Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chazan o kobietach po aborcji: "Nie możemy pozostawiać winnego bez kary! Ani pogłaskać po główce!"

1128
Podziel się:

"Nie zawsze psychologiczne następstwa aborcji są dla nich karą w wystarczający sposób" - wyjaśnia lekarz. I dziękuje politykom: "Polska jest współczesną ziemią świętą!"

Chazan o kobietach po aborcji: "Nie możemy pozostawiać winnego bez kary! Ani pogłaskać po główce!"
bEKAfDzF

Choć profesor Bogdan Chazan przyznał w mediach, że sam wykonywał kiedyś aborcje, przeszedł na stronę środowisk radykalnie antyaborcyjnych. Wokół lekarza wybuchł skandal, gdy odmówił kobiecie legalnej aborcji i wbrew prawu nie wskazał innego lekarza, który mógł przeprowadzić zabieg. Sprawa trafiła do sądu, gdzie przeciwko lekarzowi jako oskarżyciel wystąpił prawie już były mąż Marty Kaczyńskiej, Marcin D. Ostatecznie lekarz został oczyszczony z zarzutów i dzisiaj występuje jako "lekarz kobiecych sumień". Sam nie ma oczywiście żadnych wyrzutów sumienia.

Chazan udzielił wywiadu prawicowej Telewizji Republika. Przekonuje w nim, że prawo antyaborcyjne powinno być zaostrzone. Z tym, że według niego całkowity zakaz to tak naprawdę... "złagodzenie" go.

bEKAfDzH

Każdy człowiek ma na temat aborcji swoje zdanie i każdy powinien je mieć. I to zdanie powinno być wysłuchane - powiedział, ale dodał: Często mówi się, że ten projekt zaostrza prawo, ale ja myślę, że przeciwnie, z punktu widzenia dziecka to on właśnie je łagodzi, bo zabrania skazywania dzieci poczętych na śmierć. Człowiekowi przed narodzeniem przysługują takie same prawa jak po narodzinach, m.in. prawo do opieki lekarskiej, a nie eliminowania cierpienia razem z człowiekiem.

Lekarz przekonywał też, że kobiety powinno się karać, a nie "głaskać po główce", co będzie także "edukacją" dla innych ciężarnych.

Sprawa karności kobiet jest sprawą mało istotną w perspektywie poszanowania życia ludzkiego. Jeśli jesteśmy przekonani, że dziecko to jest istota ludzka, która ma ciało i duszę, to nie możemy pozostawiać winnego bez kary, która ma przecież również wymiar edukacyjny. Pamiętajmy, że obecnie większości aborcji na świecie dokonuje się farmakologicznie, a więc sama matka, bez udziału lekarzy, połyka dwie tabletki i w ten sposób zabija swoje dziecko. Trudno, żeby w takiej sytuacji tylko pogłaskać ją po główce i nie zawsze psychologiczne następstwa aborcji są dla niej karą w wystarczający sposób.

Według Chazana w Polsce wreszcie jest rząd, który będzie sprzyjał obywatelskiej ustawie zakazu aborcji i w końcu wprowadzi to bezwzględne prawo.

bEKAfDzN

Cieszę się, że w Polsce mamy teraz parlament, który daje nadzieje na wprowadzenie ustawy zabraniającej zabijania dzieci poczętych. Przyznajemy sobie prawo o decydowaniu o kimś. Uważamy ze życie dziecka z zespołem downa będzie tak okropne, tak pełne cierpienia, że dajemy sobie prawo, do zdecydowaniu o jego zabiciu.

Według lekarza ta sytuacja jest zasługą Kościoła Katolickiego, dzięki któremu Polska stała się "współczesną ziemią świętą" dla ruchu antyaborcyjnego.

Polska jest krajem, który stanowi rzeczywiste oparcie dla ruchów pro-life na całym świecie. Nie wiem z czego to wynika, może z naszej edukacji, historii, czy silnej obecności Kościoła Katolickiego, faktem jest, że młodzi ludzie na Światowych Dniach Młodzieży mówili o Polsce, że jest współczesną "ziemią świętą".

