Trwa ładowanie...
Przejdź na

15 tysięcy złotych kary za użycie zdjęcia ofiary ZOMO w reklamie wódki!

84
Podziel się:

Pracownica agencji reklamowej z Torunia dogadała się z jedną z osób widocznych na fotografii. Jej autor dochodzi swoich praw w sprawie cywilnej.

15 tysięcy złotych kary za użycie zdjęcia ofiary ZOMO w reklamie wódki!
bEEBwwbV

W sierpniu zeszłego roku skandal wywołała reklama wódki Żytniej zamieszczona na jej facebookowym profilu. Użyto w niej zdjęcia przedstawiającego grupę mężczyzn niosących śmiertelnie rannego Michała Adamowicza, członka Solidarności, który zmarł w wyniku ran postrzałowych głowy, odniesionych podczas tłumienia przez milicję demonstracji 31 sierpnia 1982 roku w Lubinie. Podpisano je: "Kac Vegas? Scenariusz napisany przez Żytnią", a na samym profilu marki opatrzono komentarzem "Gdy wieczór kawalerski wymknie się spod kontroli. Wina Żytniej?"

Za reklamę odpowiedzialna była firma View Project z Torunia. Pracownicy, która użyła zdjęcia Krzysztofa Raczkowiaka, postawiono zarzut pomówienia. Wczoraj poinformowano, że stronom udało się wypracować ugodę: Marta S. musi zapłacić 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla jednej z osób widocznych na fotografii. Ponadto sąd zdecydował o warunkowym umorzeniu sprawy wykorzystania zdjęcia.

bEEBwwbX

Autor zdjęcia, Krzysztof Raczkowiak, dochodzi swoich praw w oddzielnym postępowaniu. Prokuratura już wcześniej umorzyła sprawę, fotograf zdecydował się więc wystąpić na drogę cywilną. Domaga się przeprosin i zadośćuczynienia finansowego - nie informuje jednak, jak dużego.

bEEBwwcy
KOMENTARZE
(84)
gość
5 lata temu
co za ignorancja polskiej historii
Gość
5 lata temu
15 tysięcy to śmiesznie mało dla takiego przedsiębiorstwa
gość
5 lata temu
ignorantka, ciekawe co ona robiła na historii, przecież zanim użyła zdjęcia powinna poczytac czego dotyczy. Nie wierzę, że to był przypadek
bEEBwwcz
gość
5 lata temu
dno
Gość
5 lata temu
Straszna ignorancja z jej stronuu
Najnowsze komentarze (84)
gość
5 lata temu
To nie była firma View project tylko Project sp.z.o.o debile....
gość
5 lata temu
Użycie tego zdjęcia w taki sposób jest najgorszym, najokrutniejszym i najpodlejszym pomysłem na jaki ktoś mógł wpaść. Czy oni nie wiedzieli co przedstawia ta fotografia? Człowiek stracił tam życie, inni uciekali przed systemem, z groźbą więzienia lub utraty życia! :(
kilo
5 lata temu
jaka ofiara to tyko byl wandal
gość
5 lata temu
zła nazwa firmy. To była agencja Project a nie View Project
gość
5 lata temu
W "artykule" podana jest błędna nazwa firmy
gość
5 lata temu
Autor zdjecia to moj wujek, a zdjecie bylo przechowywane w moim domu!!
gość
5 lata temu
laska nie postąpiła fair, ale jak słyszę "zadośćuczynienie finansowe" to widzę tylko typową polską chęć do zarobienia na czyjejś głupocie/ niewiedzy/ niedoświadczeniu - whatever. Nieistotne. Patrząc na historię tej dziewczyny to mi po prostu jej szkoda. Nie uważam, żeby się komuś należało 15 tysięcy. Prędzej agencja powinna zapłacić, laska już i tak pewnie swoje "wycierpiała".
gość
5 lata temu
Słaba ta cała historia. Ale nie mogę zrozumieć jak to możliwe , ze winna jest tylko jedna osoba. Nic nie wiem o tej toruńskiej firmie ale skoro zatrudnił ja taki duży koncern to raczej nie jest to chałupniczy, studencki biznes. Ergo myśle ze jest tam chyba co najmniej kilku poziomowa struktura i jakiś zespół ludzi. Chyba sie ze sobą konsultują i nawzajem sprawdzają. No i w Żytniej tez chyba ktoś to oglądał. Czyżby chcieli zrobic z tej panny kozła ofiarnego?
bEEBwwcr
gość
5 lata temu
To jest totalna kpina!!!! Na własne oczy, jako nastolatek, widziałem to zdarzenie, a na zdjęciu są moi starsi koledzy z ówczesnego osiedla im. gen. Świerczewskiego w Lubinie. To zdjęcie jest tak znane, że tylko totalny ignorant mógł się posłużyć nim w tak banalnym zamiarze. Wstyd.
gość
5 lata temu
Koszmar !!!!!!!
gość
5 lata temu
dramat
gość
5 lata temu
I o co w ogole halo?
gość
5 lata temu
tylko 15 tysięcy? za JAWNĄ KRADZIEŻ? i użycie tak poważnego zdjęcia do REKLAMY WÓDKI?????
gość
5 lata temu
Ale to ta dziewczyna ma zapłacić, czy firma? Przecież ona jakichś szefow miała, ktoś to klepnął.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEBwwdk
bEEBwwdl
bEEBwwdm
bEEBwwdn
bEEBwwdo
bEEBwwcT