Trwa ładowanie...
Przejdź na

Braun o Kurskim: "Patrzy na świat jak na wojnę totalną. Orężem są obrzydliwie programy informacyjne!"

90
Podziel się:

"Nie rozumie, że autorzy seriali są współtwórcami sukcesu telewizji, a wypowiedzenie im wojny, to droga do katastrofy. Powinien odejść jak najszybciej".

Braun o Kurskim: "Patrzy na świat jak na wojnę totalną. Orężem są obrzydliwie programy informacyjne!"
bEUeACWd

Do niedawna o "reformie Kurskiego" w telewizji publicznej politycy PiS-u mówili tylko dobrze. Odkąd Rada Mediów Narodowych podjęła próbę odwołania prezesa TVP, pojawiło się wiele krytycznych uwag. Juliusz Braun, członek Rady i poprzednik Kurskiego na stanowisku szefa TVP, poinformował nawet media o kredycie, jaki zaciągnął prezes.

Dzisiaj Wirtualne Media opublikowały dosyć obszerny komentarz Brauna na temat telewizji publicznej. Były prezes TVP ocenił kadencję Kurskiego. Wytłumaczył, dlaczego wystawił mu szkolną "jedynkę" i chciał jego odwołania.

bEUeACWf

Ta jedynka (by użyć szkolnej skali) wynika z negatywnej oceny efektów jego działania w sferze finansów spółki i dramatycznej utraty widowni. Dla mnie istotnym argumentem był również ostry, bezsensowny konflikt władz TVP ze środowiskami twórców kultury. Prezes telewizji publicznej, stanowiącej ważną instytucję kultury narodowej chlubi się tym, że dyrektor prowadzący negocjacje z producentami seriali jest osobą najbardziej znienawidzoną (to dosłowny cytat) przez twórców.

Nie brakuje również personalnych uwag. Kąśliwych i mocnych uwag.

Kompletnie nie rozumie tego obszaru twórczości, nie rozumie, że autorzy seriali o wielomilionowej widowni są współtwórcami sukcesu telewizji, a wypowiedzenie im wojny to prosta droga do katastrofy. Prezes Kurski patrzy na świat w kategoriach wojny. Orężem w tej wojnie totalnej są obrzydliwie i tendencyjne programy informacyjne i publicystyczne. Ale orężem ma być, jak widać, cała ramówka. I dlatego Jacek Kurski powinien odejść ze stanowiska jak najszybciej.

Jak myślicie, czy zmiana prezesa TVP sprawi, że programy będą mniej "obrzydliwe i tendencyjne"?

bEUeACWl
bEUeACWm
Zobacz także: Juliusz Braun o sprzedaży TVN-u
Zobacz także: Zobacz też:
bEUeACWG
KOMENTARZE
(90)
gość
5 lata temu
Pozdrawiam wszystkich którzy nie płacą abonamentu
Goscx
5 lata temu
Prawda, wiadomosci sa OKROPNE, depresja...
gość
5 lata temu
najbardziej żałosny jest sam prezes PISu. Jego ekipa to banda nieprofesjonalnych "fachowców" którzy rozłożą każdą dyscyplinę której się dotkną.
bEUeACWH
martusia
5 lata temu
Kurski na Marsa!!
Gość
5 lata temu
Rozgrywki polityczne
Najnowsze komentarze (90)
gość
5 lata temu
nareszcie polska a nie koszerna tv
gość
5 lata temu
Seriale panie Braun ogłupiają ludzi-cóż -takim jak pan zależy na ćwierćinteligentach-można nimi manipulować. Wiadomości są OK. Z wielką przyjemnością je oglądam. Gorzej,że nadal muszę oglądać Brauna.Myślałam,że zniknął -a tu znowu się pojawił.
gość
5 lata temu
Przyganiał Kocioł Garnkowi od lat TVP nie wypuszcza nic co ma jakikolwiek sens... twórczość ... kreatywność i to nie wina Kurskiego to są nieudolne rządy poprzedników ... podpisane umowy z jakimiś padlinami... kasa wypływała i to nie wiadomo na co... ale komuś za beznadziejność dawano zarobić...
gość
5 lata temu
Niech Braun ogląda ten swój Klan i płaci za jego produkcję ze swojej kasy,a nie z naszej.
kob
5 lata temu
ten dupowłaz powinien wylecieć z wielkim hukiem już dawno, telewizja publiczna to dno dna
gość
5 lata temu
Pan Braun sprowadzał samych obywateli polskich zydowskiego pochodzenia, Polaków u niego nie było, dlaczego ten typjeszcze funkcjonuje
gość
5 lata temu
to, byla wielka porazka by powolac brauna komucha plotformianego to, jest targowica znim juz byl problem i znow problem odnowiony to, szok kto go powolal
księgowa
5 lata temu
jeśli koszty przewyższają przychody, to znak, że trzeba zamknąć firmę
bEUeACWz
gość
5 lata temu
Ta krytyka byłaby dobra, gdyby ją robił ktoś bezstronny. A tu wszyscy ubabrani w politykę i obłudni do granic. Telewizja publiczna uprawia propagandę tak jak telewizje komercyjne . Różnią się tylko tym,że każda służy innemu Panu.
gość
5 lata temu
Zalosny program ,nastawiony tylko na PIS owskich odbiorcow !!!!
gość
5 lata temu
Panie Mariuszu Kolonko przybywaj!
gość
5 lata temu
wole programy informacyjne KUrskiego niz Brauna nieprawdziwe klamilwe.poprzekrecane
helar
5 lata temu
Programy informacyjne za Brauna były super! Kopać, Tusk, Sikorski i bywalcy Sowy. Aż miło było patrzec. A teraz, wstyd, same poważne informacje o ludziach pracujących dla dobra wspólnego kraju!
gość
5 lata temu
za czasów Brauna Wiadomości były tak cudowne i obiektywne, że zawsze po kilku minutach oglądania zwymiotowałem, istny cyrk propagandowy Tuska, PO, Gazety Wyborczej
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUeACXs
bEUeACXt
bEUeACXu
bEUeACXv
bEUeACXw
bEUeACXb