Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prokuratura bada działalność żony agenta Tomka. "Pieniądze pochodzące z dotacji trafiły do osób zarządzających stowarzyszeniem"

130
Podziel się

Tomasz Kaczmarek twierdzi z kolei, że dostał… 2 miliony złotych spadku po babci. Urząd Skarbowy ma co do tego duże wątpliwości.

Prokuratura bada działalność żony agenta Tomka. "Pieniądze pochodzące z dotacji trafiły do osób zarządzających stowarzyszeniem"
bCwZTAGJ

Kariera agenta Tomka, która zaczęła się od "służbowego" uwiedzenia Weroniki Marczuk, rozkwitła, kiedy zasiadł w sejmowych ławach jako poseł Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, zanim poprzednia kadencja dobiegła końca, były ulubieniec prawicy został wykluczony z klubu parlamentarnego PiS, złożył mandat i nie znalazł się na partyjnych listach wyborczych. Powodem była utrata zaufania ze strony prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który nie chciał tolerować kolejnych skandali wokół emerytowanego agenta o rozbuchanym ego.

Dwa i pół roku temu Kaczmarek wziął ślub z Katarzyną Sztylc, z którą miał związać się, kiedy miała jeszcze pierwszego męża. Ten nie wspominał spotkania z byłym funkcjonariuszem CBA zbyt dobrze - miał grozić mu "przyjebaniem krzesłem" oraz ściągnięciem, w ramach wsparcia, "niegrzecznych chłopców"… Tłumaczył później, że tylko stawał w obronie swojej narzeczonej. Zobacz: Agent Tomek: "Stanąłem w obronie kobiety, KTÓRĄ KOCHAM!"

bCwZTAGL

Sztylc, po mężu Kaczmarek, szefuje olsztyńskiemu Europejskiemu Centrum Wsparcia Społecznego Helper, które, zgodnie z informacjami znajdującymi się na jego stronie internetowej, "działa w obszarze ochrony zdrowia i pomocy społecznej oraz edukacji i kultury", a także "stara się otoczyć ludźmi wyznającymi nadrzędność wartości, takich jak: idealizm, uczciwość, życzliwość, prawość, sprawiedliwość i patriotyzm". W stowarzyszeniu pracował również sam agent Tomek. Poważne problemy zaczęły się rok temu, kiedy Urząd Kontroli Skarbowej na wniosek Generalnego Inspektora Informacji Finansowej skontrolował firmę budowlaną, wykonującą remonty domów pomocy, którymi opiekuje się Helper.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, ustalenia po tej kontroli stały się podstawą prokuratorskiego śledztwa. Maju 2014 GIIF donosił o "podejrzanych transakcjach na rachunkach stowarzyszenia Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego Helper w Olsztynie i osoby fizycznej Henryka Czerwińskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą DKM Henryk Czerwiński".

Generalnego inspektora zaniepokoiło to, że z rachunku DKM na prywatne konto właściciela firmy przelewane były w latach 2012-14 "wielomilionowe kwoty". Stamtąd część pieniędzy - kilkaset tysięcy złotych - w formie długoterminowych pożyczek (z terminem spłaty nawet do 2050 r.!) przelewana była na prywatne konta szefowej Helpera i jej współpracowniczki - donosi Wyborcza. W czasie kontroli wyszło również na jaw, że placówki zarządzane przez stowarzyszenie nie są wyposażone w AGD, RTV i inny sprzęt, które powinny się w nim znajdować i na które otrzymało pieniądze.

Z dotychczasowych ustaleń organu wynika, że poprzez firmy Henryka Czerwińskiego, jak również spółki [należące do Katarzyny Kaczmarek i jej wspólniczki] część środków pieniężnych pochodzących z dotacji trafiła ostatecznie do osób zarządzających Helperem - brzmi jeden z wniosków raportu Urzędu Kontroli Skarbowej.

bCwZTAGR

Pieniądze na działalność Kaczmarków pochodziły z państwowych dotacji. Czerwiński w latach 2012-2014 dostał od Helpera na prace modernizacyjne 19,3 miliona złotych, jednak tylko mniej niż połowa tej kwoty ma pokrycie w fakturach. 12 milionów publicznych pieniędzy znalazło się na jego prywatnym koncie, z którego "w przeciągu kilkunastu miesięcy wypłacił w gotówce 10,2 mln zł". Jak ocenił Urząd Skarbowy, zysk przedsiębiorcy na wykonaniu zleconych prac miał wynieść niemal 10 milionów złotych, co "znacznie odbiegało to od realiów obrotu gospodarczego".

Jeden z wątków sprawy dotyczy również bezpośrednio samego agenta Tomka - US sprawdza, czy możliwym jest, żeby dostał 2 miliony złotych spadku (!) po 86-letniej babci. Tak przynajmniej deklarował, policja uznała jednak, że jest to mało prawdopodobne i zgłosiła to skarbówki.

Nikomu jak na razie nie postawiono zarzutów, śledztwo toczy się "w sprawie", nie zaś "przeciwko". Postępowanie dotyczy podejrzenia niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 11,8 mln zł w latach 2012-14, które w postaci dotacji celowych dostało Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego "Helper" w Olsztynie.

