Trwa ładowanie...
Przejdź na

Żona Kiszczaka chce go uniewinnić po śmierci: "Kiedyś będą mu dziękować za Okrągły Stół"

93
Podziel się

Maria Kiszczak walczyła o kasację wyroku sprzed czterech lat. Sprawa musiała się odbyć, mimo że generał nie żyje do ponad roku.

Żona Kiszczaka chce go uniewinnić po śmierci: "Kiedyś będą mu dziękować za Okrągły Stół"
bCPfhpZx

Maria Kiszczak, wdowa po zmarłym w listopadzie 2015 roku Czesławie Kiszczaku nie przestaje czcić jego pamięci. Komunistycznego generała, odpowiedzialnego za masakrę w kopalni Wujek, uważa za bohatera narodowego i największego polskiego demokratę. Obecnie raczej nikt nie podziela jej poglądów, jednak Maria Kiszczak bardzo by chciała, by to się zmieniło.

Ostatnio przed Sądem Najwyższym odbyła się rozprawa o kasację wyroku, wydanego w styczniu 2012 roku przez warszawski Sąd Okręgowy. W procesie, wytoczonym przez IPN, generał został oskarżony o udział w "związku przestępczym o charakterze zbrojnym", który na najwyższych szczeblach władzy PRL przygotowywał stan wojenny.

Został skazany na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat, za to nigdy nie odpowiedział za śmierć 9 górników i ciężkie obrażenia 24 innych podczas "pacyfikacji" kopalni Wujek przez oddziały ZOMO, milicji i wojska.

bCPfhpZz

Jednak Maria Kiszczak ciągle jest niezadowolona. Wraz mężem do końca jego życia walczyła o kasację skazującego wyroku. Czyli o uniewinnienie.

Sprawa w końcu dotarła aż do Sądu Najwyższego. Mimo że Kiszczak od pół roku nie żyje, sędziowie musieli się nią zająć.

Bez znaczenia było to, że generał Czesław Kiszczak nie żył od listopada poprzedniego roku - informuje pracownik sądu w rozmowie z Super Expressem.

Sąd Najwyższy ostatecznie rozwiał nadzieje Marii Kiszczak na pośmiertne uniewinnienie męża i odrzucił kasację wyroku z 2012 roku. Kiszczakowa nie kryje rozżalenia.

bCPfhpZF

Był polskim bohaterem - przekonuje w tabloidzie. Wiem, że historia go kiedyś doceni i będą mu dziękować za Okrągły Stół, za przemiany demokratyczne.

bCPfhpZG
bCPfhqaa
KOMENTARZE
(93)
gość
4 lata temu
Dobra ty pindo żyłaś jak pączek w maśle w luksusach pierdoląc głupoty z innymi żonkami generałów na dancingach a inni chowali swoich bliskich po strzelaninach w jakich maczał paluchy twój mężuś bohater, który udawał umierającego a następnego dnia śmiał się przy grillu ludziom w twarz. Obrzydliwa parka :/
gość
4 lata temu
nie robcie z tego babska gwiazdy!
gość
4 lata temu
dzisiaj oglądałam dokument o ks. Popiełuszce, jak robiono sekcję zwłok pokazywano jak go związali, żeby wrzucić do rzeki, nogi i ręce związane do tyłu,coś przerażającego, kilku rybaków, którzy widzieli, jak go zabijano, wkrótce potem też utracili życie, niby w wypadkach, dla takich ludzi jak kiszczak mam nadzieję, że piekło istnieje i tam odpowie za swoje polecenia i czyny, niech nie robią z kiszczakowej celebrytki, bo to żona ZBRODNIARZA!
bCPfhqab
Gość
4 lata temu
Chyba trzeba zrozumieć ludzi w takim wieku. Ta Pani żyje w swoim wyimaginowanym świecie tylko dobrych wspomnień. Czuje sie potrzebna bo uważa ze ma misje. Nie potrzeby jest rozgłos do tej sprawy.
gość
4 lata temu
cóż niekórzy woleliby majdan zamiast stołu
Najnowsze komentarze (93)
rybka
4 lata temu
Antykwariat.
gość
4 lata temu
Celebrytka. hahahahaha żal
gość
4 lata temu
bo zamalo ludzi wymordowal
gość
4 lata temu
powinien lezec przed palacem prezydenta
gość
4 lata temu
Mam wrażenie jakby była ciut upośledzona...
Gość
4 lata temu
Stara ochydna p***a
gość
4 lata temu
Ma rację.Wybrał sobie uległych niby opozycjonistów dal im pojeść pochlać i co chciał to zrobił.Dzięki swoim teczką jest jasne że uczestnicy okrągłego stołu to psy łańcuchowe komuchów.Bohaterów przy tym stole nie było,komuchy ich nie dopuścili!
gość
4 lata temu
nie zyje od ponad roku??? w listopadzie 2015 zmarł...
bCPfhpZT
gość
4 lata temu
to kretyńskie b****o ,które trzęsie tym łbem dawno powinno się zamknąć i odizolować od ludzi .
gość
4 lata temu
co za durne stare pudło, na miejscu dzieci ubezwłasnowolniłabym i wsadziła do domu opieki!
gość
4 lata temu
Ciekawe kto tę kobietę tak nakręca...to jest żenujące.
gość
4 lata temu
z m
gość
4 lata temu
Po co promujecie tą idiotkę ????
gość
4 lata temu
A ja jestem pełna podziwu dla tej kobiety.Mimo faktów,opinii publicznej,nadal broni swojego męża.Może żyła pod "kloszem",może nie interesowała się polityką,ale męża broni jak lwica.Pomijając"zasługi"pana Kiszczaka,jestem pod wrażeniem postawy tej pani.
...
Następna strona
bCPfhqav