędzy. Wydaje mi się, że to było wykalkulowane na zimno: wykorzystanie i oszukanie" - mówi lider grupy Percival.

Donatan stanął przed sądem! Zarobił 900 TYSIĘCY, muzycy nie zobaczyli ani grosza!
bCyCbbDV

Donatan znany jest w branży muzycznej z wyjątkowo korzystnego dla niego samego podejścia do rozliczania się ze współpracownikami. Wychodzi bowiem z założenia, że sama możliwość wystąpienia u jego boku jest już wielką nobilitacją i zyskiem samym w sobie. Tak pracowała dla niego nie tylko Cleo, ale i... makijażystki, odpowiedzialne za wygląd "Słowianek" w teledyskach. Zobacz: Donatan NIE PŁACI i wymaga! "ŻEBYŚ MIAŁA JASNOŚĆ - NIE PŁACĘ NIKOMU!"

Obecnie przed sądem we Wrocławiu toczy się sprawa z powództwa muzyków grupy Percival przeciwko Donatanowi. Oskarżają go o to, że nie rozliczył się z nimi za muzykę skomponowaną do albumu Równonoc. Płyta przyniosła zysk wysokości 900 tysięcy złotych, a których Percival nie zobaczył ani grosza.

Za utwory na płytę, które współtworzyliśmy, nie dostaliśmy żadnych pieniędzy.Wydaje mi się, że to było wykalkulowane na zimno: wykorzystanie i oszukanie - ujawnia w rozmowie z Super Expressem lider grupy, Mikołaj Rybacki.

bCyCbbDX

Istnieje duża szansa, że tym razem Donatan nie uniknie zapłaty za wykonaną pracę.

Sąd zabezpieczył nasze roszczenia, wydawca jest zobowiązany do przedstawienia dokumentów finansowych. Wtedy będziemy zastanawiać się nad zmianą powództwa. Na podstawie przedstawionych dokumentów będziemy mogli ustalić kwotę odszkodowania - wyjaśnia mec. Artur Wdowczyk, reprezentujący zespół. Jeśli Donatan tego nie zrobi, grozi mu nawet zajęcie komornicze.

Na wyrok trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Na dzisiejszej rozprawie sąd nakazał uzupełnić wnioski i skierował strony do mediacji - poinformował pracownik sądu. Ponieważ jest to sprawa cywilna, nie mogę udzielić szczegółowych informacji.

bCyCbbEd

Obrońca Donatana jest na razie dobrej myśli.

Nic jeszcze nie jest przesądzone - zapowiada optymistycznie. Toczą się inne postępowania przeciwko zespołowi. W tej sprawie zostaną powołani biegli.

Do wierzycieli producenta należy też Ola Ciupa: Ciupa nadal nie dostała pieniędzy od Donatana!

**[

bCyCbbEe

]( https://www.pudelek.pl/artykul/74341/ciupa_nadal_nie_dostala_pieniedzy_od_donatana/ )**

bCyCbbEy
KOMENTARZE
(210)
gość
4 lata temu
nie cierpię tego b**a. on ma coś z alfonsa (chodzi mi o styl bycia, zachowanie)
gość
4 lata temu
przerośnięty niemowlak :D
gość
4 lata temu
jeden przebój a zrobiono z niego polskiego Timbalanda czy Will.I.Am'a
bCyCbbEz
xx
4 lata temu
Kolejny cwaniak! Kawal sqvrwysyna, ktory zyje sobie jak panisko bo znalazl sobie naiwniakow, ktorzy na niego pracuja! Oni wszyscy powinni mu tak wye:bac, ze by zapomnial jak sie nazywa - to tak dla przykladu, zeby na drugi raz wiedzial, ze sie ludziom za prace placi!!!
gość
4 lata temu
Cleo wygląda jakby pochodziła z Pierdziszewa Większego...
Najnowsze komentarze (210)
gość
2 lata temu
zalezy jak sie dogadali, jesli od razu mowil ze ich ttlko reklamuje to wiedzieli ze nie sostana kasy.chyba ze mieli jakas umowe ze zarobia na tym razem z nim. nie osadzajcis nie wiedzac jak bylo naprawde.
gość
2 lata temu
to on zeobil im promocje na plycie a oni xhca polowe zyskow ze sprzedazy? przeciez musieli o tym rozmawiac. jesli obiecal ze polowa bedzie ich to musi oddac poza tym gdzie umowa?
gość
2 lata temu
k***a miny robi jakby conajmniej prezydwntem byl. zafxiera nosa buc jeden
gość
2 lata temu
mogli zabezpieczyc siecjakimis umowami, wiedzieli ze on nie placi a on to w******k jakich malo. ma sie za kogos waznego a co on rpbi, przeciez ro inni robia robote, ci co spiewaja.
gość
2 lata temu
a jaki to muzyk, co on niby robi? mizyke? bo spiewaja u niego inni ludzie , on nie apiewa.zalosny jest, burak i p*****k, sloma z papci wystaje
gość
2 lata temu
niech odda kasę skoro oszukał ludzi... nie ma to jak wybić się na tyłku innych... a tak poza tym nie lubię tego faceta....
gość
4 lata temu
Donatan to tylko p*****t , zaprasza ludzi znających się na muzyce a potem ich olewa . Żałosna anglo amerykańska biała małpka
gość
4 lata temu
j****y swinski p****t. takim na rynkach powinno sie obcinac lby ! smierdzacy z******j !
bCyCbbEr
gość
4 lata temu
widać że z ryja gruba k***a
Gość
4 lata temu
Niezły Maniek. Atrakcyjny i utalentowany, a przy okazji oszust.
gość
4 lata temu
Powinni mu spuścić w p*****l i po sprawie !
STC
4 lata temu
Gdzie Donatanowi do Percivala, nie ten poziom. Powinien zapłacić co do grosza.
gość
4 lata temu
opasła ś****a, zwykła buraczyna. Taki c**l z boiska którego każdy kopał piłką :D:D:D:D hahaha
jac
4 lata temu
buraczany chlopek, co za m***a , na plac i kamieniowac bydlaka
...
Następna strona
bCyCbbET