Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wiceszef MON porównuje Szpaka do... zaniżanego ratingu Polski: "Doprowadzili do tego, że był przedostatni"

259
Podziel się:

Zdaniem Bartosza Kownackiego analitycy nie są w stanie obiektywnie ocenić kondycji ekonomicznej Polski, tak jak jurorzy Eurowizji występu Michała.

Wiceszef MON porównuje Szpaka do... zaniżanego ratingu Polski: "Doprowadzili do tego, że był przedostatni"

Gdyby werdykt Eurowizji bazował tylko na głosowaniu telefonicznym widzów z całej Europy, Michał Szpak zająłby trzecie miejsce. Niestety, brano pod uwagę również ocenę jury, zasiadającego u boku każdego publicznego nadawcy biorącego udział w imprezie. Tutaj polskiej propozycji przyznano jedynie... siedem punktów. Tym samym Szpak skończył na ósmej pozycji, wciąż będącej dużym sukcesem. Zobacz: Tak wyglądał Finał 61. Konkursu Piosenki Eurowizji! (ZDJĘCIA)

W dość zaskakujący sposób wynik Szpaka skomentował dzisiaj w programie Kawa na ławę w TVN24 wiceminister obrony narodowej, Bartosz Kownacki. W miniony piątek agencja Moody's utrzymała rating polskiego długu na poziomie A2/P-1, ale zmieniła perspektywę "ze stabilnej na negatywną". Kownacki uznał, że to spisek, a analitycy nie są w stanie obiektywnie ocenić kondycji ekonomicznej Polski, podobnie jak jurorzy Eurowizji występu Szpaka.

Wczorajsza Eurowizja pokazała, że nasz kandydat, gdybyśmy polegali tylko i wyłącznie na widzach zająłby trzecie miejsce, a analitycy, znakomici specjaliści doprowadzili do tego, że był przedostatni - tłumaczył Kownacki. To pokazuje jak funkcjonują zewnętrzne agencje.

Przypomnijmy, że Michał bardzo cieszy się z ósmego miejsca i traktuje je jako wielki sukces. Dwa lata temu Donatan, którego "Słowianki" po połączeniu głosów widzów i jurorów zajęły 14. lokatę, obrażał się, że nie doceniono półnagich biustów i ubijania masła, a główną nagrodę przyznano "babie z brodą"...

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(259)
niepocieszony
8 lat temu
Skrzywdzili Szpaka tą punktacją. Szkoda, moim zdaniem był najlepszy.
gość
8 lat temu
Polityczna decyzja no cóż zrobić Europa solidarna z Ukrainą. My im daliśmy 12 a oni nam nawet 1 nie dali -.-
gość
8 lat temu
Dlaczego wszedzie pchaja sie politycy, nich zostana w sejmie!
gość
8 lat temu
Zajrzyjcie sobie na fanpage na facebooku Eurovision i poczytajcie komentarze. Wszyscy uważają że jury zaniżyło oceny Polsce !
Gość
8 lat temu
oni są nienormalni
Najnowsze komentarze (259)
gość
5 lata temu
"Kownasiu", chłoptasiu, najwyższej próby pisowski lizusie, masz jeszcze na wargach polityczne mleko a w głowie ptasiego politycznego kaczego wirusa.Ciężki przypadek. Nie zajmuj się artystami.
gość
6 lat temu
No i Minister miał rację...
dżoana35
8 lat temu
coś smutnego jest w tym porównaniu. piosenka, która wygrała konkurs była najbardziej chaotyczna, rozwrzeszczana i bałaganiarska w całej stawce. tylko kontekst polityczny tłumaczy wysokie jej notowania, a w efekcie zwycięstwo. ale to dowodzi, że Eurowizja nie jest konkursem, tylko tak jak wybory Miss World - widowiskiem społeczno-politycznym promującym niedoceniane rejony lub aktualne ruchy polityczne lub socjalne. smutne, dla mnie nasz wykonawca wraz z piosenką byli bardzo mocną propozycją ( i po 3 miejscu od widowni widać, że nie tylko dla mnie), cieszmy się, to duży sukces, olejmy jury, które działało politycznie poprawnie (tfu!)
gość
8 lat temu
strach pisac na pudlu tez mozna isc do paki wladza nie lubi krytyki
gość
8 lat temu
Trochę racji w tym jest. PS. Dlaczego nie mogę polubić żadnego komentarza mówiącego o tym, że głosowanie było polityczne? Zawsze wyskakuje komunikat, że głos już oddany. Przy innych komentarzach jakoś nie ma tego problemu. Cenzura na Pudlu?
gość
8 lat temu
zadufany bufon
gość
8 lat temu
SZpak powinien wygrac a porabany polityk niech sie nie wypowiada morda w kubel wsiok
gość
8 lat temu
Znawca sie znalazl ten bufon niech pilnuje polityki bo tez jest na ostatnim miejscu to cyrk a nie polityka a klauny lataja kolo treserow
obywatel
8 lat temu
Poziom intelektualny tego pana - zenujacy.
Kongo
8 lat temu
Człowiek od razu czuje się bezpieczniej, gdy MON ma takie błyskotliwe kierownictwo.
Ewka
8 lat temu
Piosenka Szpaka jako chyba jedyna była bardzo melodyjna, łatwo wpadała w ucho i dala sie zaśpiewać kazdemu, kto miał na to ochotę. Nie rozumiem, dlaczego ten festiwal mianuje się festiwalem piosenki europejskiej, podczas gdy jest to festiwal polityki specjalnej. Mam to w nosie i wiecej nie będę tego oglądać.
gość
8 lat temu
Bartosz Kownacki zna się na piosenkach jak wilk na gwiazdach
gość
8 lat temu
Mieszanie wszystkiego ze wszystkim, durny ten szef MON?
BBB
8 lat temu
Co za porównanie!!!
...
Następna strona