Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dereszowska: "Jest mi wstyd, gdy powstańców stawia się na równi z ofiarami katastrofy lotniczej"

358
Podziel się

Aktorka twierdzi, że międzynarodowy wizerunek Polski jest coraz gorszy. "Nasz kraj jest coraz częściej postrzegany jako niedemokratyczny".

Dereszowska: "Jest mi wstyd, gdy powstańców stawia się na równi z ofiarami katastrofy lotniczej"
bEiiFmmZ

Twórcy filmu Smoleńsk uznali, że najlepszą "promocją" dla ich filmu będzie jej brak. Dziennikarze, którzy pojawili się na premierze filmu, nie zostali wpuszczeni na jego projekcję, a wśród gości nie było części rodzin ofiar katastrofy, gdyż nie zostały one zaproszone. Wejściówkę otrzymała z kolei Doda (z której jednak nie skorzystała), zaś na ściance pozowały Anna Samusionek i Joanna Majstrak.

Mimo to o filmie wciąż sporo się mówi, głównie w negatywnym kontekście. Opinie krytyków są miażdżące, a aktorzy wstydzą się, że w nim zagrali:

bEiiFmnb

W założeniu "dzieło" Krauzego prezentuje wersję wydarzeń zgodną z poglądami Jarosława Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości – zgodnie z nią w Smoleńsku doszło do zamachu, w który zaangażowani są Władimir Putin i Donald Tusk.

I choć od katastrofy minęło sześć lat, spory o budowanie pomników i "prawdę" historyczną wydają się nie mieć końca. Sytuacja ta wyjątkowo irytuje Annę Dereszowską, która w jednym z wywiadów wyznała, że denerwuje ją zawłaszczanie sobie miłości do ojczyzny i stawianie ofiar katastrofy smoleńskiej na równi z bohaterami Powstania Warszawskiego:

Jest mi głupio, gdy dzwonią do nas znajomi z zagranicy i niepokoją się sytuacją w Polsce. Mój brat od lat mieszka, pracuje za granicą i mówi, że nasz kraj jest coraz częściej postrzegany jako niedemokratyczny. Szkoda, bo jestem dumna z tego, że jestem Polką. Uczę swoją córkę historii. W rocznicę powstania warszawskiego zabrałam ją do centrum, żeby o 17 mogła się zatrzymać i oddać hołd powstańcom. To było dla nas wielkie przeżycie. Frustruje mnie, gdy bohaterów tamtych dni próbuje się stawiać na równi z ofiarami katastrofy lotniczej. W takich momentach jest mi wstyd.

bEiiFmnh

Przypomnijmy, że mimo ogromnych kontrowersji, Smoleńsk nie jest jak na razie kinowym hitem:

