Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kaczyńska też broni karmienia piersią: "To niepodważalne prawo! Nie powinno być kwestionowane w cywilizowanych społeczeństwach"

401
Podziel się

"Widok kobiety karmiącej dziecko należy do najpiękniejszych obrazów rodzicielstwa" - pisze.

Kaczyńska też broni karmienia piersią: "To niepodważalne prawo! Nie powinno być kwestionowane w cywilizowanych społeczeństwach"
bDRWwfXF

Kilka tygodni temu przez media na nowo przetoczyła się dyskusja na temat karmienia piersią w miejscach publicznych. Wszystko zaczęło się od Liwii Małkowskiej, która wytoczyła proces właścicielowi sopockiej restauracji, który wyprosił ją z lokalu za próbę karmienia piersią. Sprawa odbiła się głośnym echem w ogólnopolskich mediach, w których zaczęli pojawiać się także przeciwnicy publicznego karmienia. Jednym z nich jest Marek Migalski, który stwierdził, że z publicznym karmieniem jest tak jak "z puszczaniem bąków i sikaniem". Niektórzy też mają swoje potrzeby, ale nie realizują ich publicznie, bo uchodzi to za niekulturalne. Przypomnijmy: Marek Migalski o publicznym karmieniu piersią: "Jest jak SIKANIE I PUSZCZANIE BĄKÓW!"

Teraz, gdy burza trochę przycichła, do dyskusji postanowiła włączyć się także Marta Kaczyńska. Bratanica Jarosława Kaczyńskiego od pewnego czasu jest felietonistką prawicowego tygodnika Do Rzeczy, w którym komentuje nie tylko polityczną rzeczywistość. Zdaniem Kaczyńskiej, prawo do publicznego karmienia piersią w ogóle nie powinno być kwestionowane:

Widok kobiety karmiącej dziecko należy do najpiękniejszych obrazów rodzicielstwa - zaczyna Kaczyńska. Karmienie piersią jest wyrazem bliskości i więzi, której nowo narodzony człowiek potrzebuje do swojego prawidłowego rozwoju niemal tak samo jak odpowiedniego pokarmu. Prawo matek do karmienia piersią w miejscach publicznych jest niepodważalne i w cywilizowanym społeczeństwie nie powinno być w żaden sposób kwestionowane.

bDRWwfXH

Istnieją wszelkie podstawy, by sądzić, że sprawa matki karmiącej, wyproszonej z restauracji, okaże się precedensem i położy kres dyskusji, która nie powinna się toczyć, bo dotyczy sprawy oczywistej - dodaje.

Przypomnijmy, że krytykowanie matek karmiących publicznie swoje dzieci napiętnował także Minister Zdrowia: Minister Zdrowia: "Piętnowanie kobiet za karmienie w miejscach publicznych jest nie do zaakceptowania!"

bDRWwfXN
bDRWwfXO
Zobacz także: Profesor prawa o porówaniu karmienia piersią do puszczania bąków
Zobacz także: Zobacz też:
bDRWwfYi
KOMENTARZE
(401)
Gość
5 lata temu
Widzialam jak kiedys mama karmila malenkie dziecko w miejscu publicznym, na glowke dziecka i na piers ktora karmila nalozona miala tetrowa pieluszke. Wygladalo to bardzo fajnie i dyskretnie, bardzo mi sie podobalo.
Gość
5 lata temu
My nie zabraniamy KARMIC! Róbcie to ale dyskretnie a nie z cyckiem na wierzchu!!!
Gość
5 lata temu
Mam core, tez karmilam, ale we wlasciwych miejscach, zeby nie zmuszac nikogo do ogladania moich wywalonych cyckow.
bDRWwfYj
gosc
5 lata temu
karmiłam dwie córki osiem lat łącznie, to kupa czasu, ale nawet przez sekundę nikt nie widział mojego cyca na wierzchu, można kobitki? MOŻNA... jestem przeciwna publicznemu wywalaniu dojarek!!!!!
Gość
5 lata temu
Może to jest piękne dla matek. Ale czemu kazdy ma oglądać wywalone cyce? Jeśli je przykryją to nie mam nic przeciwko.
Najnowsze komentarze (401)
gość
5 lata temu
oczywiście, że tak. Ma całkowitą rację. A jeśli komuś to przeszkadza to przecież zawsze może sobie wydłubać oczy.
joanna
5 lata temu
W mniemaniu pani Kaczyńskiej ( chyba, albo Mackiewicz- tego nie wiem), nawet kopulacja i robienie łosia z męża jest na miejscu.
gość
5 lata temu
Litości lepiej niech się Pani z całym szacunkiem wypowie na temat poczynania Pani Stryja czy to na pewno się Pani podoba.
Cyc
5 lata temu
Zgłodnialem
Lalka
5 lata temu
Oczywiście matki mają prawo karmić dziecko, tylko dlaczego akurat przy moim stoliku restauracyjnym. Można przecież to robić dyskretniej ( to przecież bardzo intymna chwila), nie odbierając apetytu gościom przy stole.
gość
5 lata temu
wóde w restauracji można pić,a mleka matki nie?dziwne.
gość
5 lata temu
k*******n uczy zachowania niech k*******n zacznie od siebie nie wie z kim ma bachory musi wykonywać testy ewusia miała dwóch tatusiów
tom
5 lata temu
A co ze zmienianiem pieluchy? Jest całkiem naturalne i stół w restauracji nadaje się w sam raz!
bDRWwfYb
gość
5 lata temu
gdzie wy tu widzicie dobro dziecka? rozumiem ze matki nie potrafią już zamknąć się w domu i że dziś nie mieszka się z rodzicami żeby babcia została a faceci nie pomagają -ale dziecko jest narażone na obce zarazki (nie domowników które oswaja powoli) na hałas ,na przeciąg ,na być może chorych ludzi obok a w parku na muchy ,matka podaje nie umyty cycek ,jesteście pewni ze to jest dobre dla dziecka??? bo wygląda że dla matek
gość
5 lata temu
karmienie piersia jest zle a p*******o jest dobre !!???? ludzi co rzadza trzeba w****c !!!!!!!!!! pozbyc sie ich bo im we lbach sie p********ilo od kasy !!!!!
Ada
5 lata temu
Powiedziała co wiedziała,. cywilizowany świat- to nie jej bajka
gość
5 lata temu
Ta pani nie jest żadnym autorytetem w kwestii wypowiadania się na ten temat,
aa
5 lata temu
Brzydalu zakladaj burke
gość
5 lata temu
pani Marto,które to te cywilizowane kraje? Francja ,Niemcy ,czy inne gdzie zwyczaj publicznego karmienia zwlokły emigrantki z Afryki,daruj sobie kobieto
...
Następna strona
bDRWwfYD