Barcelona broni skazanego za defraudację 4 milionów euro Messiego!

108
Podziel się

"Ci, którzy atakują ciebie, atakują Barcę i naszą historię" - napisał prezydent klubu. Majątek Leo szacowany jest na... 800 milionów złotych.

Barcelona broni skazanego za defraudację 4 milionów euro Messiego!

W ubiegłym tygodniu hiszpański sąd skazał Leo Messiego i jego ojca Jorge Messiego za oszustwa podatkowe na 21 miesięcy pozbawienia wolności. Jako że w przypadku sentencji niższych niż dwa lata tamtejszy wymiar sprawiedliwości przewiduje karę w zawieszeniu, napastnik Barcelony nie pójdzie do więzienia.

Messi, jeden z najbogatszych sportowców na świecie, "oszczędzał" na hiszpańskim fiskusie, a swoje gigantyczne zarobki wyprowadzał do rajów podatkowych takich jak Belize i Urugwaj. W ciągu dwóch lat zdefraudował w ten sposób 4,6 miliona dolarów. Dodajmy, że w 2015 roku majątek 29-letniego piłkarza szacowano na… 200 milionów dolarów, czyli około 800 milionów złotych.

Po ogłoszeniu wyroku w obronie Messiego stanął jego klub, FC Barcelona. PR-owcy wpadli na dość ryzykowny pomysł, żeby nie tylko zsolidaryzować się z kradnącym piłkarzem, ale także zainicjować akcję w mediach społecznościowych. Namawiają do publicznego współczucia napastnikowi i oznaczania wpisów specjalnym hasztagiem, #WeAreAllLeoMessi.

Leo, ci, którzy atakują ciebie, atakują Barcę i naszą historię - napisał na Twitterze prezydent klubu, Josep Maria Bartomeu. Będziemy cię bronić do końca. Razem na zawsze!

Jak sądzicie, czy jeden z największych i najbardziej utytułowanych klubów powinien usprawiedliwiać defraudowanie milionów euro...?

KOMENTARZE
(108)
gość
4 lata temu
Spoko, czyli jednym słowem popierają złodziejstwo. Pozdrawiam.
Gość
4 lata temu
Gdyby nie był piłkarzem inaczej by go traktowali i o nim mówili.... sławny znaczy lepszy.
Zygmunt Hajse...
4 lata temu
To naprawdę żenujące żeby przy takich zarobkach próbować za pomocą fikcyjnych fundacji ukryć kilka milionów. Tylko po to żeby nie zapłacić podatku.
gość
4 lata temu
Mają chyba słabych PR-owców, mogą wiele stracić na tej aferze, tym bardziej, że prezes to popiera.
Gość
4 lata temu
Co za parodia
Najnowsze komentarze (108)
seo
4 lata temu
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there's even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That's right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin seo
Gość
4 lata temu
Moim zdaniem piłkarze trochę już za dużo zarabiają.Taka kasa za piłkarza?Rozumiem za geniusza,który np.ratuje życie,który stworzył coś super mądrego i potrzebnego itd.Ale ta kasa za piłkarzy to już przesada.Zarabiają jeszcze na reklamach,wywiadach ,występach w TV.Ktoś musiałby z tymi kwotami skończyć.Mało kto jest wart takiej kwoty.Na świecie tyle głodu,chorób i nikt nie pomaga takim krajom i ludziom.Niech zarabiają dużo,ale nie tak dużo.Przykre.
gość
4 lata temu
Mam rozumieć, że historia Barcelony, do której sie odwołują, jest mocno związana ze złodziejstwem? Może czas na jakąś kontrolę, co nie???
tomek k
4 lata temu
k*****n ma tyle kasy ale i tak musiał kombinowac p******y ten swiat
gość
4 lata temu
niech go cmokną
gość
4 lata temu
tyle ma milionów a nie chce zapłacić za swoje błędy.... i niby on taki super pikłarz.? Miano gwiazdy powinna dostawać osoba , która nie tylko na boisku błyszczy ale i poza nim jest godna podziwu.
gość
4 lata temu
nie ma nic gorszego niz podatki. Są tylko po to zeby utrzymywac nieudacznikow.
gość
4 lata temu
Ludzie nie ma dowodów.
gość
4 lata temu
chu...im w d*p... , popieraja oszuste
gość
4 lata temu
facet ma ogromny majątek i żałuje 4 bańki które są dla niego drobną kasą na podatek... wszystko jasne kim jest.
Gość
4 lata temu
Ale g****k tyle kasy trzepie a podatku nie zapłaci co za d***l teraz jazda po sadach kazelku
Gość
4 lata temu
Sorry, ale tylko k****n uwieży, że Messi sam rozliczał podatki i zajmował się całą księgowością. Z całym szacunkiem, ale to tylko trampkarz i pewnie łatwo dał się podpuścić tym co zrobili na nim łatwą kasę.
Eva
4 lata temu
Leo jest bardzo dobrym piłkarzem, ale kiepskim podatnikiem a raczej oszustem podatkowym i bronienie oszusta jest głupota bo co mają jego zasługi w sporcie do oszustwa podatkowego ? Swoją drogą chciwość ludzka mnie zadziwia: mając kilkaset milionów woli zostać oszustem dla kilku milionów niż uczciwie zapłacić podatek i nie szargać swojego nazwiska...
Gość
4 lata temu
To jego ojciec robił te przekręty... Leo jest wspaniałym piłkarzem i dobrym człowiekiem
...
Następna strona