Trwa ładowanie...
Przejdź na

Terlikowska odpowiada Anji Rubik: "Może warto karać śmiercią gwałcicieli? Dlaczego zabijać tylko dzieci?"

672
Podziel się

"Pytanie o gwałt często łączy się z życzeniem, żeby ktoś brutalnie zgwałcił konkretnego obrońcę życia, a już najlepiej jego córki! Anja Rubik z góry lepiej wie, co Andrzej Duda, zrobiłby w sytuacji gwałtu..."

Terlikowska odpowiada Anji Rubik: "Może warto karać śmiercią gwałcicieli? Dlaczego zabijać tylko dzieci?"
bCXsOAUl

Poglądy, które głosi Małgorzata Terlikowska, zwłaszcza na temat aborcji, wywołują dużo emocji. Ona sama nie boi się ostrych ocen. Przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego, w tym Adriana Zandberga, porównuje do funkcjonariuszy III Rzeszy. Pigułka "dzień po" to jej zdaniem to samo co cyklon B - gaz, którym naziści zabijali Żydów w Oświęcimiu.

bCXsOAUn

Dzisiaj Terlikowska zajęła stanowisko w sprawie obywatelskiej ustawy antyaborcyjnej promowanej przez Konferencję Episkopatu Polski i wspieranej przez premier Beatę Szydło. Według żony Tomasza Terlikowskiego błędem jest dyskutowanie o aborcji i skupianie się na prawach kobiet. Dyskusja powinna dotyczyć zaostrzania kar dla gwałcicieli.

Terlikowska opublikowała swoje przemyślenia na stronie Frondy. Katoliczka przytacza historie kobiet, które urodziły gwałcicieli. Dochodzi też do wniosku, że aby ich ukarać warto... przywrócić karę śmierci.

Jest takie pytanie, które pada zawsze w kontekście aborcji. W każdej dyskusji, w której ścierają się argumenty za i przeciw zabijaniu dzieci. To pytanie o gwałt. Czasem zadane jest w sposób kulturalny, zazwyczaj jednak w dość wulgarny. Często łączy się z życzeniem, żeby ktoś brutalnie zgwałcił konkretnego obrońcę życia, a już najlepiej jego córki (jeśli takie posiada). Pytanie to przybiera formę moralnego szantażu. Może uda się złapać prolajfera na niekonsekwencji? Na razie się nie udało.

Za to każdy z obrońców życia wzywany jest do tablicy, by tłumaczył się, dlaczego uważa, że dziecko poczęte w wyniku gwałtu ma takie samo prawo do życia jak to poczęte podczas romantycznego spotkania przy blasku świec. Ostatnio wywołany został prezydent Andrzej Duda. Modelka Anja Rubik, która sama opowiada się za opcją pro-choice - z góry lepiej wie, co zdeklarowany obrońca życia, prezydent Andrzej Duda, zrobiłby w sytuacji gwałtu na najbliższej osobie: "Gdyby córka prezydenta została nagle zgwałcona, czy chciałby, żeby nosiła w sobie dziecko przez 9 miesięcy? Każdego ranka budziła się i przypominała sobie o tym drastycznym, tragicznym wydarzeniu? Nie sądzę - mówiła". (...)

bCXsOAUt

Zamiast więc postulować karę śmierci dla dziecka (tym de facto jest aborcja), może czas zacząć na poważnie walczyć z gwałcicielami. Skoro kobieta po gwałcicie dożywotnio cierpi, niech gwałciciel siedzi dożywotnio w więzieniu i wykonuje najcięższe prace. Kara ma mieć nie tylko wymiar resocjalizujący, ale też odstraszający. Może jednego, czy dwóch dla przykładu poddać karze śmierci? Żeby było sprawiedliwie. Dlaczego tylko niewinne dziecko ma płacić najsurowszą karę?