bEKAfDzO
bEKAfDAi
KOMENTARZE
(1128)
gość
5 lata temu
Więzienie dla Chazana, albo nawet - kara śmierci za te setki aborcji których dokonał. Winny nie może być głaskany po głowie!
Gość
5 lata temu
A on czemu nie poniosl konsekwencji prawnych skoro kiedys wykonywal aborcje?!
Gość
5 lata temu
Faceci nie powinni mieć prawa głosu w tym temacie.
bEKAfDAj
Gość
5 lata temu
Świętobliwy się znalazł... juz zapomnial jak sam skrobal kobiety.
gość
5 lata temu
on zrobił tyle skrobanek, że się nachapał, zarobił na dom, samochód itp., a jak się dorobił, to już jest święty i chce karać. On akurat ma najmniej do powiedzenia
Najnowsze komentarze (1128)
gosc
4 lata temu
wh0cd671683 cipro
Gość
5 lata temu
Kazdy może sie nawrocić i zmienić.Ja też.
Gość
5 lata temu
Moja koleżanka ma syna niewidomego i miał żyć bardzo krotko.Zyje21 lat ma 186 cm jest niewidomy ma dysfunkcje ale wszyscy Go bardzo kochają.Jest całym życiem dla rodziny.Jak ktoś chce niech zostawia tylko zdrowe i synow bo dziewuszka gorsza.Niech jedzie do Czech nie musi pojsc do Chazana.
gość
5 lata temu
pogłaskajmy aborcjonistę Chazana ! nie strasz Chazan , nie strasz ! A może z Chazanem było tak jak z Zelnikiem... to nie on usuwał ciąże tylko ten drugi? Hipokryta
gość
5 lata temu
Niech ten hipokryta zamknie ryja!
gość
5 lata temu
ŚMIERĆ CHAZANOWI PUBLICZNA
gość
5 lata temu
Pie*dolenie
prawdymedia
5 lata temu
!!WAŻNE!!! Rząd PIS postanowił przyjąć umowę CETA. Mówiąc wprost, jest to oddanie resztek władzy najpotężniejszym korporacjom na świecie oraz poddanie się jednemu sądowi arbitrażowemu, który będzie działał na zlecenia korporacji. Firmy będą mogły pozywać całe państwa jeśli tylko uznają, że szkodzi ono ich interesom. Z taką ochroną wprowadzą do kraju produkty genetycznie modyfikowane - żywność i nasiona, po czym zmonopolizują rynek wykańczając uprawy organiczne i lokalne. Pod pretekstem ochrony, wtłoczą w nasze dzieci kolejne szczepionki unikając wszelkiej odpowiedzialności za powikłania, zaś prywatne banki zyskają nietykalność absolutną praktykując lichwę na niespotykaną dotąd skalę. W ekspresowym tempie wprowadzane są środki cenzury i inwiligilacji dyktowane koniecznością "ochrony przed terroryzmem". Zobaczcie, jak szybko PIS zmienił zdanie o GMO, jak ochoczo podejmuje decyzje szkodzące nie tylko interesowi suwerennej Polski, ale prawom człowieka i wolności słowa. Zauważcie jak jednolita jest ich polityka w kotekście działań poprzednich rządów, gdy odfiltruje się drobne pokazowe sprzeczki i odciągające uwagę afery. Mają jeden cel - wypełnienie woli Panów. Wszystko będzie nadzorowane i rządzone przez ludzi, których nie zobaczycie w polityce, w gazetach czy w mediach. To ludzie tak potężni, że dyrygują wszystkim z cienia, spoza kurtyny politycznej szopki, gdzie pacynki posłusznie wykonują rozkazy. Takim rozkazem było wprowadzenie TTIP i CETA, i właśnie to obserwujemy. Wkrótce zobaczymy prawdziwą moc władzy bo w życie wchodzi to, co dawno zaplanowano i spisano na wielu kartach, czyt. Nowy Porządek Świata z CETA, TTIP, międzynarodową armią i pełną kontrolą pieniądza. Zniewolenie absolutne. Wówczas zoba ...
bEKAfDAb
gość
5 lata temu
Do p***d;la z tym starym ..ujem
gość
5 lata temu
odezwał się świętojebliwy Chazan pierwszy skrobacz w Polsce
gość
5 lata temu
Aborcja nie jest przestepstwem w krajach EU, a wiec i PL powinna nie miec nic przeciwko aborcji! Lepiej jest ciaze usunac niz klepac Cale zycie biede!
gość
5 lata temu
chazanie oddaj zarobiona kase na skrobankach dla biednych glodujacych dzieci a sam dziadku na kolanach do CZESTOCHOWY
gość
5 lata temu
chazzan do piekla
gość
5 lata temu
ty komuszku wiesz co piszesz? watpie ty wogole nie wiewsz o co chodzi chcesz tylko nienawisci bo zycie masz skopane?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKAfDAU
bEKAfDAV
bEKAfDAW
bEKAfDAX
bEKAfDAY
bEKAfDAD