Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kinga Rusin oskarża: "Ta firma próbuje żerować na mojej marce podszywając się pod nią!"

146
Podziel się:

Celebrytka pozwała do sądu swoich byłych partnerów. Niestety, tak często kończą się biznesy celebrytów...

Kinga Rusin oskarża: "Ta firma próbuje żerować na mojej marce podszywając się pod nią!"

Kinga Rusin jest ostatnio bardzo zajęta. Pracuje nad papierowym wydaniem Ekoporadnika, który od kilku lat udostepnia w Internecie, a także musi sama prowadzić swoją firmę kosmetyczną. Z naszych informacji wynika, że rozstała się z dotychczasowym partnerem handlowym. W efekcie została prezesem nowej spółki, która przejmie sprzedaż kosmetyków pod promowaną przez nią marka Pat&Rub.

Celebrytka utrzymuje, że firma, która dotychczas pomagała jej rozprowadzać kosmetyki, okazała się nieuczciwa. Ponoć partnerzy handlowi nie płacili jej przez wiele lat. Ostatecznie celebrytka zakończyła z nimi współpracę w trybie natychmiastowym. Kinga zatrudniła kancelarię, która wygrała podobną sprawę dla Dariusza Michalczewskiego.

Niestety, tak często bywa z biznesami polskich celebrytów. Poniżej całe oświadczenie Rusin:

_Szanowni klienci i sympatycy marki Pat&Rub by Kinga Rusin,_

Odpowiadając na Państwa pytania dotyczące mojej marki kosmetycznej i mojej działalności jako właściciela tej marki informuję:

1. Receptury kosmetyków Pat&Rub stworzyła współpracująca ze mną grupa technologów i kosmetologów, a ja brałam w tym osobisty udział. Dalej z nimi współpracuję. Dotychczasowa firma handlowa, z którą rozstałam się 7 lipca, nie stworzyła receptur kosmetyków Pat&Rub.

2. Firma ta nie wytwarza kosmetyków, a jest jedynie firmą handlową.

3. Ponadto, zgodnie z umową produkty, a więc receptury zostały stworzone dla mojej marki w sposób dedykowany. Dotychczasowa firma handlowa nie ma już więc prawa używać tych receptur do produkcji jakichkolwiek kosmetyków innych marek. Gdyby to robiła byłoby to bezprawne. Firma handlowa przedstawia różne wersje co do tej kwestii. Niejednokrotnie twierdziła, że jej własne kosmetyki są jedynie podobne do Pat&Rub, a więc że jest to tzw. podróbka, ale badamy sprawę i będziemy składać kolejne wnioski i pozwy do sądu.
4.Obecnie, wraz z dotychczasowymi formulantami i kosmetologami, udoskonaliliśmy receptury, biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe uwagi klientów i najnowsze odkrycia w branży kosmetyków naturalnych.

5. Wszystkie moje kosmetyki są produkowane w tym samym zakładzie produkcyjnym, z którym marka związana jest od początku i w którym również pracują technolodzy - twórcy receptur. Dla mnie osobiście jest to kluczowe dla utrzymania jakości produktów mojej marki. Natomiast firma handlowa zlecała większą część produkcji do innych zakładów. Chęć zakończenia tego procederu była jedną z podstaw mojej decyzji o zakończeniu współpracy z dotychczasową firmą handlową. Jakość jest najważniejsza.

6. Dotychczasowa firma handlowa jest od dawna moim dłużnikiem. Zalega od wielu lat z zapłatą. Pozwałam tę firmę do sądu. Sąd nakazał już 2 miesiące temu zajęcie na moją korzyść konta bankowego tej firmy i jej licznych wierzytelności.

7. Firma ta próbuje także żerować na mojej marce Pat& Rub i podszywając się pod nią (np. używając bezprawnie logotypu Pat&Rub) wypromować swoją markę. Firma ta od wielu miesięcy nie chce przekazać mi domeny internetowej www.patandrub.pl oraz administracji strony Pat&Rub na Facebooku, o co wielokrotnie występowałam. Składamy w ciągu następnych dni kolejne wnioski w tej sprawie do sądu. Sytuacja przypomina sprawę Dariusza „Tigera” Michalczewskiego. Pośród kancelarii, które mnie reprezentują jest również kancelaria, który wygrała proces dla Pana Michalczewskiego w podobnej sprawie.

8. Współpraca miała zakończyć się we wrześniu, ponieważ firmy handlowej nie było stać na kontynuowanie sprzedaży kosmetyków mojej marki. Jednak ze względu na wieloletnie zadłużenie, a więc nieuczciwość tej firmy oraz ze względu na jej czyny nieuczciwej konkurencji zdecydowałam się zakończyć współpracę w trybie natychmiastowym, w dniu 7.7.2016r.

9. Kosmetyki Pat&Rub są i będą na rynku, są coraz lepsze. Żadne zawirowania z dotychczasową firmą handlową nie wpłyną na nasze relacje z miłośnikami naszej marki.

10. Aby miłośnicy marki Pat&Rub mogli bez przeszkód od września (po wyprzedaniu dotychczasowych linii) kontynuować przygodę ze swoimi ulubionymi kosmetykami, tworzymy właśnie narzędzie internetowe, które za kilka dni umożliwi im rejestrację i uzyskanie wszelkich rabatów, którymi cieszyli się do tej pory. Przykro mi z powodu niedogodności związanych ze zmianą firmy handlowej. Postaramy się wynagrodzić to miłośnikom marki Pat&Rub specjalną akcją rabatową we wrześniu i październiku.

Z poważaniem,

_Kinga Rusin_

Zobacz także: Rusin o żonie Kraśki: zazdrościłam jej wyglądu, figury, umiejętności
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(146)
gość
8 lat temu
"Pracuje nad papierowym wydaniem Ekoporadnika, który od kilku lat udostepnia w Internecie" Po co? Bardziej eko byłoby zostać w tym internecie.
gość
8 lat temu
drogi badziew
gość
8 lat temu
Włóczy się po Zanzibarach, całej Polsce pokazuje, ile to ma kasy... Ale brudy chętnie pierze w Fakcie
gość
8 lat temu
ktos to kupowal? Ja dostalam w prezencie, byly OK, ale bez szalu. Cenowo to wyzsza polka
Gość
8 lat temu
Nie płacili od wielu lat i nagle się obudziła
Najnowsze komentarze (146)
Felicja
7 lat temu
Jakos nigdy nie polubilam tej pani jest sztuczna i smieje sie nie wtedy kiedy trzeba
gość
8 lat temu
Jesli jej kosmetyki sa tak naturalne jak jej zeby to ja niestety dziekuje nawet gdybym dostala za darmo
gość
8 lat temu
Chyba bardziej rozpoznawalna bylaby dla milosnikow i nie tylko nazwa Siedz & Mysl by Kinia Rusin
gość
8 lat temu
nie lubię jej i w d. mam jej biznesy
Gosia
8 lat temu
Nie uczulają, nie uczulaja!!! Ktoś chce zrobić zła reklamę...? Skład super, ciało po nich super, a zapachy przecudowne!!! Powodzenia Pani Kingo, ja zostaje z Pat&Rub by Kinga Rusin.
gość
8 lat temu
A g***o mnie obchodza interesy Kini i jej zakichane mazidla.
p
8 lat temu
ha ha ha na jej marce ha ha ha ubawiłem się do łez. Nic nie robi wartościowego i marka ha ha ha
gość
8 lat temu
ludzie to jest g****o w tubkach. kupujesz - żałujesz
STOP INTERNET...
8 lat temu
Dacie spokój, warto trzymać kciuki za kolejny dobry Polski Produkt. Jeśli ktoś ukradł pomysł to jego trzeba napiętnować a nie Panią Rusin. Kosmetyki są drogie to fakt ale są też dobre i musicie to przyznać. Ja trzymam za nią kciuki. I ku....a ludzie skończcie wreszcie z tym internetowym hejtem.
Gość
8 lat temu
Zainwestowała, wiec niech walczy o swoje... A ktoś sie odkuł i teraz wszystko chce zagarnąć dla siebie, kopiując produkty. Ja zostaje przy Pat&rub, a nie Natur... Szkoda ze pozostaje niesmak z zaistniałej sytuacji ... Ale brawo! Niech pani walczy o swoje pani Kingo!
Gość
8 lat temu
Mąż mi podarował parę lat temu masło do ciała by Kinga Rusin. Śmierdziało tak, że nie byłam w stanie go używać.
gość
8 lat temu
kto ma racje ? produkcja kosmetykow to nie twarz ale praca i umysl
ESTETA
8 lat temu
Najbardziej eko jest cieszyć się z naturalnej urody i nie stosować kosmetyków, tylko wodę i mydło szare. Ale trzeba urodę mieć, kosmetyki i ich opakowania to jeden śmietnik
Alla
8 lat temu
za drogie te kosmetyki na przeciętna kieszeń i jest tak duży wybór lepszych tańszych polskich marek że nie mam zamiaru ich kupować
...
Następna strona