Trwa ładowanie...
Przejdź na

Esbecy dostaną niższe emerytury. Kiszczakowa straci prawie 6 tysięcy miesięcznie!

441
Podziel się

"Nie ma zgody na to, by otrzymywali świadczenia za dławienie wolności naszego kraju" - mówi minister Mariusz Błaszczak. Wdowa po generale będzie musiała nauczyć się żyć za 1610 złotych. "Szkoda, że mniej nam nie zostawią!"

Esbecy dostaną niższe emerytury. Kiszczakowa straci prawie 6 tysięcy miesięcznie!
bDgIhMCt

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji od dawna zapowiadało, że przyjrzy się emeryturom i rentom, które otrzymują byli funkcjonariusze komunistyczni. Obecnie są one szokująco wysokie. Ubeckie emerytury wynoszą średnio od 4 do 6 tysięcy złotych miesięcznie. Oficerowie dostają jeszcze więcej. Generalska emerytura wynosi średnio od 7,5 do 8,5 tysiąca złotych. Według Super Expressu rekordziści otrzymują nawet... 22 tysiące złotych miesięcznie, podczas gdy represjonowanych przez nich ofiar poprzedniego systemu, często nie stać nawet na lekarstwa.

Maria Kiszczak, wdowa po komunistycznym generale, odpowiedzialnym za masakrę górników w kopalni Wujek i wprowadzenie stanu wojennego, otrzymuje 7,5 tysiąca miesięcznej renty. Jest zresztą przekonana, że tyle jej się należy, a może nawet jeszcze więcej, bo jej mąż był "wielkim polskim patriotą", który... "obalił komunizm".

bDgIhMCv

W 2009 roku rząd Platformy Obywatelskiej postanowił wziąć się za ubeckie emerytury i obniżył świadczenia 25 tysiącom funkcjonariuszy. Cięcia nie dotyczyły jednak rent inwalidzkich, w efekcie czego wielu byłych ubeków nagle podupadło na zdrowiu i masowo składało wnioski o przyznanie renty.

Obecny minister Mariusz Błaszczak zapowiada, że takie sprytne pomysły tym razem się nie powiodą.

Nie ma zgody na to, by funkcjonariusze służ aparatu opresji otrzymywali tak wysokie świadczenia za to, że dławili wolność i niepodległość naszego kraju - ogłosił szef MSWiA, prezentując projekt ustawy. To jest wyraz sprawiedliwości społecznej. Obniżonych zostanie 18 tysięcy emerytur, 4 tysiące rent oraz 9 tysięcy rent rodzinnych

bDgIhMCB

W myśl nowego prawa ubecka emerytura nie będzie mogła być wyższa niż średnie świadczenie z ZUS. Obecnie średnia emerytura wynosi 2131 złotych brutto, a średnia renta 1610 złotych. To oznacza, że Maria Kiszczak straci prawie 6 tysięcy złotych miesięcznie i będzie musiała nauczyć się żyć za 1610 złotych. Jak można było się spodziewać, poczuła się bardzo niesprawiedliwie potraktowana.

Szkoda, że mniej nam nie zostawią! - skomentowała z goryczą w rozmowie z Faktem.

Wdowa po komunistycznym dyktatorze, który w 1981 roku podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego i wypuszczeniu czołgów na ulice, Barbara Jaruzelska, też przeżyje ciężkie chwile. Obecnie dostaje rentę rodzinną w wysokości 4 tysięcy złotych.

bDgIhMCC
bDgIhMCD

"Mam wyrzuty sumienia, że nie poprosiłam księdza do męża! Do Jaruzelskiego przyszedł"

Zobacz też:

bDgIhMCW
KOMENTARZE
(441)
Gość
4 lata temu
W końcu!!!
gość
4 lata temu
I to się nazywa dobra zmiana :)
gość
4 lata temu
BRAWO RZĄD!!!!
bDgIhMCX
gość
4 lata temu
O! Sprawiedliwie,teraz zobaczymy kto będzie najgłośniej ujadał!
gość
4 lata temu
i słusznie !
Najnowsze komentarze (441)
gosc
4 lata temu
w mlodosci trzeba myslec o starosci......isc przez zycie dobro czyniac,nie siac wokol siebie zla ,przemocy,nieszczescia,ktoe zawsze dopadnie....az ciezko jak wszystko powraca.potem nic nie jest w stanie umniejszyc cierpienia.
gość
4 lata temu
I bardzo dobrze....nie jeden z Polak,ów był patriotą a teraz bierze ochłapy i nie mam za co leków kupić.Żyło sie pani Kiszczak wygodnie całe życie a teraz zobaczy jak zyja Polacy
gość
4 lata temu
Ok, ale gdzie pójdą te zaoszczędzone pieniądze, na szpitale, szkolnictwo - wątpię. Prędzej na pensje dla nowej władzy, bo im jak tamtym też ciągle mało.
gość
4 lata temu
Nareszcie. Brawo PiS
gość
4 lata temu
pani Jaruzelska to całe życie pracowała, była wykształconą, inteligentną kobietą
gość
4 lata temu
ja na taką emeryturę pracowałam 35 lat po studiach! Nie leżałam i nie pachniałam kiszczakowo
gość
4 lata temu
należy opodatkować kościół, wtedy się znajdzie kasa na 500+
gość
4 lata temu
1300
bDgIhMCP
gość
4 lata temu
tak. i jeszcze zwrot pobranych przez 30 lat świadczeń...
JJ
4 lata temu
Nareszcie!!!!!!!!!!!!
niebieska
4 lata temu
Obojętne mi to.
gość
4 lata temu
Sorry,a gen Sławoj flaszka Głóź to jaką emeryturę dostanie??? taki "zasłużony" k****a,który miał odwagę twierdzić,że w PRL nie było w wojsku duszpasterstwa.Jak duchowny kłamie to tylko omylny,błądzący "człowiek", reszta ludzi niegodni k****y. Jeszcze będziemy płakać przy rządach tych sprawiedliwych 'patriotów" w armii i nie tylko jak ze wschodu zaatakują.Bo mamy sprawną armię kapelanów i generałów,a w armii najważniejsze są apele poległym z wkładką 'Smoleńską" przy każdej okazji.Czujemy się bezpieczni z tymi kilkoma batalionami żołnierzy z USA,którzy mają zagościć.Można więc "drażnić kota",a raczej niedźwiedzia.
gość
4 lata temu
Dlaczego Wałęsa tego nie zrobił
gość
4 lata temu
Oby tylko doszło to do skutku i faktycznie im zmniejszyli
...
Następna strona
bDgIhMDr