Trwa ładowanie...
Przejdź na

Liroy odpowiada Bono! Zaprasza go do Polski: "Twoja wiedza jest daleka od prawdy"

298
Podziel się:

"Mógłbyś na własne oczy zobaczyć, jaki nastrój panuje obecnie w Polsce".

Liroy odpowiada Bono! Zaprasza go do Polski: "Twoja wiedza jest daleka od prawdy"

Podczas przemówienia w amerykańskim Kongresie Bono wyraził obawę o kierunek, jaki obrały rządy Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie komentarza na temat kryzysu uchodźców stwierdził, że takie kraje jak Polska i Węgry idą w kierunku "hipernacjonalizmu" i porównał je do nazistowskich Niemiec lat 40. Zobacz:

Na wypowiedz Bono odpowiedziała Krystyna Pawłowicz, która uznała, że oskarżenia o naśladowanie nacjonalistycznej polityki Hitlera to komplement. Zarzut lidera U2 zmartwił jednak posła Liroya Marca, który postanowił się z nim skontaktować. Napisał do niego list otwarty, w którym zapewnia, że Bono ma złe informacje na temat Polski.

Przyznam, że zaniemówiłem, kiedy poznałem twoja opinię na temat obecnej sytuacji w Polsce. Ośmielę się powiedzieć, że twoja wiedza na ten temat bazuje na wątpliwych źródłach i jest daleka od prawdy. Zarówno jako muzyk i polski poseł chciałbym cię zaprosić do Warszawy, żebyśmy przedyskutowali ten temat. Mógłbyś na własne oczy zobaczyć, jaki nastrój panuje obecnie w Polsce – napisał Liroy.

Zobaczcie cały jego list do Bono:

Dear Bono,

I believe that every Artist has the right to speak his mind and I would consider you the most outspoken person in show business who always voiced his opinion on so many important both social and political issues.

I'm very happy to hear that Poland is still very close to your heart and that just recently you referred to Poland in your speech addressing the Senate subcommittee at Capitol Hill in Washington D.C.

As far as I know you mentioned Poland in the context of the fight against terrorism and global refugee crisis as an example of 'hyper-nationalism'.

To tell you the truth I was speechless when I learned about your take on the current situation in Poland. I dare to say that your knowledge on that subject must be based on a rather questionable source and is far from the truth.

Both as a musician and a Polish MP I would like to invite you to Warsaw to discuss the subject you brought up in your speech and see for yourself the current vibe of Poland.

I do recall so many of your nice comments about Poland, one of them in the long interview in Rolling Stone a few years back, that I feel obliged to help you understand where Poland is on the subject of fight with terrorism and European refugee crisis.

You mentioned a very serious matter regarding Poland and it has to be discussed urgently to avoid any other future misunderstandings as your opinion counts and is heard all over the world.

I know that your schedule is very busy but hope that you can find e few hours to visit Warsaw at any time that is most convenient for you.

Your sincerely,

Piotr Liroy-Marzec, MP

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(298)
gość
8 lat temu
Przypomnijmy, że były szefuńcio ONR-u na Śląsku, Holocher, to ten hajlujący na zdjęciach z kolesiami z ONR-u łysolek, którego pro-faszystowskie listy ujawniono w ramach Holocher-gate on-line, w których to żartował z "zasadzania się" w 5-ciu na "lewaków" z siekierą, i wywożenia bezbronnych ludzi do lasu, w przebraniu policjantów.. To ten sam, który pytał w listach żonę, jak się pisze "Polak", czy z dużej, czy z małej litery...
tom.j
8 lat temu
daleki od prawdy to jest Teleexpress
Gość
8 lat temu
No i dobrze mu napisał
kat
8 lat temu
na pewno bono przyjedzie haha
gość
8 lat temu
Panuje nastrój nieufności, grozy i nienawiści wobec innych.
Najnowsze komentarze (298)
gość
8 lat temu
Kto to ten Liroy ? Poseł czy klaun ? (patrz zdjęcie)
gość
8 lat temu
Jaka wiedze ma Bono na temat Polski?. Jak go kiedys zapytali jakiej narodowosci jest Jan Pawel II - a wczesniej byla mowa o Polsce - to powiedzial, ze Wlochem. A moze dostal kasiore za swoja wypowiedz?
anczyszyn
8 lat temu
Brawo p. poseł Liroy ! Dobrze mu napisał -popieram
gość
8 lat temu
bono za porównanie polski do hitlera powinien być ukarany albo nie zna historii I tak naprawdę nie wie kim i co robił Hitler
weryy744
8 lat temu
żenada ...
Gość
8 lat temu
Rozumiem ze ten vibe w Polsce to obawa co z tym krajem będzie, strach przed skrajnymi ugrupowania mi, oburzenie na kościół, brak tolerancji na inne myślenie, rasę i religie, homofobia, antysemityzm, i co najgorsze wszystko to powodowane czyimś małym f#@$tkiem i kompleksami oraz oskarżenie wszystkich o to ze się bratu kazało lądować.
aga59
8 lat temu
uśmiałam się jak norka:) LIROY poucza Bono - niech publicznie porówna swoje i jego dokonania, a potem niech zamilknie - Liroy oczywiście
Lewar777
8 lat temu
A Bono to już wie, że teraz śpiewa w Animalsach? 😆
Waldi
8 lat temu
Może pan Liroy krytykuję pana Bono bo chcę żeby ten się dowiedział kim jest Liroy Może się uda. Pozdrawiam
gość
8 lat temu
moze n iech bono wypowie sie na temat bezrobocia w POlsce? na temat zarobkow i cen mieszkan? na temat tego, że panstwowe zaklady i firm zostaly wyprzedane za bezcen i teraz polacy sa parobkami we wlasnym kraju? Skad tak dobrze zna sytuacje w Polsce ze smie sie o tym wypowidac publicznie? zna jezyk Polski? Oglada nasze media, czyta? zaznajami sie z rownymi punktami widzenia?
gość
8 lat temu
Taki panuje nastrój , ze tylko uciekać z tego kraju jak najprędzej
gosc gosc
8 lat temu
.A jaki nastroj panuje w POLSCE niech pan nas nie osmiesza, wszedzie nienawisc i klamstwo, jest pan beszczelny w swoich wypowiedziach, mam nadzieje ze Kukiz 15 przejdzie do histori w krotkim czasie.
Kto
8 lat temu
Trochę pokory panie pośle bo pań też mało w takim razie wie o Polsce więc trochę pokory bo posłem jest się albo nie trzeba myśleć i wypowiadać się w za siebie a nie za Polaków
gość
8 lat temu
Panie P o**e, weź Pan koło i walnij się w czoło.
...
Następna strona