Trwa ładowanie...
Przejdź na

Internauci protestują przeciwko zastrzeleniu goryla na oczach turystów. Chronił dziecko, które wpadło na jego wybieg!

653
Podziel się:

Świadkowie twierdzą, że 17-letni Harambe nie był groźny i chciał tylko chronić chłopca przed krzyczącym tłumem... 4-latek nie był pilnowany przez swoich rodziców.

Internauci protestują przeciwko zastrzeleniu goryla na oczach turystów. Chronił dziecko, które wpadło na jego wybieg!
bFdKOGTF

Od kilku dni w Ameryce głośno jest o ogrodzie zoologicznym w Cincinnati, w którym doszło do tragicznego wydarzenia. Tamtejsza atrakcja, 17-letni goryl Harambe został zastrzelony po tym, jak do jego wybiegu wpadło 4-letnie dziecko. Chociaż pracownicy ogrodu twierdzą, że zwierzę było niebezpieczne, nagrania z monitoringu pokazują, że goryl chciał tylko chronić dziecko i usiłował się z nim bawić.

Chłopiec wpadł do wybiegu goryla przez nieuwagę rodziców, którzy go nie pilnowali. Gdy zobaczyli, że dziecko bawi się z 180-kilogramowym zwierzęciem, natychmiast wezwali strażników. Ci postanowili zastrzelić goryla na miejscu. W początkowych komunikatach ZOO w Cincinnati tłumaczyło, że sytuacja wyglądała na bardzo niebezpieczną. Innego zdania są jednak świadkowie.

Ich zdaniem goryl nie pokazywał żadnych objawów agresji: zwierzę podeszło do 4-latka, a poruszone zamieszaniem poza swoim wybiegiem, usiłowało go ochronić. Na nagraniach widać, jak goryl Harambe trzyma chłopca za rękę.

bFdKOGTH

Zastrzelenie goryla wywołało falę protestów. Internauci i obrońcy praw zwierząt nazwali śmierć zwierzęcia "niepotrzebną" i zapowiedzieli już zorganizowanie kontroli w ogrodzie zoologicznym. Ich zdaniem zwierzę wystarczyło po prostu uśpić specjalnym nabojem, a nie zabijać na miejscu. Opiekun goryla potwierdza, że zwierzę było bardzo łagodne i w trakcie opieki nad nim nie zauważył żadnych niepokojących sygnałów. 74-letni Jerry Stones wychowywał Harambe od urodzenia, bo goryl przyszedł na świat w ZOO w Cincinnati.

Olbrzymia większość osób uważa jednak, że całej sprawie winni są rodzice 4-latka, którzy pozwolili na to, że dziecko trafiło do wybiegu goryla. Powstała specjalna petycja, którą podpisało już prawie 90 tysięcy internautów żądających kary dla nieodpowiedzialnych rodziców. Matka chłopca odniosła się do sprawy na Facebooku:

Bardzo dziękuję wszystkim za ich myśli i modlitwy. Ten dzień miał być jednym z piękniejszych w naszym życiu, a skończył się koszmarem. Na szczęście mojemu dziecku nic się nie stało, bo byli tam odpowiedni ludzie. Niektórym bardzo łatwo ocenić rodziców, bo uważają, że ci nie pilnują swojego dziecka. Wypadek miał miejsce, ale ja jestem wdzięczna, że wszystko skończyło się dobrze - napisała kobieta.

Dyrektor ogrodu, Thane Maynard, stwierdził, że to pierwsza sytuacja, w której pracownicy musieli zabić zwierzę.

bFdKOGTN
bFdKOGTO
bFdKOGUi
KOMENTARZE
(653)
XX
6 lat temu
Tez mi szkoda tego gorylka! :((( Biedne zwierze zginelo przez g*****e poye:banej "mamusi i tatusia". Powinni slono zaplacic za to, ze nie pilnowali dziecka!
gość
6 lat temu
Biedny goryl poniósł karę za nieodpowiedzialność rodziców dziecka :((((
Gość
6 lat temu
Kara dla rodzicow!
bFdKOGUj
Gość
6 lat temu
Ten kto zabił góry powinien trafić do jego klatki i żyć tam za karę
gość
6 lat temu
To są właśnie ludzie... głupsi niż to zwierzę ,bo ono było łagodne i lepiej się zaopiekowało dzieckiem niż rodzice.
Najnowsze komentarze (653)
S1 PREMIUM
7 miesięcy temu
wiem że to już 5 lat ale szkoda tego goryla a tego dziecka i rodziców wgl nie szkoda
seo plugin
5 lata temu
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there's even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That's right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin seo plugin
gość
5 lata temu
Harambe to kloc. Dobrze, że z****ł XDF
Gość
5 lata temu
Coraz cześciej gdziekolwiek by sie nie poszło spotyka sie dzieciory (przepraszam za określenie) rozwydrzone. Nawet w zoo, nie mozna spokojnie sie wybrać tylko jest masa rozdartych, niedobrych bachorow, ktorych rodzice w ogole nie reagują, ani widac nie potrafią wychować. Trzeba było pilnowac dziecka. Zwierze ucierpiało, które z natury dawno powinno zabic i rozszarpać to dziecko, a zachowało sie na pewno lepiej niz jego rodzice.
gość
6 lat temu
My ludzie jestesmy najgorszymi zwierzetami na tym swiecie!!!! A tym durnym rodzicom powinni odebrac wladze rodzicielska a nie zabijac niewinne zwierze!!!!
gość
6 lat temu
Dziecko powinno być cały czas pod kontrolą, a w szczególności gdy bierze się je w takie miejsce jakim jest zoo. To jest w 100% wina rodziców, bo to oni nie zapewnili bezpieczeństwa swojemu dziecku. Zastrzelenie goryla uważam za nieuzasadnione. Ale niestety ludzie łamią prawa zwierząt i prawa ich natury, bo wiedzą, że i tak ich zwierze nie posądzi,a człowiek może. Więc wolą iść tą drogą........
Fatal
6 lat temu
Białego by zabił... Swojego nie ruszył
malpa
6 lat temu
Ameryka i czarnuchy i wszystko jasne,gorsi od zwierzat
bFdKOGUb
gość
6 lat temu
goryl powinien być w buszu w swoim domu nie w zoo mógł go odrzucić z powrotem
gość
6 lat temu
Jak można, matka nieodpowiedzialna, mogli go uśpić, dno .... porażka
gość
6 lat temu
s****a nie matka ja powinni tez zabic skoro uważa ze nic sie nie sało to tez ja zabic tez inni tak powiedza
gość
6 lat temu
Sku*******ny!!! A co goryl zawinił???? Durne Stany, gdzie do wszystkiego z taką łatwością się strzela.
gość
6 lat temu
Rodzice powinni ponieść karę za śmierć gorylicy.Głupie ku**sy
gość
6 lat temu
P********ie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bFdKOGUU
bFdKOGUV
bFdKOGUW
bFdKOGUX
bFdKOGUY
bFdKOGUD