bCXsOAUu
bCXsOAUO
KOMENTARZE
(672)
gość
4 lata temu
Akurat jest w tym dużo racji. Zamiast skupiać się na skutkach może warto chociaż raz zastanowić się nad przyczyną. Kary za gwałt są śmieszne. Powinna być dopuszczona kastracja i dużo surowsze kary za gwałt a nie 4 lata i wyjście po 2. Poza tym w więzieniach powinno wykonywać się przymusową pracę, w innym wypadku brak jedzenia itp utrzymywanie tych zwyrodnialców z podatków jest kolejną karą dla społeczeństwa
Gość
4 lata temu
Pindole ucinać i tatuować na czole żeby każdy widział co to za z****l...
gość
4 lata temu
Czasami Pani Terlikowska powie coś słusznego. Racja. Zapominamy i brniemy zamiast popatrzeć na problem z zupełnie innej perspektywy.
bCXsOAUP
gość
4 lata temu
Ma rację. Krzywdzi się niewinnych, zamiast karać sprawcę.
gość
4 lata temu
jest kretynką, ale to ma sens
Najnowsze komentarze (672)
gość
4 lata temu
Pudelek "sortuje" które komentarze zamieścić a które nie! Pudełku dziekujemy
Wujek Samo Zł...
4 lata temu
kara śmierci dla gwałcicieli jest jak najbardziej na miejscu
gość
4 lata temu
najlepszą obcją byłaby kastracja gwałcciciela
gość
4 lata temu
ale przecież jak na razie to ze zgwałconych kobiet robi się prowokatorki i namawia do nieskładania zeznań żeby sobie wstydu oszczędziły. nikt nie jest zainteresowany karaniem gwałcicieli bo pozycja kobiet w tym katolickim państwie jest żadna. może niech pani terlikowska znajdzie w TYM SWÓJ CEL ŻYCIIOWY I WYKORZYSTA POŻYTECZNIE SWOJA POPULARNOŚC?
Elka
4 lata temu
KOGo, to wstrętne b****o, chce pouczać. Niech, się cieszy, że ktoś,ją chciał zapłodnić.Niech, ma dzieci, skolko godno, bo teraz warto mieć. Ale, niech, każdy, mówi i decyduje za siebie.Kto tą kobietę, upoważnił, do pouczania kogoś ?????? Oby dzieci, były podobne, do ojca !!!
gość
4 lata temu
kara smierci dla pedofili.m jestem za. jednak jesli nawet morderca nie jest poddany karze smierci to wydaje mi sie ze to tylko czcze gadanie. za aborcja jestem we wczesnej ciąży ale tylko w uzasadnionych przypadkach,jak bylo do tej pory. wracajac do meritum: kara smierci przy niezbitych dowodach bylaby lekarstwem na zwyrodnialcow.
gość
4 lata temu
Ja się pytam dlaczego niektórych nie można z urzędu kierować na przymusowe leczenie. Patrząc na większość co doszła do władzy albo do głosu nadaje się na zamknięty oddział psychiatryczny.
gość
4 lata temu
KAŻDE POCZĘTE DZIECKO ma prawo do życia, jest niewinne! Na przykład mamy chociażby dziś kobiety poczęte z gwałtu Rebecca Kiessling czy Valerie Gatto!
bCXsOAUH
gość
4 lata temu
nie mówmy o p.DUdzie bo szkoda słów dla tego człowieka nie ma honoru wstydu to marionetka pyszałek kaznodzieja a nie prezydent mówi jak ksiądz przerwy dla efektu rozkładanie rąk tak jak Ziobro
gość
4 lata temu
pani Terlikowska nareszcie się obłowi i będzie robic to nadal bo to lubi
gość
4 lata temu
Pani Rubik ma rację każdy paple pierdoły dla potrzeb pisowców i koscioła a jak by przyszło to nieszczęscie to po cichu sprawę by załatwili bo forsy nie brak-kłamstwa kłamstwa kłamstwa
gość
4 lata temu
Pani Terlikowska to dziwaczka,myślenie Średniowiecza
Rav
4 lata temu
Wystarczy w dyskusji zastąpić słowo " aborcja" słowem zabójstwo lub morderstwo. Wtedy wszystko będzie bardziej proste. Jeśli więc godzimy się na zabójstwo małego człowieka to dlaczego protestujemy przeciw karze śmierci np dla mordercy?
gość
4 lata temu
ma racje
...
Następna strona
bCXsOAVj