Wtorek 26.07.2016 13:45

Marta Żmuda Trzebiatowska kończy dziś 32 lata (ZDJĘCIA)

Marta Żmuda Trzebiatowska Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziny gwiazd

Pochodząca z niewielkiej miejscowości Przechlewo Marta Żmuda Trzebiatowska uważana jest za jedną z najurodziwszych polskich aktorek, czym według wielu koleżanek po fachu rekompensuje brak talentu. Przezywana była nawet złośliwie "Martą Drewno-Trzebiatowską", choć co lubi podkreślać, w odróżnieniu od "amatorów" ma ukończoną Akademię Teatralną. Karierę w show biznesie zaczynała jeszcze w trakcie studiów aktorskich, kiedy dostała pracę na planie dwóch seriali TVN-u. Sławę przyniósł jej jednak dopiero występ w Twarzą w Twarz, w którym zagrała prostytutkę u boku Pawła Małaszyńskiego. Jej karierze pomogło też zwycięstwo w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi.

W kolejnych latach Trzebiatowska była najczęściej obsadzaną młodą aktorką w przebojowych komediach romantycznych. Za role w Nie kłam, kochanie, Wszystko, Ciacho i Śluby Panieńskie zdobyła nominacje do Złotych Kaczek. Potem jednak za występy w produkcji Wkręceni 2 i remake'u Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć została "wyróżniona" antynagrodami aktorskimi. Jedną z ciekawszych pozycji w jej dorobku jest rola w Wygranym, gdzie zagrała razem z Januszem Gajosem.

W zeszłym roku głośno było o ślubie Żmudy z aktorem Kamilem Kulą. Odbył się on wkrótce po rozpadzie jej 9-letniego związku ze znacznie starszym tancerzem, Adamem Królem, z którym swego czasu wywalczyła 3. miejsce w Tańcu z gwiazdami.

Dziś Żmuda Trzebiatowska kończy 32 lata. Zobaczcie jak się zmieniła.

« Poprzednie 1/25

32. urodziny Marty Żmudy Trzebiatowskiej (2008, "Serce na dłoni")

232. urodziny Marty Żmudy Trzebiatowskiej (2008, "Serce na dłoni")