Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kiszczakowa broni ubeckich emerytur w "Super Expressie": "Za 2 tysiące nie da się żyć!"

556
Podziel się:

Wdowa po komunistycznym generale dostaje teraz... 7,5 tysiąca miesięcznie!

Kiszczakowa broni ubeckich emerytur w "Super Expressie": "Za 2 tysiące nie da się żyć!"

Rząd pracuje obecnie nad ustawą, zmniejszającą świadczenie emerytalne i rentowe komunistycznym funkcjonariuszom. Obecnie są one znacznie wyższe niż przeciętna emerytura i wynoszą średnio od 4 do 6 tysięcy złotych miesięcznie. Oficerowie dostają jeszcze więcej. Generalska emerytura wynosi średnio od 7,5 do 8,5 tysiąca złotych. Jak donosi Super Express, rekordziści dostają nawet... 22 tysiące złotych miesięcznie!

Rząd chce, by maksymalna emerytura funkcjonariuszy komunistycznych wynosiła nie więcej niż 2100 zł miesięcznie. Ustawa ma objąć ok. 12 tysięcy osób, w tym wdowę po komunistycznym generale, odpowiedzialnym za krwawą masakrę w kopalni Wujek i wprowadzenie stanu wojennego, Czesławie Kiszczaku.

Maria Kiszczak, która uważa swojego męża za bohatera i patriotę, który "obalił komunizm", otrzymuje obecnie 7,5 tysiąca miesięcznej renty. Jak ujawnia w Super Expressie, ta suma ledwo wystarcza jej na godne życie.

Nie umniejszajcie emerytur i rent ludziom, którzy pracowali dla Polski i jej służyli! Mąż był bohaterem, miał wielkie zasługi dla kraju, był patriotą, a teraz rząd chce obniżać nam emerytury! - żali się w tabloidzie. To jest przerażający pomysł rządu. Za taką kwotę nie da się wyżyć. Trzeba przecież utrzymać dom, opłacić rachunki, które są bardzo wysokie.

Działacze Solidarności, którzy po wielu latach działalności w podziemiu mogą liczyć na jedną dziesiątą emerytury Kiszczakowej, mają na ten temat trochę inne zdanie.

Niech pani Kiszczak przeżyje za 750 złotych, które ja dostaję - proponuje była działaczka Solidarności, Bożena Jaworowska. Komuniści mają się wciąż dobrze. Działałam przy komitecie katyńskim, byłam działaczką Solidarności w Warszawie, rozdawałam ulotki, poświęcałam się i co teraz mam?

Mam 1300 zł emerytury i nawet nie marzę o takim uposażeniu, które "grozi" Kiszczakowej - dodaje opozycjonista z Wrocławia, Jan Winnik. Za komunizmu organizował strajki, kolportował ulotki i był nękany przez SB. To niesprawiedliwe, że oficerowie SB i ich rodziny pławią się w luksusach, a ludzie, którzy walczyli z komuną, często żyją w nędzy.

**Kiszczakowa ocenia Szydło: "Bardzo aktywna, dzielna! To jest prawica, prawda?"

**

Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(556)
gość
6 lat temu
Nie da sie ? Niech to powie milionom emerytow, uczciwych ludzi, ktorzy zasuwali cale zycie, a teraz musza przezyc za niespelna tysiac. Odrealniona, stara komunistka!
gość
6 lat temu
no nie da się, nie da, droga pani. Pani nie może, a my musimy
gość
6 lat temu
Kobieto ogarnij się wiele ludzi tyle by chciało mieć emerytury
emeryt prawdz...
6 lat temu
Za 2000 zł nie da się żyć? To prawda. Da się żyć za 1400 zł, co od lat ćwiczą setki tysięcy emerytów (a owe 1400 to w wielu przypadkach i tak luksus.
Gość
6 lat temu
Ano, jak tyle lat pasożytowało się na państwu, to teraz ciężko pogodzić się z utratą koryta
Najnowsze komentarze (556)
barbara
4 lata temu
Tak wysoka emerytura z co a w wojsku start pirtfel nigsy nie wyrownany piloxi nurkowie niewiele ponad dwa tys.emerytury pytam Sie jak mozna godnie zycbar
barbara
4 lata temu
Tak wysoka emerytura z co a w wojsku start pirtfel nigsy nie wyrownany piloxi nurkowie niewiele ponad dwa tys.emerytury pytam Sie jak mozna godnie zycbar
teresa
4 lata temu
Pani kiszczak przyznaje racje za ponad dwa tys nie da Sie zyc swieta nie ciesza etc ma pani siedem I pol tys chcialabym miec raja emeryture bo ja wdowa po pilocie wojskowym kmdr poor mam mniej jak jedna trzecia pani emerytury sto trzydziesci procent godz wylatanych I jak tu zyc Mon nic nie robi start portfel zostal p***y to kraj jaka sprawiedliwosc.....
gość
6 lat temu
dodam...ludzie sa bezcczelni i pozbawieni wstydu ....tak to do pani mario teresko
gość
6 lat temu
szanowna pani....da sie przezyc.....w ksiazce pisze o sobie ze...zyla jak wszystkie kobiety w polsce...co miala na uwadze...poetka.....tak i teraz przezyje z pomoca boza jak wszystkie ptrudnoozostale polskie kobiety emerytki niech sie nie boi.....da bog dzien i da rade.....trudno niech dotyka wszystkie gwiazdy.........
k
6 lat temu
a ja marzę aby dostać 2100 zł. Przepracowałam 35 lat. Studia. A dostanę na rękę 1100 zl.
gość
6 lat temu
p****k
gość
6 lat temu
Powinna sie wstydzić !!!
Teresa.
6 lat temu
Zenada,ja zona po pilocie wojskowym dostalam 2 tys. emerytury,narazal zycie,pracocholik,za Jaruzelskiego dzien i noc latali nie to co teraz,Piloci obecnie malo lataja i maja 8,9 tys na reke,ja zyje od 10 do 10tego,podle to a ta kobieta za nic dostala tak wielka emeryture,zaznaczam ze moj maz 2 stopnie ma nizej od generala,jaka sprawiedliwosc,przed 90tym rokiem odszedl na emeryture,ciezko zachorowal bo latajac na samolotach ponaddzwiekowym odrzutowcach i na koncu MIG ach nie bylozadnych zabezpieczen na przeciazenia ratowalam go tyle lat jak zachorowal i dzis zyje tak marnie.
gość
6 lat temu
Bezczelność za 2tys. nie da się żyć .Wielu ciężko pracujących ludzi musi żyć za duuużo mniejszą kwotę.Co mają powiedzieć emeryci ? Każdy chciałby mieć na rękę te 2 tys. Ta pani oczywiście była i jest panią z wyższej półki.
gość
6 lat temu
baba z innego świata emerytury zmniejszyć do najniższej to będzie sprawiedliwość
Not communism...
6 lat temu
Eastern Europe F******U
imas
6 lat temu
KODOWCY wszystkich was to czeka, każdy wie o co walczycie
gość
6 lat temu
prosze pani miliony polakow zyje za 1000 zl emerytury
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie