Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kraśko o zwolnieniu Orłosia: "To jakby domagać się od kolumny Zygmunta, by przemyślała swoją postawę. Maćku, i tak jesteś legendą!"

220
Podziel się:

Sprawę skomentowała też Beata Tadla. "Na szczęście jest wiele miejsc poza tą instytucją i tam trzeba sobie szukać miejsca".

Kraśko o zwolnieniu Orłosia: "To jakby domagać się od kolumny Zygmunta, by przemyślała swoją postawę. Maćku, i tak jesteś legendą!"

W minioną środę Maciej Orłoś poprowadził swoje ostatnie wydanie Teleexpressu i pożegnał się z widzami programu, z którym związany był przez 25 lat. Oficjalnym powodem rozstania z Orłosiem jest spadająca gwałtownie oglądalność Teleexpressu, który obecnie ogląda zaledwie 2,18 miliona widzów, w porównaniu z 4 milionami sprzed roku. Jednak zdaniem medioznawcy Wiesława Godzica, jest to raczej wina stronniczego przekazu i dotyczy wszystkich programów informacyjnych "mediów narodowych".

Będzie to wizerunkowo źle wyglądało, jeśli kolejny program informacyjny Telewizji Polskiej będzie dołował - uważa Godzic. Telewizja to przede wszystkim ludzie i pomysły, a nowa władza pozbywa się tych dwóch elementów. Nowe władze TV stosują taką metodę, która jest przeciwieństwem tego wszystkiego, co znam na temat telewizji, czyli że telewizja jest domeną szczególnych ludzi, osobowości, ludzi, którzy coś sobą reprezentują. Oni robią wszystko na odwrót. Orłoś równał się "Teleexpress". 25 lat to jest fantastyczny wyczyn. Był w tym dobry i tak się kojarzył. Jeśli go nie będzie, to pójdzie gdzie indziej i pociągnie za sobą sporą grupkę swoich fanów.

Dziennikarze, wyrzuceni kilka miesięcy przed Orłosiem, postanowili skomentować jego zwolnienie i politykę kadrową nowych władz.

Jeśli Orłoś nie pasował do TVP, to można się też domagać od kolumny Zygmunta, żeby przemyślała swoją postawę - stwierdził Piotr Kraśko, były szef Wiadomości. Maćku, i tak jesteś legendą!

Swoje zdanie postanowiła wyrazić także Beata Tadla, była prezenterka Wiadomości.

Oczywiście, że nikt do niczego nie jest przyspawany i dziś już tak jest, że wszędzie należy się liczyć ze zmianą, w każdej branży. Nic nie jest do końca życia. Jeśli ktoś myśli, że my nie zdajemy sobie z tego sprawy, to jest w błędzie. Natomiast mamy prawo do oceny sytuacji i do niezgody na to, co się w mediach publicznych dzieje - komentuje dziennikarka. A to nic innego, jak autodestrukcyjny proces, który spowoduje, że niebawem już nie będzie czego zbierać. Na szczęście jest wiele miejsc poza tą instytucją i tam trzeba sobie szukać miejsca.

Nowy szef Teleexpressu zapewnia, że Orłoś sam chciał odejść.

Rezygnacja Macieja Orłosia jest jego niezależną decyzją, podjętą zanim zostałem szefem redakcji - mówi w rozmowie z Super Expressem. Między nami nie ma żadnego konfliktu.

Wiadomo już, że Orłosia zastąpi Michał Cholewiński z TVP Info.

Zobacz także: Orłoś odejdzie z "Teleexpressu"?
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(220)
gość
8 lat temu
Teleexpress to Orłoś, Orłoś to Teleexpress
Gość
8 lat temu
Jest Pan legendą Panie Macieju! Nigdy nie zapomnimy :)
gość
8 lat temu
Panie Macieju, proszę pamiętać iż Pańscy widzowie darzą Pana duuuuużą sympatią i szacunkiem - w przeciwieństwie do innych medialnych osób.Powodzenia.
gość
8 lat temu
i dobrze zrobił trzeba mieć honor
no tak
8 lat temu
Już taki sam Teleexpress to nie będzie. Pozdrawiam Pana Maćka!
Najnowsze komentarze (220)
gość
8 lat temu
legenda legendą,ale trzeba jak to mówią dać młodym szansę jak w każdej pracy nic nie trwa w wiecznie,a ja tam lubię PANIĄ BEATĘ......
ja
8 lat temu
Teleexpress bez Pana Maćka to już nie ten sam Teleexpress
gość
8 lat temu
a dla mnie nie niezapomniany to tylko Wojciech i tylko z nim będę kojarzyć Teleekspress może również dla tego że bardzo mi się podobał ( do dzisiaj ) i ten jego głos
gość
8 lat temu
dzisiaj był bardzo dobry teleexpress ten dziennikarz jest inteligentny i przystojny
gość
8 lat temu
ty krasko na szczescie tez juz jestes legenda
san
8 lat temu
pochwała z ust kraśki to obelga
gość
8 lat temu
Maćku głowa do góry , szkoda Ciebie dla tej badziewiastej w tej chwili telewizji ,wstyd w niej pracować
gość
8 lat temu
Niech sobie teraz bez Maćka ten Teleexpres w d**ę wsadzą.Telewizji publicznej już niedługo NIKT nie będzie oglądał.
ewa
8 lat temu
Pan Orlos to profesjonalista ,jestem pewna ,ze nie chcial przedstawiac falszywych informacji
Gość
8 lat temu
Tadla ciebie i tak ludzi nie lubią to jest ci bez różnicy czy cie zwolnią. Ale Orłoś jest fajny i zawsze był wizytówką teleekspresu. Bez niego już bie będzie taki sam...
gość
8 lat temu
Jest Pan legendą Panie Macieju! Nigdy nie zapomnimy :) Już taki sam Teleexpress to nie będzie. Pozdrawiam Pana Maćka!
gość
8 lat temu
2 legendy k***a żydowskie , idz precz szatanie !
gość
8 lat temu
Kraśko, wnuk działacza pacyfikującego Poznański Czerwiec 56.
gość
8 lat temu
Orlos za czytanie z ekranu dostawal tysiące. Mysle ze po 25 latach to już czas na zmiane. Natomiast Krasko to narcyz któremu się zdaje ze jest The Best. Nie ogladalam go w TVP Narodowa i nie oglądam go w TVN bis. Czekam kiedy wyleci przez ekran bo jest taki napuszony. Dla mnie to zero któremu się zdaje ze jest niezastąpiony. Ludzie nie ogladaja go w TVN bis
...
Następna strona