Peszek: "Nie wierzę w Boga, nie mam dzieci, ale, to nie znaczy, że jestem zdrajcą"

263 reakcje
0
0
263
Podziel się

Piosenkarkę zabolały krytyczne słowa minister Anny Zalewskiej. "Moje piosenki nie są antypolskie. Źle się z tym czuję. To jest niebezpieczna sytuacja. Ja jestem patriotką".

Peszek: "Nie wierzę w Boga, nie mam dzieci, ale, to nie znaczy, że jestem zdrajcą"

Maria "jestem głosem pokolenia" Peszek od lat stara się wzbudzać jak największe kontrowersje. Sama ocenia skromnie, że "można ją tylko kochać, albo nienawidzić, nic pośrodku". Kiedy w wywiadzie dla Polityki wyznała, że z depresji leczyła się w hamaku na egzotycznych, drogich wakacjach, krytykowano ją za oderwanie od rzeczywistości i żałosną chęć promocji nowej płyty.

Jeszcze większy skandal wywołał jej nowy album artystki pt. Karabin. Jeden z senatorów Prawa i Sprawiedliwości nazwał nawet koncert Peszek "bluźnierczym, antypolskim i antychrześcijańskim". W rozmowie z Piotrem Najsztubem w TOK FM Maria wyznała, że takie i podobne opinie bardzo ją bolą.

Przedwczoraj przysłano mi wypowiedź minister edukacji Anny Zalewskiej, która powiedziała, że moje piosenki są antypolskie. To nie jest śmieszne. Nie mam możliwości do obrony. Mogę się tylko wkurzyć - mówiła Peszek. To jest bardzo niefajne. To, że ja nie podzielam typowo polskich cech: nie wierzę w Boga, nie mam dzieci i jeszcze parę innych rzeczy, to nie znaczy, że jestem zdrajcą ojczyzny. Źle się z tym czuję. To jest niebezpieczna sytuacja. Ja jestem patriotką. Mnie to wkurza, że jakaś kobieta, która jest ministrem mówi, że śpiewam antypolskie piosenki. Co mam z tym zrobić.

Chodzi o wypowiedź minister edukacji narodowej, Anny Zalewskiej, dla Dziennika. Wspominała ona mecz Polska-Portugalia na Euro 2016, transmitowanym w strefie kibica na tegorocznym Openerze - w czasie, kiedy na Tent Stage występowała Peszek.

Jestem matką i żoną openerowiczów. Na bisach wszyscy biegli do strefy kibica, bo były karne i unosili się w sportowym patriotyzmie, a obok śpiewała Maria Peszek swoje antypolskie piosenki - wspominała Zalewska. Nie wiedziała, że w tym samym czasie wszyscy będą śpiewać "Polska! Biało-czerwoni", a ja z nimi.

263
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(263)
gość
4 lata temu
KAŻDEGO TO JEST INDYWIDUALNA SPRAWA
gość
4 lata temu
Każdy ma prawo do własnych opinii.ale osobiście uważam, że Maryśka przesadza. Niech nie ma dzieci jesli dobrze sie z tym czuje, niech ma w pogardzie wszystko i wszystkich, jej sprawa, ale ona się zachowuje jak zbuntowana 16latka, która myśli, że powie coś oryginalnego, kontrowersyjnego i od razu będzie głosem pokolenia. Nie lubię jej, nie lubię jej twórczości i jej postawa nie ma z tym nic do rzeczy.
gość
4 lata temu
do tego jakiegoś degenerata , który napisał o raku : jesteś ostatnim chamidłem wyzbytym ludzkich uczuć , gardzę tobą ścierko !
gość
4 lata temu
Pani z grubą kasą i znajomościami po tatusiu udaje, że jest awangardowa i szuka atencji... milczenie w tym przypadku będzie najlepszym lekarstwem!
gość
4 lata temu
Po co na nią szczujecie? zamiast przyjrzeć się władzy czy ją skrytykować wolicie robić nagonkę na piosenkarkę, dlaczego? bo nie wpisuje się w obecną bogo-ojczyźnianą modę z kotwiczkami na piersi?
Najnowsze komentarze (263)
gość
3 lata temu
o mamo, jaka nieapetyczna ta kobieta.
gość
3 lata temu
MOŻE BY JEJ PORADZILI JAKIEGOŚ DOBREGO PSYCHIATRĘ ?
gość
3 lata temu
Ciekawie kto by taką szkaradę zapłodnił ?
@ Maria Pesze...
3 lata temu
Można się z tym zgodzić ! --- Ateizm nie wyklucza poczucia solidarności z Polską i polskością. - Sprawa jest szczególnie aktualna, gdy się widzi Franciszka z Watykanu, który w Krakowie robi młodym wodę z mózgu i wpycha Polakom hordy islamskich barbarzyńców na utrzymanie. - Jeszcze pewnie zasugeruje pobożnie, aby Polki świadczyły usługi seksualne, bo w Niemczech mówi się otwarcie o finansowanych przez państwo KARTKACH na SEX. - Na razie tylko u cór Koryntu.
polonistka z ...
3 lata temu
Cenię ją i jej twórczość. Osoby myślące widzą, że nie jest ani agresywna, ani nikogo nie obraża, ani nikim nie pogardza; wręcz przeciwnie, sprzeciwia się każdemu złu, chce byśmy byli lepsi dla siebie nawzajem i dla świata. Myślę podobnie jak ona, choć nie potrafię przekazać tego tak jak ona. POEZJA - piękna i jednocześnie mocna. Pani Mario, na następny koncert znów przyjdę i będę śpiewać i krzyczeć z Panią, choć niektórym się wydaje, że 60+ to tylko ....
gość
3 lata temu
a ktoś ją wogóle słucha?
gość
3 lata temu
ona jest tak pusta i g****a , że aż strach
gość
3 lata temu
peszkowa twoje pokolenie już dawno wyrosło z buntu a ty kiedy dojrzejesz i zmadrzejesz?. obawiam się , że masz jakieś kompleksy i zranienia, ale to mozna leczyc.bądż dobrej myśli.
zippa
3 lata temu
Twoim wyznaniem nie musisz się chwalić twój w yglad chłopczycy wskazuje na to że jesteś bezpłciowa i charakteru.
gość
3 lata temu
Pani Aniu jest Pani the best!!!!!
gość
3 lata temu
G****a baba i tyle.
gość
3 lata temu
Dla mnie to ona jest jakaś skrzywiony??jakby coś jej w życiu nie wyszło a było jej celem życiowym?!należy się nad biedną tylko lutować!wg mnie ani to artystka ani buntownik!!
gość
3 lata temu
nie wierzy, nie ma dzieci - jaki sens istnienia tej kobiety? zapchaj-dziura społeczna, żal i wstyd a może ona nie jest kobietą? mam wątpliwości jak się tak przyglądam tej twarzy (?)
gość
3 lata temu
nie wierzy, nie ma dzieci - jaki sens istnienia tej kobiety? zapchaj-dziura społeczna, żal i wstyd a może ona nie jest kobietą? mam wątpliwości jak tak się przyglądam tej twarzy (?)
...
Następna strona