Trwa ładowanie...
Przejdź na

W Norwegii opieka społeczna zabrała rodzicom 5 dzieci, bo... dostawały klapsy!

451
Podziel się:

"Doszło do skandalicznego nadużycia prawa" – mówi przedstawiciel organizacji zajmującej się przemocą w rodzinie. Niemowlę wyrwano z rąk matce.

W Norwegii opieka społeczna zabrała rodzicom 5 dzieci, bo... dostawały klapsy!

W zeszłym roku w grudniu w Norwegii doszło do skandalu, który poruszył tłumy. Zbulwersowani sprawą ludzie wyszli na ulicę. Organizacje rodzinne, a nawet niektórzy przedstawiciele rządu domagają się natychmiastowej reakcji pracowników społecznych, którzy w brutalny sposób rozbili rodzinę.

Bez wcześniejszych ostrzeżeń grupa opiekunów społecznych razem z policją odebrała pięcioro dzieci ich rodzicom. W poniedziałek po południu pod dom Ruth i Mariusa Bodnariu podjechały czarne samochody, do których siłą zabrano dwóch chłopców w wieku dwóch oraz pięciu lat. Na koniec opiekunka wyrwała matce z rąk trzymiesięczne niemowlę... W tym czasie dwie najstarsze dziewczynki były w szkole, skąd bez słowa wyjaśnienia zabrała je opieka społeczna.

Zszokowani rodzice dopiero następnego dnia dowiedzieli się, że była to interwencja spowodowana stosowaniem przemocy wobec dzieci. Ruth i Marius przyznali, że dają dzieciom klapsy.

Wiem, że nie powinniśmy, ale czasem puszczają nam nerwy. Karzemy je od czasu do czasu klapsami, gdy nie umiemy sobie z nimi poradzić – powiedziała norweskiej telewizji zapłakana matka.

Od kilku miesięcy rodzice mogą jedynie odwiedzać piątkę pociech, które zostały umieszczone w oddzielnych domach opieki. Sąd zadecyduje czy dzieci do nich wrócą. Tymczasem na ulice w wielu miastach wyszli protestujący rodzice oburzeni przypadkiem rozdzielonej rodziny.

Doszło do skandalicznego nadużycia prawa. Wielu pracowników społecznych jest zbyt gorliwych – powiedział w materiale telewizyjnym przedstawiciel organizacji zajmującej się przemocą w rodzinie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(451)
Gość
6 lat temu
Rodzicom dzieci zabierają a muslimy zs zabójstwo chodzą bez kary
melu
6 lat temu
chryste panie... państwo nadopiekuńcze - nadgorliwość gorsza od faszyzmu...
Gość
6 lat temu
To bestie nie ludzie!!! Biedne dzieci ofiary chorego prawa
gość
6 lat temu
paranoja
kol
6 lat temu
dlatego mają później takich brevików.
Najnowsze komentarze (451)
Mir
4 miesiące temu
Nadużycie prawa?! Jakby zobaczyli jak się ,,wychowuje'' dzieci w innych krajach, to przestaliby tak uważać. Sto razy bardziej wolę Barmevernet niż polskie rodziny (ale nie tylko) w których wtłuczenie dziecku bez powodu, lub w akcie frustracji jest uważane za coś ,,normalnego". Szok, że kogoś to może oburzać.
gość
6 lat temu
Patologia to zachowanie tych z opieki!!!
gość
6 lat temu
Od razu widać, że to byli cudzoziemcy. Norwegowie wiedzą, że bicie dzieci nie jest metodą wychowawczą, tylko dzicz z Polski i dalej na Wschód stosuje takie barbarzyńskie praktyki upokarzania i wymuszania posłuszeństwa
gość
6 lat temu
Tak jest w Norwegii! Niestety , albo stety!
gość
6 lat temu
To po co se ich tyle robili, skoro sobie z nimi nie radzą?
gość
6 lat temu
Panstwo Norweskie jest super: to kraj gdzie zabojca 77 osob moze zaskarzyc panstwo o zle traktowanie: bo nie pasuje mu,ze musi jesc pod rzad to samo danie i nie ma dostepu do internetu. A rodzicom za klapsa odbiera sie dzieci. Tylko jakim rodzicom: glownie imigrantom z Polski. Za to Araby nawet jak bija dzieci i zony to nic im nie robia bo taka jest dzisiejsza poprawnosc polityczna.
gość
6 lat temu
Brak słów. Co teraz czują dzieci i ich rodzice...
gość
6 lat temu
To pewnie córki w szkole mówiły o tych klapsach i tak to się zaczyna...biedni rodzice
gość
6 lat temu
Straszne, ze robią im taka traumę, a z drugiej strony po co klapsy? Da sie dzieci mądrze wychować bez tego- wiem z autopsji
gość
6 lat temu
Ocxywiscie nie powinno sie bic dzieci ale mogliby ich ostrzec, dac szanse.
gość
6 lat temu
to zwykłe s************o jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o pieniądze ktoś potrzebuje dzieci takich właśnie małych
gość
6 lat temu
Gdy zabierają dzieci często odużają tabletkami by nie płakały . Tylko były cały czas uśmiechnięte . Spotkania z rodzicami wyglądają tak , że jest nadzór kuratora a dziecko jest odużone tabletkami . A co jeszcze jest gorsze ze spotkania są 4 razy w roku .
gość
6 lat temu
Już nie pierwszy raz słyszę jak państwo Norweskie zabiera dzieci rodzicą . I Polakom i Norwegom też zabierają. Najgorsze to jest jak matka sobie myśli zrobię obiad bo zaraz moje dziecko przyjdzie ze szkoły a tu nie przychodzi . To jest tragizm . Norwegowie uważają że skoro urodziłaś tam dziecko to jest ich własnością .
nicky nick
6 lat temu
Bo ojciec Rumun - Bodnariu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie