Piątek 19.08.2016 19:45

Druga córka Ewy Błaszczyk komentuje doniesienia o "wybudzeniu" siostry: "Chcielibyśmy, żeby to była prawda"

Ewa Błaszczyk Marianna Janczarska Aleksandra Janczarska Ola Janczarska śpiączka wybudzenie z śpiączki

Druga córka Ewy Błaszczyk komentuje doniesienia o "wybudzeniu" siostry: "Chcielibyśmy, żeby to była prawda"

Córka Ewy Błaszczyk, Aleksandra Janczarska, od 16 lat pozostaje w śpiączce. Niedawno aktorka postanowiła spróbować nowej terapii, która może pomóc córce. Stymulacja układu nerwowego przyniosła efekty i po raz pierwszy udało się nawiązać kontakt z Olą. Błaszczyk podchodzi do sprawy spokojnie i podkreśla, że nie oczekuje nagłego przebudzenia, tylko powolnego procesu.

Zobacz: Córka Błaszczyk wraca do domu. "To nie będzie pstryk i Ola się obudzi"

Jest nadzieja dla córki Błaszczyk? "Wykonuje polecenie ściśnięcia palca. Robi to świadomie"

Niedawno ukazał się wywiad z dr Moniką Barczewską, neurochirurgiem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Lekarka przyznała, że stan Oli jest gorszy niż innych pacjentów, gdyż jest w śpiączce przez bardzo wiele lat. Lekarka użyła sformułowania, które zostało wycięte i podchwycone przez media.

Możemy mówić o pełnym wybudzeniu - powiedziała, poczym dodała: Z punktu widzenia medycyny wybudzenie to nie jest kwestia przytomności, tylko kwestia działania wyższych ośrodków, które w tym wypadku na pewno są uszkodzone. Widać, że układ piramidowy oraz pozostałe układy są w wyniku niedotlenienia po zachłyśnięciu uszkodzone.

Media potraktowały pierwsze zdanie jako zapowiedź całkowitego wybudzenia się Oli. Pozytywna, choć nieprawdziwa informacja obiegła Internet, a do Błaszczyk i jej rodziny zaczęły spływać gratulacje. Niestety, przedwczesne. Dlatego aktorka opublikowała krótkie oświadczenie, w którym przeczy doniesieniom o obudzeniu się córki:

Bardzo dziękuję za zainteresowanie stanem zdrowia mojej córki Aleksandry. Od lat odbieram wiele sygnałów i informacji świadczących o Państwa wsparciu w naszej trudnej drodze, podczas choroby mojej córki - pisze Błaszczyk. W odpowiedzi na ostatnie doniesienia w mediach (podczas mojej nieobecności w kraju) dotyczące stanu zdrowia Oli, pragnę oświadczyć, że moja córka nie jest jeszcze w pełni wybudzona.

Na doniesienia odpowiedziała też druga córka aktorki, Marianna Janczarska. Z pewną ironią napisała na Facebooku, że to "cudowne uczucie" gdy inni cieszą się z poprawy zdrowia siostry, do której nie doszło.

Cóż... Powiem tylko w imieniu swoim i bliskich, że chcielibyśmy, żeby to była prawda - napisała. Serdeczne podziękowania dla dziennikarza/ dziennikarki, który dorzucił aż tyle od siebie do wypowiedzi Pani doktor z Olsztyna. Przyjmowanie gratulacji w zawiązku z czymś na co się czeka, a co się nie stało, to naprawdę cudowne uczucie.

Córka Ewy Błaszczyk coraz bliżej wybudzenia ze śpiączki

 

Zobacz też:

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (96)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 96
Odpowiedz
275 58
zgłoś
Gość 19.08.2016 19:46
Tez bym chciala :(
Odpowiedz
14 10
zgłoś
Gość 19.08.2016 19:47
Już o tym była tu mowa!
Odpowiedz
10 60
zgłoś
gość 19.08.2016 19:47
edzia pkp powinni uśpic
Odpowiedz
636 106
zgłoś
Gość 19.08.2016 19:47
Mam nadzieję że się wybudzi i wróci do zdrowia. Nic tak bie boli jak bezsilność i czekanie w nadziei
Odpowiedz
19 6
zgłoś
Gość 19.08.2016 19:47
Cóż ... Szkoda :(
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 96