Środa 08.06.2016 12:45

Kora kończy dziś... 65 lat! (ZDJĘCIA)

Kora Olga Jackowska Olga Sipowicz Maanam urodziny gwiazd

Kora to jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki rockowej. Wokalistka i autorka tekstów przez lata związana była z Maanamem, a ostatnio została też gwiazdą programów telewizyjnych.

Urodzona w 1951 roku w wielodzietnej rodzinie, Olga Ostrowska wychowywała się w domu dziecka i u wujostwa. Na scenie debiutowała w wieku 20 lat u boku Marka Jackowskiego, ówczesnego męża i twórcy Maanamu. W roku 80. zespół zrobił furorę na festiwalu w Opolu z utworem Boskie Buenos/Żądza pieniądza. Dziennikarze pisali o nowej energii w polskim rocku, a Kora, której wizerunek, wokal i poetyckie teksty były zupełną nowością na polskiej scenie muzycznej, szybko stała się idolką młodego pokolenia. Największe hity nagrała z Maanamem (Kocham Cię, kochanie moje, To tylko tango, Krakowski spleen), choć zespół przeżywał liczne kryzysy z powodu jej problemów małżeńskich z Jackowskim, a nawet zawiesił działalność na kilka lat. Definitywnie Maanam rozpadł w 2008 roku, bo Jackowski nie mógł znieść związku Kory z Sipowiczem. W swojej autobiografii artystka wyznała, że zaledwie 5 lat po ślubie zdradziła z nim męża i dopiero po latach powiedziała mu, że wychowywał syna jej kochanka.

W ostatnich latach o Korze, która często pojawia się na wizji jako jurorka talent show, zrobiło się głośno z powodu skandalu. Artystka od lat jest zwolenniczką legalizacji miękkich narkotyków. W 2013 roku została zatrzymana po tym, jak policja znalazła u niej w domu 3 gramy marihuany. W tym samym roku media zaczęły informować o chorobie wokalistki, która od tamtej pory jest w trakcie leczenia onkologicznego.

Dziś kończy 65 lat. Życzymy jej dużo zdrowia. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądała:

« Poprzednie 1/23

65. urodziny Kory (Opole, 1984)

265. urodziny Kory (Opole, 1984)