bEiiFmni
bEiiFmnj
Zobacz także: Rafał Królikowski i Ania Dereszowska popierają Legalną Kulturę
Zobacz także: Zobacz też:
bEiiFmnC
KOMENTARZE
(358)
gość
5 lata temu
Powstańcy to byli ludzie walki, z wielkim sercem, gotowi na wszystko. No niestety, ale nasza elita, która zapakowała się do jednego samolotu, w żadnym stopniu nie może się z nimi równać.
Gość
5 lata temu
Ona ma rację, ale oczywiście PiS uważa, że ludzie lecący do Smoleńska poświęcili się dla Polski co jest totalną bzdurą. Gdyby wiedzieli, że umrą nie polecieliby, to pewne, ale pranie mózgów tą katastrofą to stała zagrywka dzisiejszej władzy. Cóż, myślmy swoimi mózgami, bo tylko to może nas uratować przed tą propagandą.
Gość
5 lata temu
Robią krzywdę pamięci i osobom które zginęły w Smolensku . Społeczeństwo jest rym zmęczone i zamiast skupiać sie nad tym , wyciszać sie i wspominać podczas rocznicy tych co odeszli jest tak zmęczone ze nie chce o tym słyszeć a pamięć ta dobra zamienia sie " dobra weź znowu ten Smolensk" tak nie powinni byc .... A jest dlatego ze zwyczajnie jest tego za dużo i nie w tym tonie jaki powinien byc . Nietstwty. Co do demokracji . Polska jest postrzegana tak jak ryzyka ja osoby będące poza granicami . Niestety . Jezeli poza grnice jeżdżą posłowie i opowiadają brednie niestety tak jest postrzegana . Sraja we własne gniazdo . Smutne .
bEiiFmnD
gość
5 lata temu
Smoleńsk jest tragedia ale robią z tego święto narodowe jakby nie było tragedi nad którymi rząd może zapanować !
gość
5 lata temu
Wolę już tematy o Grycankach, Majdanach...skończcie z tym Smoleńskiem !! Sami eksperci
Najnowsze komentarze (358)
gość
5 lata temu
A nie jest ci wstyd jak sie pluje na prezydenta PL?
gość
5 lata temu
WSTYD...to jest wtedy gdy osoba o tej "niewyszukanej" moralnosci/ /program z K.Wojewodzkim/ mowi o publicznych sprawach. Takie moralistki do magla!!!
gość
5 lata temu
Szkoda,ze sie tak "publicznie" nie wstydzila,jak rozbijala malzenstwoi odbierala ojca malutkim dzieciom
Ślązak
5 lata temu
"Frustruje mnie, gdy bohaterów tamtych dni próbuje się stawiać na równi z ofiarami katastrofy lotniczej." Pani Dereszowska, to którzy z nich wg Pani byli gorszymi Polakami? Dotąd Panią ceniłem, teraz jest mi wstyd. Tutaj wyraźnie wychodzi, kto faktycznie stosuje podział Polaków na lepszy i gorszy sort.
gość
5 lata temu
mi nikt niemusi mówić ani pis ani Po mam swój rozum i wiem , że prezydenta chcieli się pozbyć , zamachu na niego nie mozna bylo inaczej dokonac niz w ten sposób . Przy okazji inni zginęli i zeby wygladało to naturalnie na wypadek i tyle w temacie ,A moje prognozy sięsprawdzaja powoli. i prawda wyjdzie na jaw tylko mozemy drogo za to zapłacic
gość
5 lata temu
w Barwach szczęścia długo miejsca nie zagrzejesz, pójdziesz do Petru po jałmużnę ,
gość
5 lata temu
juz długo nie zagrzejesz miejsca w tym serialu , g****a pindo .politykować ci się zachciało
gość
5 lata temu
prawda nie zawsze obroni się sama ,czasem wymaga wysiłku i czasu,wielu drogozapłaciło za walke o prawdę ,za to lizodupstwo i szkodzenie własnemu krajowi może zostac nagrodzone np odp stanowiskiem w parlamencie europejskim .Po i kod dorabiają nam morde.pani dereszowsk a żaden autorytet.
bEiiFmnv
gość
5 lata temu
Jest mi wstyd gdy Polka Polce bez wyrzutów sumienia uwodzi męża, co Ty na to Aniu?
gość
5 lata temu
a mnie jest wstyd jak fundujesz sobie każde dziecko z innym facetem ŻENADA>
Gość
5 lata temu
Jarek wziął sie za robienie filmów. To dopiero dobry żart. Przeklamanie na kilomte wyczuwalne
gość
5 lata temu
DERESZOWSKA ZAJMIJ SIE LEPIEJ NIEŚLUBNYMI DZIEĆMI
gość
5 lata temu
Dereszowska mnie jest wstyd jak Cię oglądam i słucham t**a aktoreczko o ptasim móżdżku nie obrażając ptaków
cynick
5 lata temu
Jak to się k***a wszyscy przejmują stanem demokracji w Polsce. Aż serce rośnie...
...
Następna strona
bEiiFmnX