Poniedziałek 02.05.2016 15:15

Gala MET: zobaczcie najbardziej NIEZAPOMNIANE kreacje z ostatnich lat! (DUŻO ZDJĘĆ)

Gala MET Metropolitan Museum of Art Gala MET 2016 Amal Clooney Anna Wintour Anne Hathway Ashley Olsen Beyoncé Doutzen Kroez Elle Macpherson

Gala MET to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w branży modowej na świecie. Co rok w nowojorskim Metropolitan Museum of Art spotyka się śmietanka amerykańskiego show biznesu, a za samo wejście na imprezę trzeba zapłacić 25 tysięcy dolarów. Nad organizacją tego charytatywnego balu od 1995 roku czuwa Anna Wintour, naczelna Vogue'a. Dziś wieczorem, podczas kolejnej gali w obowiązkach pomoże jej Taylor Swift, wybrana na tegoroczną honorową przewodniczącą imprezy. W poprzednich latach funkcję tę pełnili między innymi Karl Lagerfeld i Beyonce.

Gala MET to przede wszystkim święto miłośników mody i jedna z niewielu okazji, gdy gwiazdy mogą założyć kreacje haute couture lub specjalnie dla nich zaprojektowane kostiumy zgodne z wcześniej ogłoszonym tematem. Wśród stałych gości gali są tacy, którzy idealnie dopasowują się do hasła, na przykład Sarah Jessica Parker, która w 2006 roku na gali poświęconej AngloManii wystąpiła w sukni inspirowanej kiltem. W tym roku temat przewodni to Manus x Machina: Fashion In An Age Of Technology, który z pewnością daje duże możliwości do eksperymentów.

Zobaczcie najbardziej niezapomniane kreacje z ostatnich lat. Jak myślicie, kto tym razem ubierze się najlepiej?

« Poprzednie 1/24

Sarah Jessica Parker w Alexander McQueen (2006)

2Sarah Jessica Parker w Alexander McQueen (2006)