Trwa ładowanie...
Przejdź na

Celińska o alkoholizmie: "Teraz jest więcej pokus: narkotyki, komputer, zakupy... Alkohol nie jest dla mnie problemem"

75
Podziel się:

Aktorka nie pije od 28 lat. "Wszystkie uzależnienia, czy to od jedzenia, narkotyków, czy od pracy, są niedobre. Człowiek bardzo łatwo uzależnia się także od drugiego człowieka, co jest fatalne".

Celińska o alkoholizmie: "Teraz jest więcej pokus: narkotyki, komputer, zakupy... Alkohol nie jest dla mnie problemem"
bETMGKCZ

Stanisława Celińska była jedną z pierwszych kobiet w polskim show-biznesie, które publicznie opowiedziała o swoim uzależnieniu od alkoholu. Chociaż nie było tajemnicą, że środowiska artystyczne w tamtych czasach nie stroniły od używek, choroba alkoholowa u kobiety uchodziła za temat wstydliwy. Na szczęście aktorce udało się pokonać nałóg. Od 28 lat jest abstynentką, jednak temat powrócił, gdy rok temu wydała swoją nową płytę Atramentowa. Album odniósł wielki sukces, był najlepiej sprzedającą się płytą 2015 roku. Być może tajemnica jej sukcesu tkwi w tym, że jest bardzo osobista - w swoich piosenkach Celińska rozlicza się z trudną przeszłością, między innymi z alkoholizmem.

Tylko w tym tygodniu aż trzy tabloidy postanowiły zapytać ją o to, skąd wziął się jej problem alkoholowy.

To było tak dawno temu, że już nie pamiętam. Dziś alkohol nie jest dla mnie żadnym problemem - wyznaje aktorka w rozmowie z tygodnikiem Twoje Imperium. Do alkoholizmu często przyczyniają się nadwrażliwość, napięcie i niedojrzałość. To, że człowiek nie może sobie poradzić z problemem i zaczyna uciekać od życia, zamiast wziąć je za łeb. Pojawiała się we mnie taka pustka, zwłaszcza po spektaklu. Wtedy chciałam ją jak najszybciej czymś wypełnić. Alkohol, co jest złudne, uważałam za dawkę świeżej energii. Niestety łatwo się od niego uzależnić. Generalnie korzystając z bogactw życia trzeba być ostrożnym, bo można stać się ich niewolnikiem. Wszystkie uzależnienia, czy to od jedzenia, narkotyków, czy od pracy, są niedobre. Człowiek bardzo łatwo uzależnia się także od drugiego człowieka, co jest fatalne.

bETMGKDb

W rozmowie z katolickim Dobrym Tygodniem Celińska przyznaje, że nie ma nic przeciwko wracaniu wspomnieniami do swojego uzależniania, w nadziei, że staną się one przestrogą dla innych.

Jeśli w ogóle wspominam tamten okres sprzed 28 lat to żeby dać świadectwo- wyjaśnia aktorka. Moim zdaniem wszystko dzieje się dzięki Opatrzności. A skoro ja jestem żywym dowodem na cud, to czuję się w obowiązku o tym mówić. Ponoć na dnie kieliszka siedzi diabeł. Z takim szatanem może walczyć tylko dobro z najwyższej półki, czyli Bóg. Człowiek słaby, uciekający od życia, może się uzależnić od wielu rzeczy. Teraz jest więcej pokus: narkotyki, komputer, zakupy. Ludzie nie chcą życiu stawić czoła. Czasem to się dzieje z lenistwa, czasem z wrażliwości, ze strachu. Nie wolno uciekać od własnego życia! Trzeba mieć odwagę przyznać się przed sobą, że nie jestem szczęśliwy i chcieć to zmienić. Czasem boimy się spojrzeć prawdzie w oczy. Wolimy tkwić w znajomym otoczeniu, choćby było złe. Gdy sobie zafundujemy trzeźwość, widzimy to wszystko bardzo wyraźnie. I wtedy podejmujemy decyzję. Po to chociażby, żeby we własnym domu czuć się człowiekiem wolnym i spełnionym.

W rozmowie z Party aktorka informuje zaś, że jeśli ktoś ma kłopot to zawsze może podejść do niej po koncercie.

