Angelina Jolie krytykuje europejską politykę emigracyjną: "Izolacja to nie przejaw siły, ale strachu!"

475
Podziel się

Jolie była zachwycona pytaniem 12-letniej Polki o imigrantów w Wielkiej Brytanii.

Angelina Jolie krytykuje europejską politykę emigracyjną: "Izolacja to nie przejaw siły, ale strachu!"

W poniedziałek w studio BBC w Londynie odbyło się spotkanie z Angeliną Jolie, która mówiła o pomocy dla emigrantów i kryzysie, w jakim znalazła się Europa. Aktorka zapewniała, że z Syrii uchodźcy uciekają przed torturami lub śmiercią. Dodała też, że wielu polityków wykorzystuje zaistniałą sytuację do "siania strachu i nienawiści", który chcą następnie "zmienić we własny kapitał polityczny". Żona Brada Pitta poruszyła też temat imigracji wewnątrz Unii Europejskiej i stopniowego "mieszania się narodów".

Myślę, że to bardzo naiwne i krótkowzroczne wierzyć, że możemy obronić się w wybiórczy sposób. Samotni w globalnym świecie i odcięci od sąsiadów, czy innych krajów. To tylko osłabia kraj a nie wzmacnia – atakowała europejskich przywódców. Emigracja z krajów objętych fanatyzmem i wojną to problem XXI wieku. Nieskoordynowane reakcje zachodniego świata tylko pogarszają sytuację. Niestabilny świat jest zagrożeniem dla wszystkich.

Nie ma wystarczająco wysokiej bariery, która ochroni nas przed takim chaosem i desperacją. Jeśli dom twojego sąsiada płonie, to zamknięcie się we własnym przed niczym nas nie ochroni – dodała. Izolacja to nie przejaw siły, ale strachu. Siła leży w byciu nieustraszonym w niesieniu pomocy.

W trakcie wywiadu pytania padały także ze strony widowni. W pewnym memencie mikrofon trafił do 12-letniej Pauliny, której rodzina wyjechała z Polski sześć lat temu i osiadła w Rochester. Młoda Polka spytała gwiazdę, w jaki sposób można poprawić integrację młodych imigrantów w Wielkiej Brytanii.

To bardzo dobre pytanie. Bardzo trudno odnaleźć się w nowej szkole i środowisku. Myślę, że najlepsze, co możesz zrobić w tak młodym wieku to być prawdziwym przyjacielem. Wtedy rówieśnicy cię pokochają, bez względu na to kim jesteś – odpowiedziała Angelina.

Pytanie Pauliny wywołało spore zamieszanie w brytyjskich mediach i zrobiło z niej gwiazdę spotkania z Jolie.

KOMENTARZE
(475)
Gość
4 lata temu
Pani Jolie, pani sobie z dala Europy mieszka i spogląda na to co się dzieje, mając miliony na koncie :) Amerykanie mogliby czasem się zamknąć i spojrzeć na syf we własnym gnieździe?
Gość
4 lata temu
Angelina zyjaca w krysztalowych palacach. Ciekawe ilu uchodcow przyjela do swoich licznych domow? Jako Amerykanka nie powinna wtracac sie w sprawy Europy. Dosc mam juz tych glupich, bogatych celebrytow, ktorzy nie maja pojecia o zyciu zwyklych ludzi, a zachowuja sie, jakby pozjadali wszystkie rozumy.
gość
4 lata temu
Niechby był to nawet przejaw tchórzostwa- mam prawo się bać. I mam prawo odgradzać się od źródła tego strachu.
gość
4 lata temu
niech sie sama moze zacznie integrowac z imigrantami na normalnych, zwyklych ulicach a nie ukryta za zlota brama, wsrod ochrony,
gość
4 lata temu
odezwała się ekspertka od polityki
Najnowsze komentarze (475)
gość
4 lata temu
bezczelna baba bez cycków
th
4 lata temu
taaaak jasne wziac nierobów do siebie i roszczeniowców
gość
4 lata temu
Nasza krotkowzorcznosc doprowadzila do pomieszania dwoch totalnie odrebnych cywilizacji. Nie da sie zyc w zgodzie, kiedy jedna kultura wywalczyla sobie rownouprawnienie dla kobiet a druga dopiero niedawno uznanla, ze kobieta to jednak ssak a nie przedmiot! Dziela nas tysiace lat jesli chodzi o traktowanie kobiet!
gość
4 lata temu
A co z amerykańska politką w sprawie emigrantów? Nawet granica z Meksykiem jest pilnie strzeżona
gość
4 lata temu
Masz tyle kasy,czego jesz?.Tak marnie wyglądasz.
gość
4 lata temu
Jakie to wszystko proste z perspektywy Milionerki na kanapie.
gość
4 lata temu
Popieram wszystkie wypowiedzi w 100%.
gość
4 lata temu
Durna c**o, bierz ich do siebie, do tych twoich licznych rezydencji, jak ci ich tak strasznie żal a od Europy się odpieprz i morda w kubeł! Zajmij się lepiej murem na waszej granicy z Meksykiem i strzelaniem do Meksykanów, próbujących przekroczyć granicę. I powiedz rodzinom osób zabitych w zamachach w Paryżu, że "polityka izolacji" od dziczy jest "niewłaściwa", pomylona kretynko!
Genitazy
4 lata temu
Anorektyczka, która obcięła sobie cycki ma być dla mnie autorytetem ? Hahahaha ...jak zechcę coś sobie urżnąć , to poproszę ją o radę.
gość
4 lata temu
jak się widzi te dzieciaki i rodziny wyciągane z łodzi to faktycznie chce się pomóc, ale jak się ogląda płonące samochody na ulicach Europy, demolkę miast i napadanych ludzi przez bandy "emigrantów" to budzi mega sprzeciw i niechęć. To kompletnie dwie różne sprawy, bo nawpuszczali szumowin i bandytów, cierpią za to rodziny, które faktycznie potrzebują pomocy. Rodziny tak bandy zwyrodnialców i g****a polityka Merkel NIE!
san
4 lata temu
jak widać amputowali jej też mózg
statystyczny ...
4 lata temu
Ale przecież to Ameryka celowo wywołała ten exodus!
gość
4 lata temu
Jeśli tak, proszę o równe potraktowanie i współodpowiedzialność również stanów na to co się w chwili obecnej dzieje... przecież to nie jest efekt "polityki" tylko i wyłącznie europejskich, ale również działań na tym obszarze stanów zjedn. ... ale efekt jest taki, że to europa... jakby nie było mały kontynent i zaludnieniem na m kw dość sporym, MA PRZYJĄĆ z całym dorobkiem inwentarza konsekwencje decyzji i działań ... no proszę wybaczyć, ale chyba coś nie jest w porządku, i z całym szacunkiem dla p. Angeliny, ja europejka - z czego jestem bardzo dumna i chcę być i funkcjonować jako część zjednoczonej europy - nie mam ochoty mieć poczucia winy, i brać "całej odpowiedzialności" za zaistniałą sytuację ... nikt kto TU nie mieszka na co dzień NIE ZNA bo nie może ZNAĆ specyfiki historii i decyzji........
gość
4 lata temu
Co zawinili ci ludzie bo Żydzi chcą Syrii dla siebie?
...
Następna strona