Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rydzyk dostanie kolejne 300 tysięcy. Na studia w... stodole ministra środowiska!

318
Podziel się

Redemptorysta otwiera w swojej szkole nowy kierunek: "politykę ochrony środowiska - ekologię i zarządzanie". Wykładowcami będą... Jan Szyszko i jego córka.

Rydzyk dostanie kolejne 300 tysięcy. Na studia w... stodole ministra środowiska!
bCysKQTF

Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości ojciec Rydzyk zdecydowanie nabrał wiatru w żagle. Podobnie jak jego liczne biznesy.

Od początku tego roku otrzymał od rządu dofinansowanie w wysokości 20 milionów złotych na swoją prywatną szkołę, 26 milionów na odwierty geotermalne, 200 tysięcy złotych na "wzmocnienie wizerunku Polski za granicą" oraz 140 tysięcy na "promocję czytelnictwa". Władze Torunia postanowiły dorzucić się do tych prezentów i zafundować Rydzykowi nową drogę, prowadzącą do Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej oraz nowego kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelii i św. Jana Pawła II. Koszt remontu 800-metrowego odcinka drogi wyniósł ponad półtora miliona złotych. Latem tego roku redemptorysta otrzymał kolejne 800 tysięcy złotych, tym razem od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na "promowanie polskiej dyplomacji i przywracanie polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej".

bCysKQTH

Mimo to zakonnik, którego majątek już kilka lat temu był szacowany na 300 milionów złotych, narzeka, że ciągle ma za mało pieniędzy. Na szczęście kolejne 300 tysięcy dołoży Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod kierownictwem ministra Jana Szyszko.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzyma tę dotację na płatny podyplomowy kierunek "polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie".

Jak donosi Super Express, kierunek jest nie tylko dość dobrze dofinansowany, bo za rok nauki trzeba tam zapłacić 3,4 tysiąca złotych, to jeszcze wykłada na nim sam minister Szyszko. A także jego córka Katarzyna Szyszko-Podgórska, która kilka lat temu próbowała robić karierę w polityce, ale przepadła w wyborach samorządowych. Zajęcia będą się odbywały w... stodole należącej do Szyszków.

Terenowe zajęcia studenci podyplomówki odbywają w Terenowej Stacji Badawczej D&B w Tucznie, czyli specjalnie przystosowanej 300-metrowej stodole należącej do ministra. Ostatnio stodołą zajmowało się CBA, po tym gdy Szyszko wycenił jej wartość w oświadczeniu majątkowym na zero złotych - przypomina tabloid. Resort środowiska nie odpowiedział nam na pytania w sprawie dofinansowania uczelni.

bCysKQTN
bCysKQTO
bCysKQTP
bCysKQUi
KOMENTARZE
(318)
Gość
4 lata temu
To ten słynny koniec kolesiostwa 😉
gość
4 lata temu
R****k to jakiś fenomen (w złym tego słowa znaczeniu). Nikt gościa nie może ruszyć, wszystkich d**a i jeszcze kręci niesamowity biznes. Aż niewiarygodne...
Edzia
4 lata temu
Noooo,a na ratowanie ludzi pieniedzy nie ma!!!!Macie ta "Dobra zmiane",jeszcze raz gratuluje wyborca PIS-u!!
bCysKQUj
Gość
4 lata temu
Polacy, pis rujnuje wszystko. Nie boli was jak trwonia pieniądze? Za PO tsk nie bylo. Kłócą ludzi, najgorsze cechy narodu wydobywaja. Wstyd mi.
gość
4 lata temu
Zaraz mnie szlag trafi!
Najnowsze komentarze (318)
gość
2 lata temu
Teraz ludzie cicho siedzą, dostali 500+
Gość
3 lata temu
Wartosc 0zl a ciekawe na ile jest polisa ubezpieczeniowa!
Gość
4 lata temu
Ach jak sie tylko po pleckach poklepuja i raczki usciskuja. Zygac sie chce. Kumoterstwo na kazdym kroku.powinni mu sie do d**y dobrac ale za tej kadencji jest bezpieczny.
ALLELUJA I DO...
4 lata temu
I NIE ZAPOMNIJCIE W NIEDZIELĘ DAĆ NA TACĘ ! ! !
gość
4 lata temu
jak patrze na te minusy przy komentarzach o pis i rydzolu to az mnie krew zalewa, ze tak wiele ociemniałych osob mieszka w tym kraju. emertury wam obcinaja, a ten s******l w sukience miliony i pieniadze na umocnienie wizerunku za granica! smiech na sali! ociemniała polsza w nowoczesnej europie. bedziecie plakac biedaki i dobrze wam!
gość
4 lata temu
No proszę,można się dzielić ? można.
gość
4 lata temu
Mnie się też należy!
gość
4 lata temu
r****k zgarnie kasę od szyszki a biedna Asia musi sama zadbac o leczenie mamy ot tak nasza posrana rzeczywistość
bCysKQUb
gość
4 lata temu
cóż za piękna inicjatywa
gratuluje wyb...
4 lata temu
ale jaja - łoją polską dojną krowe z lewa i prawa jak chcą. i to wszystko z naszych podatków :) jak wam się podoba dobra zmiana ?
gość
4 lata temu
kurde moglam isc tam do szkoly kariera murowana xD
gość
4 lata temu
Kaczynski z Rydzykiem dalej polakow traktuja jak debili i okradaja Polske jak tylko moga
gość
4 lata temu
Proponuje zamknąć uczelnie zaoczne, też pracują w niedziele
gość
4 lata temu
co te p*****y wyprawiają nie dość że poparańcy to jeszcze jacy fizycznie brzydcy ludzie fuj
...
Następna strona
bCysKQUD