Jak dodaje Wyborcza, Kaczmarek próbował uruchomić swoje dawne znajomości w PiSie, posłowie i działacze partii dostali jednak… kategoryczny zakaz pomocy byłemu koledze.

bCwZTAGS

Mariusz zakazał komukolwiek pomagać Tomkowi w tej sprawie. Jest wściekły i zawiedziony - mówi osoba z otoczenia Mariusza Kamińskiego, koordynatora służb specjalnych, który po akcji z Weroniką Marczuk bronił działań Kaczmarka, a później pomógł mu zostać posłem. Dzisiaj to dla nas wielki wstyd i kłopot wizerunkowy. Mariusz nie może odżałować, że postawił kiedyś na Tomka.

Zakaz ten złamała jednak posłanka PiS, Iwona Arendt.

W pismach żądała wyjaśnień. Pytała o czynności prokuratorskie, przeszukanie w stowarzyszeniu Helper - mówi GW jeden ze śledczych.

Kaczmarek i Arendt znają się od lat. To właśnie na jej imprezie urodzinowej agent Tomek chciał "przyjebać krzesłem" ówczesnemu mężowi swojej obecnej żony.

bCwZTAGT

Urząd Kontroli Skarbowej nadal prowadzi swoje czynności, trwa również śledztwo prokuratorskie, które przeniesiono z Olsztyna do Białegostoku. Ich wyniki powinny być znane w ciągu najbliższych miesięcy.

bCwZTAGU
bCwZTAHm
KOMENTARZE
(130)
Gość
4 lata temu
Cóż za cudownie obrotna babcia ze taki hajs zarobiła i zostawiła w spadku !!!!
Gość
4 lata temu
Wszyscy po jednych pieniądzah. Sprzedawczyki i złodzieje.
m
4 lata temu
przecież to kombinator
bCwZTAHn
gość
4 lata temu
Nie wiem. Straszny opas z Tomka
gość
4 lata temu
proponuije zbadac fikcyjne spolki zoo pseudo wlascicieli klubu pladinium w wawie... cypr umowy itd... proby kantow w poznaniu itd..
Najnowsze komentarze (130)
gość
3 lata temu
Panie Kaczmarek, mógł Pan chociaż wciągnąć brzuszysko. A Pani Arent , kto powiedział,że śliczna. Chce podskoczyć do Nieba ,ale grzech ciążą.
gość
3 lata temu
Kiedy w końcu ten serial tasiemiec się zakończy? Agent szpanuje w Mercedesie, jego nowa żona Katarzyna szpanuje oblana drogimi perfumami, podopieczni wcinają kaszankę a my patrzymy na to i się podniecamy. Pasiaki czekają i butwieją. Panie Ziobro czy Pan tego nie widzi. W Olsztynie jest wystarczająco o tym głośno. Wstyd dla PiS-u po pachy.
gość
3 lata temu
Arendowa ta adwokat diabła do ciupy. Musi mieć interes stajać w obronie złodziei. Jaki wstyd dla miasta Olsztyna.
gość
3 lata temu
Kiedy w końcu ten serial tasiemiec się zakończy? Agent szpanuje w Mercedesie, jego nowa żona Katarzyna szpanuje oblana drogimi perfumami, podopieczni wcinają kaszankę a my patrzymy na to i się podniecamy. Pasiaki czekają i butwieją. Panie Ziobro czy Pan tego nie widzi. W Olsztynie jest wystarczająco o tym głośno. Wstyd dla PiS-u po pachy.
Gość
3 lata temu
Ha ha a podobno zlodzieje to tylko z po I co wy na to buraki z pislandu co wy nieskazitelni wy katolicy zaklamani wsadzic tych co kradna bez wzgleu na opcje
Gość
3 lata temu
Czyli po prostu alfons, który praktycznie mógł pracować w burdelu,jako fordanser.Żona musi być dumna,że d....każdą laskę.No,a jako agent,facetów chyba też.Chluba PiSu.
gość
4 lata temu
Ludzie pomagajcie osobom z ssiedztwa, które znacie, przeznaczajcie kasę na konkretne cele w okolicy, których efekty możecie zobaczyć na własne oczy, BO FUNDACJE TO PRANIE PIENIĘDZY i OSZUŚCI!!!!!
gratuluje wyb...
4 lata temu
brawo tomek, i pis ma takich ludzi u siebie - patrzcie i głosujcie na nich
bCwZTAHf
gość
4 lata temu
Nosił wilk razy kilka............
gość
4 lata temu
ludzie pis-u i publiczne pieniądze mąż p kaczynskiej, agent tomek hoffman ciekawe kto nastepny wypłynie panie jaro
Gość
4 lata temu
Tak non stop myśleć jak i kogo okraść. Beznadziejni i łapczywi w białych koszulach, lebiegi nic sobą nie reprezentujące. Jak nie tu to tam ukradną. Koszmar.
gość
4 lata temu
Jakoś mnie to nie dziwi.
gość
4 lata temu
idź chłopie w zaparte chyba nie trzeba cie uczyć jak to się robi
Mikołaj
4 lata temu
Fundacja " KANT I Z******J " takie nawyki wynosi się CBA i PiS-u. Co na to magister Ziobro?
...
Następna strona
bCwZTAHH