Trwa ładowanie...
Przejdź na

Msza i marsz ONR-u w Białymstoku. Politechnika ostrzega studentów przed rasistami: "Zostańcie w akademikach"

265
Podziel się:

Zagraniczni studenci zostali poproszeni o pozostanie w akademiku dla bezpieczeństwa. Mszę poprowadził "duszpasterz nacjonalistów" Jacek Międlar.

Msza i marsz ONR-u w Białymstoku. Politechnika ostrzega studentów przed rasistami: "Zostańcie w akademikach"

Wczoraj w Białymstoku odbył się marsz Obozu Narodowo-Radykalnego z okazji obchodów 82. rocznicy powstania organizacji. Przy okazji protestowano przeciwko sztuce teatralnej o rasizmie na Podlasiu pt. Biała siła czarna pamięć.

Marszem ONR-u zaniepokoiło się biuro Politechniki Białostockiej zajmujące się sprawami studentów z zagranicy. Rozesłało do nich maila z prośbą o pozostanie w akademikach na czas demonstracji.

Drodzy Studenci,

16 kwietnia (sobota) w Białymstoku odbędzie się marsz grupy nacjonalistów. To Obóz Narodowo-Radykalny, który deklaruje ideologię rasizmu.

W związku z tym bardzo zalecamy, abyście nie opuszczali swoich akademików od 11 rano (w sobotę) do 3 w nocy (z soboty na niedzielę).

Żeby uniknąć nieprzyjemnych incydentów prosimy, nie wychodźcie do miasta i nie spacerujcie po kampusie. Pozostańcie na korytarzach akademików.

Przed marszem w katedrze odbyła się msza, w trakcie której kazanie wygłosił "duszpasterz narodowców", ksiądz Jacek Międlar. Stwierdził, że polskie społeczeństwo toczy "nowotwór złośliwy", który trzeba leczyć "chemioterapią" narodowo-katolickiego radykalizmu.

ONR wystąpił podczas mszy ze swoimi flagami. Później odbył się marsz ulicami miasta, w którym uczestniczyło ok. 400 osób. O sytuacji alarmuje na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

BIAŁOSTOCCY KSIĘŻA ZAPROSILI DO KOŚCIOŁA RASISTÓW I ISLAMOFOBÓW

Grupa mężczyzn eksponowała podczas mszy,banery z ksenofobicznymi hasłami i proporce z nacjonalistycznymi symbolami .

Zero tolerancji dla ogarniętej nowotworem złośliwym Polski i Polaków. Zero tolerancji dla tego nowotworu. Ten nowotwór wymaga chemioterapii (...) i tą chemioterapią jest bezkompromisowy narodowo-katolicki radykalizm - mówił podczas mszy z okazji 82 lat ONR w Polsce ks. Jacek Międlar, duszpasterz narodowców.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(265)
gość
6 lat temu
Straszne co się wyrabia z naszym społeczeństwem. Ze skrajności w skrajność. Nadmierna radykalizacja narodu wcale nie jest lekiem na pochód imigrantów.
Gość
6 lat temu
Straszny wstyd
gość
6 lat temu
och, jaka to radość napaść w 20 studenta z zagranicy...
gość
6 lat temu
onr w swoich manifestach wychwala III rzesze . to legalne?
gość
6 lat temu
boże jak za Hitlera w Trzeciej Rzeszy. Co jak co , ale w Polsce uchodźcy czy imigranci zarobkowi są najmniejszym problemem. Gorszy jest ten katolicki radykalizm
Najnowsze komentarze (265)
gość
6 lat temu
mapa największej mowy nienawiści w Polsce:tvn- Warszawa, gazeta wyborcza-Warszawa Łódż Gdańsk Poznań Wrocław Kraków Katowice Szczecin
gość
6 lat temu
Jak w kraju w którym prawie każda rodzina straciła kogoś w II Wojnie Światowej i który został zniszczony w 80% przez faszyzm pozwolono na takie wybryki, Jak ten młody człowiek w habicie obraża pamięć naszych bliskich zamordowanych przez faszyzm. Kto pozwala wygłaszać mu w katedrze kazania niezgodne z wiarą i naukami Papieża Franciszka powinien być wydalony z kapłaństwa za szerzenie nienawiści rasowej.
gość
6 lat temu
do kosciola dobrze jak i b******r pojdzie bo normalnych ludzi chodzi coraz mniej w boga wierze kosciol nie ma nic wspolnego z bogiem tylko wypasione brzuchy mamona i bogactwa rozrywka i bale cztanie pisma swietego to nie dla nich oni lubia jeszcze polityke i nakazy i zakazy ktorych sami nie przestrzegaja mowia o aborcji ze to sdtraszny grzech a molestowanie dzieci to zabawa bo dzieci sie sami do nich pchaja
gość
6 lat temu
kibole i oen to teraz sa patrioci moga bic kogo chca w poprzedniej kadencji sejmu poslanka pis i senator juz niezyjacy pis byli wstawiac sie za bandziotem kibolem do sadu teraz oni czuja sie wazni i uwazaja ze sa patriotami lyse paly bez przcy z wyrokami sadowymi taki teraz mamy kraj
gość
6 lat temu
Wygląda jak III Rzesza w kolorze... Trageida
gość
6 lat temu
Ciekawe jakiego wyznania są ci młodzi ludzie? Bo katolicy miłują bliźniego swego przecież... Buahahaha!
gość
6 lat temu
Jak im wstyd nie ma - podważają i hołdują temu z czym nasi dziadkowie walczyli i żyli w traumie do końca swych dni. Ci ludzie to p****t i najgorszy model polskości. To się nazywa patriotyzm? To się nazywa patologia i dewiacja mentalna. Kochać swój kraj poprzez nienawiść do innych? Jedno drugiemu zaprzecza i tylko należy podziękować tym 18% które dopuściło do władzy tych szaleńców, którzy to dają zielone światło dla takich absurdalnych oblicz ludzkiej natury....mega smutne i przykre!
gość
6 lat temu
Pewnie mieli dziadków w Wermachcie dlatego zostali faszystami . Geny zdrady po prostu .To nie są juz Polscy tylko faszystowskie ł***o !!!
bbbb
6 lat temu
Zawsze mnie zastanawiało jak tego rodzaju zachowania mają się do nauki kościoła o miłości bliźniego. Podobno to są chrześcianie(specjalnie z małej litery), a nie znają podstawowych nauk kościoła "miłuj bliźniego...". Nawet kapłan nawołuje do rasistowskich zachowań. Oczywiście hierarchowie nie widzą w tym nic złego. To jest właśnie katolicyzm, który niczym nie różni się od radykałów islamskich. No może jednym. Skrajni islamiści mówią wprost, że niewiernych trzeba wyrzynać, a tzw. katolicy fałszywie miłują bliźniego.
Gość
6 lat temu
Wstyd na Europe
thff
6 lat temu
Chorzy ludzie... Taka nienawisc prowadzi do pieklo.... Opetani sztanem... Polscy kato talibowie....wasz Bog nie kocha ludzi ziejacych nienawiscia do drugiego czlowieka.. Tylko dlqtego ze ktos ma inny kolor skory.. Badz inna religie... ...taki ludzi wasz bog pali w piekle....
ann
6 lat temu
Wstyd!
gość
6 lat temu
mieszkam w Białymstoku i nie życzę sobie tego faszystowskiego szamba na ulicach!!!!!!!! Wstyd!!!!!!!!!!!!
Gość
6 lat temu
Co na to kuria ? ksiadz odprawia msze i nawoluje do nietolerancji co na to pis? Sprawiedliwosc!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie