Trwa ładowanie...
Przejdź na

Magdalena Jethon do Ziemca: "Krzysiu, nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa!"

369
Podziel się

"Za parę lat władza się zmieni, zostanie zła pamięć i zwykły wstyd. Nie wierzę, żeby człowiek, który napisał książkę "Warto być dobrym", dobrowolnie chciał służyć złu!"

Magdalena Jethon do Ziemca: "Krzysiu, nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa!"
bDgonomt

Od początku "dobrej zmiany" Jacka Kurskiego Krzysztof Ziemiec cieszył się tylko trochę mniejszymi względami szefa niż Anna Popek. Jako jedyny dziennikarz z dużej ekipy Wiadomości nie został zwolniony, a do tego zastąpił Tomasza Lisa i dostał własny program. Niestety, zarówno wyniki oglądalności, jak i reakcje z widowni podczas Telekamer pokazują, że duża cześć widzów za nim nie przepada.

bDgonomv

Mocne słowa pod adresem Ziemca skierowała teraz Magdalena Jethon, dziennikarka, która przez ostatnie 7 lat była dyrektorką radiowej Trójki. Po zwolnieniu z funkcji - o czym, jak twierdzi, dowiedziała się z mediów - została redaktorką naczelną portalu Koduj24, związanego z Komitetem Obrony Demokracji.

Jethon w opublikowanym liście pisze do Ziemca jako starego znajomego, z którym zna się od 22 lat zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Zarzuca mu "firmowanie świństw", w tym fałszowanie wypowiedzi prezydenta Baracka Obamy oraz cytowanie nieprawdziwych informacji z Faktu.

Drogi Krzysiu, poznaliśmy się dwadzieścia dwa lata temu, osiem lat pracowaliśmy razem w Programie 3 Polskiego Radia. Zawsze szanowałam Ciebie i Twoje poglądy. Kiedy byłam dyrektorką Trójki, zapraszałam Cię na wszystkie nasze ważne wydarzenia - napisała na stronie KOD-u.

Ostatnio "Wiadomości", których jesteś twarzą, fałszują nie tylko fakty z Polski, ale odważyły się fałszować wypowiedź prezydenta Baracka Obamy, narażając Polskę na śmieszność, o czym napisał Washington Post. Oczywiście wobec tak poważnych zdarzeń, inne pomniejsze wpadki wydają się nic nie znaczącym drobiazgiem.

bDgonomB

Jednak pewien drobiazg z ostatniej soboty, uderzył nie tylko we mnie i moich kolegów redakcyjnych, ale w wielki społeczny ruch, który skupia ogromną część społeczeństwa. Liczebność i determinacja tego ruchu powinna być dla władzy ostrzeżeniem, a jest - z powodu dziennikarzy TVP - celem kłamliwych ataków i nierzetelnych opinii.

9 lipca ukazał się materiał o KODzie, w którym postanowiliście, opierając się na niesprawdzonych informacjach dziennika "Fakt", oznajmić całej Polsce, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz razem z KODem uczestniczą w jakimś przekręcie. Poinformowaliście widzów, że tym przekrętem jest czynsz w wysokości 200 złotych miesięcznie za lokal, który KOD wynajmuje w Pałacu Kultury i Nauki.

Tymczasem kwota, którą podajecie jest całkowicie wyssana z palca. KOD płaci czynsz wg standardowej stawki dla organizacji pozarządowych, a jest ona kilkakrotnie wyższa od tej którą podaliście. Nie wiedzieć w jakim celu, poinformowaliście całą Polskę, w którym pokoju urzędują ci "oszuści", żeby każdy, kto się wkurzy, miał szansę wymierzyć sprawiedliwość osobiście. "Fakt" miał nierzetelnych informatorów, ale obiecał sprawę wyjaśnić. Co Wy zrobicie? NIC!!!, bo to przecież drobiazg. Ile takich drobiazgów publikujecie codziennie?

Krzysiu, nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa. Czy ktoś w końcu powie STOP? Za parę lat władza się zmieni, zostanie zła pamięć i zwykły wstyd. Mimo wszystko liczę na Ciebie. Masz przecież spory dorobek. Szkoda go. Nie wierzę, żeby człowiek, który napisał książkę "Warto być dobrym", dobrowolnie chciał służyć złu!

bDgonomC

W serwisie Na temat Jethon wyjaśnia, dlaczego napisała list do Ziemca:

Po prostu jest mi go szkoda. Firmuje swoją osobą to, co wyrabiają w "Wiadomościach"... Zacytuję Stefana Kisielewskiego - Kisiela, którego słowa oddają doskonale obecną sytuację, także w TVP: "To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać!" A wielu ludzi właśnie zaczęło się urządzać. Ja się z tym nie godzę.

Krzysiek w "Wiadomościach" był. On jest w innej sytuacji. Znaczna część ekipy przyszła z zewnątrz. Jak widać po to, aby prezentować stanowisko władz i wciskać ludziom kit. Oni mają misję wciskania kitu, nie zaś dziennikarstwa.

bDgonomD
bDgonomE
bDgonomW
KOMENTARZE
(369)
gość
4 lata temu
Pani Magdo, pani też firmuje ruch polityczny jak to się ma do obiektywnego dziennikarstwa
gość
4 lata temu
Brak słów...
gość
4 lata temu
nie rozumiem a propaganda PO to bylo Ok, pamietam program gdy w pociagu wylewal sie tabun z 8000 roslych mezczyzn , z bliskiego wschodu a redaktor tvn stal przed niimi i mowil..."kobiety i dzieci" haha to propaganda na zyczenie merkelowej, Jedyna i dwojka za zcasów PO to tez była propaganda PO
bDgonomX
Gość
4 lata temu
To ta pani od akcji 'orzel moze' z Bronkiem.Rzeczywiscie wladza minela, wstyd pozostal.
gość
4 lata temu
On się nie ma czego wstydzić wykonuje swoją pracę, co ma przestac zarabiać bo PiS doszedł do władzy i nie lubi nowego szefa? Agatka Krecior i Tadla by dalej w TVP kase kosili gdyby ich nie wyrzucili i pod nosem tylko by warczeli ale kase by brali.
Najnowsze komentarze (369)
he, he!
12 miesięcy temu
Jethon to zwykla KODerastka! Wstyd!
saperzy siem...
4 lata temu
Pusto we łbie u tej maciory Jebon , a na wierzchu rzadka sierść jej rośnie , Łysieje g****a torba resortowa
McPudel
4 lata temu
Jakie niemiłe , głupie i brzydkie b****o z tej Jebon Magdy, Ohyda . I dziwić się ,że tyle jest gejów , ta l***a jest odpychająca
gość
4 lata temu
Jakie paskudne b****o .Z taką urodą to tylko do kod-u ,tam tylko takie paszczury z zajadłymi gębami się produkują.Koryto im odsunięto i trudno się z tym pogodzić.Mieli ciepłe posadki i cóż teraz robić?z taką gębą trudno o lukratywne stanowisko!!!
gość
4 lata temu
psycholka
MP
4 lata temu
Wogóle to strasznie się przejąłem tą informacją, że jakaś Pani J. niewiadomokto zbeształa Ziemca - okropne! Czas umierać
gość
4 lata temu
Dobrze że ją przedstawili, bo inaczej niewiele osób by wogóle wiedziało kim ta pani jest..
Wyborca
4 lata temu
Krzysiu jednak wybrał kasę zmieni się opcja będzie szukał pracy. u Rydzyka
bDgonomP
babcia
4 lata temu
PanieZiemiec trzymac tak dalej , skowycza ci co odsunieci od koryta. Zrobiliby wszystko by do niego wrocic ,nawet opluwajac innych kolegów
gość
4 lata temu
po prostu się zeszmacił i tyle
gość
4 lata temu
co ona bredzi??? lepiej zamilcz!
gość
4 lata temu
a to co za paszczak ?
gość
4 lata temu
jeton wygląda na upośledzoną
gość
4 lata temu
prawdziwy Polak tak nie mowi o prawdziwym Polaku
...
Następna strona
bDgononr