Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kamil Durczok wygrał z "Wprost"! Dostanie... 500 tysięcy złotych!

352
Podziel się:

"Na pierwszej rozprawie wnieśliśmy wniosek o zmianie tendencyjnej sędzi. Potem był cyrk" – komentuje Latkowski.

Kamil Durczok wygrał z "Wprost"! Dostanie... 500 tysięcy złotych!

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał dziś wyrok w sprawie Kamila Durczoka, który pozwał dziennikarzy oraz wydawcę Wprost o zniesławienie. Były szef Faktów domagał się oficjalnych przeprosin oraz 7 milionów złotych (!) tytułem zadośćuczynienia za artykuł Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego o molestowaniu w redakcji TVN. Zgodnie z decyzją sędziów pozew wygrał i otrzyma przeprosiny za tekst Kamil Durczok. Fakty po faktach, a także 500 tysięcy złotych odszkodowania.

Wyrok w sprawie artykułu o mobbingu i molestowaniu w redakcji jest nieprawomocny, wydawca zapowiada już apelację. Przedstawiciel prawny pisma natychmiast skomentował decyzję sądu twierdząc, że teraz "dziennikarze i wydawcy będą bali się poruszać ważne, ale stanowiące często tabu, tematy". Wydawca twierdzi także, że sąd nie zgodził się na przesłuchanie żadnego świadka pozwanych i ostatecznie zeznania składali wyłącznie świadkowie Kamila Durczoka.

W ocenie wydawcy Wprost, wyrok jest skandaliczny. Godzi w wolność prasy urzeczywistniającej się jako prawo do informowania społeczeństwa o sprawach ważnych. Z pewnością sprawą bulwersującą, a zarazem wymagającą ujawnienia, była kwestia obyczajności Kamila Durczoka - redaktora naczelnego głównego programu informacyjnego wiodącej stacji telewizyjnej w Polsce. Przepraszanie i ponoszenia jakiegokolwiek ciężaru finansowego za pisanie prawdy jest niezgodne z ideą państwa wolnego - także od cenzury - powiedziała mediom Paulina Piaszczyk, radca prawny Wprost.

Sprawę skomentowali także Michał Majewski i Sylwester Latkowski, którzy ostro krytykują sędzinę prowadzącą rozprawę i cały przebieg prezentowania materiałów dowodowych. Pierwszy z nich – współautor artykułu o molestowaniu z redakcji Faktów – napisał:

Warto napisać kilka słów na temat procesu w pierwszej instancji. Jego przebieg był zadziwiający. Proszę sobie wyobrazić, że odrzucono wszystkie wnioski dowodowe zgłoszone przez naszą stronę. Nie przesłuchano biznesmena, jego małżonki, najemczyni mieszkania, policjantów. Nikogo z nich. Sąd nie zgodził się nawet, by do akt sprawy dołączyć rozmowę, którą odbyliśmy z Durczokiem, zbierając materiał do tekstu. Przesłuchano za to wszystkich świadków zgłoszonych przez Kamila Durczoka.

Na pierwszej rozprawie wnieśliśmy wniosek o zmianie tendencyjnej Sędzi. Potem był cyrk – podsumowuje proces Latkowski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(352)
Gość
6 lat temu
W polskich sądach nie ma co szukać sprawiedliwości
Gość
6 lat temu
To dlatego zawsze śmiała mu się ta gęba.
gość
6 lat temu
cyrk w tej Polsce...
Gość
6 lat temu
Kpina
Gość
6 lat temu
Ale ta żona jego jest naiwna...
Najnowsze komentarze (352)
gość
6 lat temu
Taki cyrk to tylko w Polsce
Gość
6 lat temu
Przekupiona została 'ala sędzina na bank. I jeszcze co jest najśmieszniejsze, że przy wniosku o zmianę sędziego - wniosek ten rozpatruje ten sam sędzia datego pewnie był cyrk, jak się dowiedziała że chcieli ją zmienić.
gość
6 lat temu
Ktoś skrzywdzony przez niego w końcu nie wytrzyma i dołoży mu w ten obleśny roześmiany ryj!
Gość
6 lat temu
Latkowski ja bym Tobą powycierala obornik
Gość
6 lat temu
Wygląda jak Breivik
kasia
6 lat temu
KOMEDIA! Spryciarz i tyle :-(
gość
6 lat temu
"Głos już oddany"??? A to ciekawe! Wcale nie oddałam głosu! Bo ty, pudlu, zablokowałeś mi tę możliwość. Obrzydliwa jest ta manipulacja głosami. Słaba! Tak słaba, jak lep na haczykach ze sklepu za dwa złote.
Gość
6 lat temu
Ale to oblesny patafian fuj szkoda śliny aby na niego splunac
gość
6 lat temu
no i fajnie:)
gość
6 lat temu
co za chamstwo
gość
6 lat temu
cyrk
gość
6 lat temu
patola potrafi tylko wyzywac ublizac do lopaty patolo nie do kawiarenek internetowych bo takich nie stac nawet na komputer
gość
6 lat temu
niech szmatlawiec wprost napisze o bandyckich transparentach na stadionie i o tych co pozwolili go wniesc wiadomo kto pozwolil nawet jak bandyci dostana wyrok w co watpie i i tak ktos ich ulaskawi
gość
6 lat temu
Wstyd. pokazywanie ludziom tak żenujacego sposobu sądzenia juz samo w sobie jest niedopuszczalne. Kto na no pozwala? Ta "sędzina",jak słusznie napisano o tej pani,bo na pewno nie sędzia,jest totalna pomyłką sądownictwa. wstyd,oszustwo i obrzydzenie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie