Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ile osób naprawdę było na marszu KOD-u? Według TVP... tylko 45 tysięcy!

325
Podziel się:

Stołeczny ratusz twierdzi, że 240 tysięcy. Skąd różnica ponad 194 000 osób? Jacek Kurski kazał liczyć ludzi... na ekranie.

Ile osób naprawdę było na marszu KOD-u? Według TVP... tylko 45 tysięcy!
bECvuERh

Wczoraj Komitet Obrony Demokracji zorganizował manifestację z opozycyjnymi partiami politycznymi. Według oficjalnych danych zaliczył rekordową frekwencję w Warszawie. Po godzinie od rozpoczęcia marszu prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła na Twitterze oficjalne dane z ratusza - naliczono 200 tysięcy osób. Pod koniec marszu liczba ta wzrosła do 240 tysięcy.

bECvuERj

W liczby te nie wierzy Jacek Kurski. Jeszcze przed marszem rano TVP Info przewidywało, że ulicami Warszawy przejdzie około 100 tysięcy osób. Dziś telewizja publiczna jako oficjalną liczbę demonstrantów podała... 45 200 osób. Skąd różnica ponad 194 tysięcy?

W obliczeniach Kurski powołuje się na dane policji. Według niej na początku w marszu udział brało 30 tysięcy osób, a w kulminacyjnym momencie - 45 tysięcy. Ratusz obstaje przy swoim twierdząc, że manifestantów było 240 tysięcy. W końcu Jacek Kurski zapowiedział, że pracownicy TAI usiądą przed ekranami i będą na nich liczyć wszystkich demonstrujących ręcznie.

W TAI na podstawie pełnego zapisu obrazu liczą uczestników wczorajszego marszu KOD - zapowiedział. Jeśli zdążą -dokładny wynik już w Wiadomościach o 19.30.

Ludzie Kurskiego doliczyli się tyle samo osób, co policja i w Wiadomościach podano liczbę 45 200. W sieci pojawiło się wiele komentarzy na ten temat, najczęściej mówiących o "cenzurze" w TVP i przeciwstawiających Kurskiemu relacje uczestników sobotniego marszu.

bECvuERp

Wiele osób podkreślało też, że pracownicy TVP nie podadzą prawdziwych danych o demonstrantach, gdyż do tej pory byli zwalniani za samą chęć relacjonowania wydarzeń organizowanych przez KOD.

bECvuERq
bECvuERr
bECvuERK
KOMENTARZE
(325)
gość
5 lata temu
A 250 tysięcy jest wiarygodne?
Gość
5 lata temu
Jezu jak mi sie do tej roboty jutro nie chce...
Gość
5 lata temu
Ludzie nie dajmy sobą manipulować!
bECvuERL
Gość
5 lata temu
Ani jedni, ani drudzy pewnie prawdy nie mówią...
gość
5 lata temu
Skoro na stadion narodowy wchodzi 60 tys ludzi a było ich znacznie więcej niż na kodzie to jakim cudem mogło być 250 tys? Ślepy nie jestem i widać kto kłamie.
Najnowsze komentarze (325)
Jamci
5 lata temu
Było 55 tys. - a pewnie mniej. Policzyła gazeta.pl: I kto jest wiarygodny??
gość
5 lata temu
wy wszystkie kodowskie barany od alimenciarza I targowicy z pod znaku szetyny I pierdu, obrazy z kamer monitoring sa dostepne dla wszystkich, to sobie policzcie ilu was bylo a zaden gronkowiec walc nie bedzie falszowal faktow
gość
5 lata temu
logopedyczny gronkowiec walc klamie I lze jak pies, celowo podaje wynik 6 razy wiekszy zeby agencje swiatowe podaly w slad za gronkowcem ile to ludzi przyszlo na marsz w obronie koryta ubeckich zdrajcow.
warszawiak
5 lata temu
nie było nawet 45 tysiecy !!! jak było 15 tysięcy to góra i to jest wątpliwe
nina
5 lata temu
jeśli sciąneła opozycja z całej Polski tylko 45 tys to jest to żałosne a gdzie milion i więcej i tym chcecie obalac PIS -SMIESZNEpopatrzcie na sondaże to nic nie dało a przeciwnie-na wioskach w mniejszych miastach nikt nie zawraca sobie głowy konstytucja ,trybunałem-ważne co ma się w portfelu i w garnku
przerazona
5 lata temu
ten Kurski mnie przeraża...
e
5 lata temu
Jacuś zajmij się lepiej swoją telewizją , a nie liczeniem ludzi. Niedługo już nikt normalny tej szmiry nie będzie ogladał
Gosc
5 lata temu
A,dlaczego Antoni jechał pociągiem ?
bECvuERD
gość
5 lata temu
zmuszali ich do tego pochodu jak kiedys stalinowcy zmuszali do pochodów na 1 maja
GośćJK
5 lata temu
A co to jest PiS? Z tej nazwy pozostało tylko i
GOŚĆ
5 lata temu
Jeśli Elżbieta Bieńkowska mogła być przez siedem lat archetypem kompetentnego urzędnika, zatroskanego o dobro kraju to te 240 tysięcy też ujdzie w tłoku.
gość
5 lata temu
ten facet to d***l, wystarczy spojrzeć na tę kabotyńską gębę.
gość
5 lata temu
A kogo to obchodzi i kto to jest ten Kijowski? czyja to marionetka i skąd się wziął? z jakiej choinki?????
gość
5 lata temu
to takie trochę "Gdzie jest Wally"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECvuESw
bECvuESx
bECvuESy
bECvuESz
bECvuESA
bECvuESf