Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVP2 nie pokaże Płockiej Nocy Kabaretowej, bo dyrektor nie zna całego scenariusza!

206
Podziel się:

Politycy boją się żartów? "Nie podobało mi się to, że scenariusz jest niekompletny, a moje uwagi są odrzucane" - tłumaczy Maciej Chmiel.

TVP2 nie pokaże Płockiej Nocy Kabaretowej, bo dyrektor nie zna całego scenariusza!
bESJkAER

W najbliższą niedzielę w płockim amfiteatrze odbędzie się jak co roku Płocka Noc Kabaretowa. Tym razem to już dziesiąta edycja popularnego wydarzenia, jednak w tym roku o kabaretonie robi się jeszcze głośniej. Wszystko za sprawą transmisji w telewizyjnej Dwójce - przez siedem poprzednich lat Noc Kabaretowa była pokazywana w TVP2, ale w tym roku będzie inaczej. Dyrektor stacji, Maciej Chmiel, odmówił transmisji, bo nie zna całego scenariusza. Czy politycy boją się pokazać na antenie żarty, których wcześniej nie przeczytają?

Zdaniem Chmiela program jest nieprzygotowany w satysfakcjonującym stopniu. Odmowę transmitowania uzasadnia argumentem, że telewizyjna Dwójka powinna pokazywać rozrywkę "na wysokim, dopracowanym poziomie":

Stwierdziłem, że Płocka Noc Kabaretowa jest nieprzygotowana. A skoro jest w takim stanie na kilka dni przed emisją na żywo, to zdecydowałem o zdjęciu tego programu z ramówki. Nie podobało mi się to, że scenariusz jest niekompletny, a moje uwagi są odrzucane. Dwójka to nie jest półka, na której każdy kładzie, co uważa. Położy to, co ja uznam za właściw e - powiedział Chmiel w rozmowie z portalem Press.pl.

bESJkAET

Nieco inaczej sprawa wygląda od strony organizatora Płockiej Nocy Kabaretowej, Krzysztofa Grzegockiego. Tłumaczy, że został postawiony przed faktem dokonanym:

W środę 27 kwietnia dostałem z telewizji e-mail z informacją, że transmisji nie będzie. Nie podano żadnego powodu, nikt też ze mną na ten temat nie rozmawiał. Od wielu lat współpracuję z różnymi telewizjami, ale coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy - wyjaśnia Grzegorzecki.

Nigdy nie dostałem żadnych uwag od dyrektora Dwójki, nigdy nie rozmawiałem z nim przez telefon ani się z nim nie spotkałem. Reżyserka programu Beata Harasimowicz przekazała mi tylko uwagi co do składu występujących kabaretów, ale było to w poniedziałek 25 kwietnia, miesiąc po rozpoczęciu sprzedaży biletów, które ludzie kupują przecież na określonych artystów.

bESJkAEZ
bESJkAFa
bESJkAFu
KOMENTARZE
(206)
gość
6 lat temu
Kontrola jak za komuny
gość
6 lat temu
Mamy płacić abonament za czyjeś "widzimisie" ?!!
gość
6 lat temu
zamiast żartów będą modlitwy i bicie pokłonów w stronę "największego"
bESJkAFv
Ja
6 lat temu
Nawet za komuny był kabaret w TVP Ludzie czy wy niewidzące co wyprawia PiS ?'
gość
6 lat temu
normalnie kabaret
Najnowsze komentarze (206)
gość
6 lat temu
Cenzura kabaretów,do tego permanentna inwigilacja przez Ziobre.Mają zakazać komórek na kartę,a może jeszcze nas oczipują.Pis nam tu szykuje drugą Koreę,ale nie tę z południa tylko tę Kimów.Jarek będzie niczym kim dzong un.Antek chce powiększyć armię.NO SZOK co tu się zaczyna wyrabiać.Przy tym co nam szykują te pisuary to nieboszczka komuna to się wydaje super demokracja.Zobaczycie jak Antek powiększy armię to szlag trafi te wasze pińcet ,jeszcze będzieta je oddawać.Samo życie przerosło kabaret.Nawet komuna pozwalała na jakie takie żarty z siebie.Śmiać się czy płakać,a może wy....alać póki jest czas z tego raju.
gość
6 lat temu
Kontrola jak za komuny ...porazka
gość
6 lat temu
czym sie rozni totalitaryzm komunistyczny od totalitaryzmu w kierunku ktorego zmierza PiS? Prezesie, nie idz ta droga!
gość
6 lat temu
Co za ku...bzdura.
gość
6 lat temu
banda dedili
gość
6 lat temu
oj slabiutka to partia ktora boi sie zartu
gość
6 lat temu
bo boja sie ze na pis ktos bedzie nadawal ,jarek to cykor
Gość
6 lat temu
Żalosne...
bESJkAFn
Gość
6 lat temu
Ja jebe
gość
6 lat temu
mają mi jeszcze mówić co mam oglądać w telewizji , nie mam ochoty oglądać tylko polityki i słuchać tych oszołomów , mieli rządzić , a się kłócą, są brzydcy, i nudni
gość
6 lat temu
Jak głosowaliście tak macie. I dziwię się że teraz wszyscy narzekają. Jak się tłumaczyło ostrzegało to nikt nie słuchał:/
gość
6 lat temu
Dobrze że nie będą puszczali tego w "Narodowej". Dzięki temu może jakas inna prywatna stacja telewizyjna puści transmisję. Kanały TVP kiedyś oglądała cała moja rodzina.... ale teraz nie włączamy już nawet panoramy.
gość
6 lat temu
Przez kilka lat pisał dla Gazety Wyborczej - teraz wynajął się jako główny propagandzista Pisu - czy facetowi po prostu nie wstyd zajmować się cenzurą kabaretów
Gosia
6 lat temu
Pewnie zamiast kabaretu będzie transmisja mszy św albo transmisja z odsłonięcia jakiegoś pomnika czas się przyzwyczaić
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESJkAGg
bESJkAGh
bESJkAGi
bESJkAGj
bESJkAGk
bESJkAFP