Ludzie mówią mi rzeczy, które wprawiają mnie w zakłopotanie, a jednocześnie powodują, że chcę śpiewać dalej - wyznaje Celińska. Słyszę, że ktoś dzięki mojej płycie stał się lepszym człowiekiem, albo wrócił do zdrowia. Niektórzy płaczą i proszą o przytulenie. Ludzie czasem potrzebują rozmówcy. Więc po koncercie przychodzą zwierzyć się ze swoich kłopotów, porozmawiać, przytulić się... Ja takie potrzeby doskonale rozumiem.

bETMGKDh

Aktorka wyjaśnia, że rozumie, bo jej samej bywało w życiu ciężko. A właściwie przeważnie.

Miałam urodzić się chłopcem - Stanisławem - ujawnia Celińska. Tak chciał mój tata. I ja wierzę, że jego oczekiwanie, choć niespełnione, wpłynęło na mój charakter. Imponuje mi stanowczość, rzeczowość. Poza tym musiałam być silna, bo wychowywałam swoje dzieci sama. Musiałam być i facetem i kobietą, jednocześnie. To możliwe tylko jeśli nie ma innego wyjścia. Tak w ogóle to bycie żoną jest dodatkowym zawodem. I to na pełny etat! Mnie się to nie za bardzo udawało. Jestem typem kobiety, której trudno wiecznie udawać, że coś jest w porządku, gdy nie jest, albo wiecznie chodzić na kompromisy.

Przypomnijmy, że w poprzednich wywiadach Celińska opowiadała o swoim nałogu znacznie dosadniej: Celińska o alkoholizmie: "BYŁAM MENELKĄ. Chlałam non stop. Zaniedbałam dzieci"

bETMGKDi
bETMGKDC
KOMENTARZE
(75)
Gość
6 lat temu
Dobrze, że z tego wyszła. Wszystkiego najlepszego, pani Stanisławo!
Gość
6 lat temu
Prawdziwa klasa , człowiek z charakterem i uczuciami a nie żaden zastraszony plastik
Gość
6 lat temu
Bardzo dobrze mówi ta pani. Gdyby tylko wszyscy tak uważali nie byłoby problemów z nałogami, bylibyśmy szczęśliwsi..
bETMGKDD
Gość
6 lat temu
Kiedys wszystko bylo prostsze. Technologia zgubi ludzkosc.
gosc
6 lat temu
super babka super aktorka, kocham panią
Najnowsze komentarze (75)
gość
6 lat temu
Bardzo dobrze ,że z tego wyszla Chwała Bogu.Uzależnienie jednak wycisnęło piętno na jej twarzy. Kiedyś była piękną, niezwykłej urody kobietą.
gość
6 lat temu
Wspaniała kobieta z dużą klasą, wspaniała aktorka - wszechstronnie utalentowana.
gość
6 lat temu
Puknij się szpadlem w ten pusty łeb.
gość
6 lat temu
Pani Stanislawo! Litosci. nie pije Pani i spoko! Nie mecz kobieto!!
Docent Furman...
6 lat temu
Najlepszy narkotyk na świecie AYURVEDA tylko 5 tys.lat tradycji.....warto spróbować by żyć na nowo pomimo życiowych burz.....pani mgr.Bożeno Lewicka do dzieła...:)
gość
6 lat temu
Uwielbiam panią jako aktorkę i jako człowieka...
gość
6 lat temu
Jest pani cudowną osobą p.Stanisławo po upadku podniosła sie pani i takich ludzi bardzo cenię....
gość
6 lat temu
alkohol, a narkotyki to przeciez to samo....
bETMGKDv
gość
6 lat temu
P.Stanislawa to wspaniala aktorka,madra kobieta i dobry czlowiek,to widac,slychac i czuc,uwielbia pania i wszystkiego najlepszego zycze !
gość
6 lat temu
A może tak o tych którym zrujnowała życie tym alkoholem m********a jedna.
gość
6 lat temu
moja sąsiadka z Ursynowa, wspaniała kobieta!
gość
6 lat temu
Pani jest cudowna, bardzo Panią lubie i szanuję
gość
6 lat temu
To wspaniale że udało jej się wyjść z nałogu, ale ile lat można się tym chwalić, to już stało się baaaaaaardzo nudne.
gość
6 lat temu
Ble, ble, ble mądry człowiek nie uzależnia się od niczego !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETMGKEo
bETMGKEp
bETMGKEq
bETMGKEr
bETMGKEs
bETMGKDX