Trwa ładowanie...
Przejdź na

Profesor Dębski przestrzega przed ustawą antyaborcyjną: "To są rzeczy groźne! Skończyliśmy polską diagnostykę i terapię prenatalną!"

307
Podziel się:

"Nie będzie żadnych transfuzji! Będzie zakaz dotknięcia się z igłą do dziecka. Dlatego że będę mógł za to odpowiadać do trzech lat, jeżeli coś się stanie..."

Profesor Dębski przestrzega przed ustawą antyaborcyjną: "To są rzeczy groźne! Skończyliśmy polską diagnostykę i terapię prenatalną!"
bEIXkTDp

Odpowiedzią na głośny list biskupów z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski było pojawienie się w sejmie kontrowersyjnej ustawy antyaborcyjnej. Według nowego prawa aborcja ma być zakazana bez względu na okoliczności poczęcia - w tym gwałt i kazirodztwo - czy stan zdrowia płodu i matki. Co więcej, surowe kary mają być wymierzone nie tylko w lekarzy, ale przede wszystkim w kobiety, które zdecydowały się na aborcję.

Ostatnio wielkim zwolennikiem takiego procederu jest profesor Bogdan Chazan, który przez lata robił karierę jako aborcjonista. Potem uznał, że większą sławę zdobędzie jako pierwszy przeciwnik aborcji, a przy okazji będzie ochraniał lekarzy - w tym siebie - przed krytyką i karami sądowymi, przenosząc całą odpowiedzialność za aborcje na kobiety.

bEIXkTDr

Od kilku lat najgłośniejszym krytykiem Chazana jest profesor Romuald Dębski. Ginekolog zaopiekował się kobietą, której Chazan odmówił legalnej aborcji i wbrew prawu nie skierował do innego lekarza. Lekarz uznał, że "to niepraktyczne", bo musiałby "wykonać telefony do poszczególnych lekarzy". Mniej problematyczne było urodzenie dziecka, które wkrótce potem zmarło. Dębski zdradził w TVN24, w jakim stanie urodził się chłopiec "uratowany" przez Chazana. Lekarze bali się go pokazać rodzicom.

To jest dziecko, które nie ma połowy głowy, ma mózg na wierzchu, ma wiszącą gałkę oczną, ma rozszczep całej twarzy, nie ma mózgu w środku - powiedział. I będzie umierało dzięki panu profesorowi jeszcze przez najbliższy miesiąc albo dwa. Bo ma zdrowe serce i zdrowe płuca. Będzie umierało, aż w końcu umrze z powodu jakiegoś zakażenia. A kobieta, która urodziła to dziecko - w związku z tym, że ten dzieciak miał głowę większą niż w ciąży donoszonej - musiała mieć zrobione cięcie cesarskie. To jest sukces pana profesora Chazana.

Dzisiaj Dębski jest również przeciwnikiem popieranej przez Chazana ustawy antyaborcyjnej spisanej przez organizację katolickich prawników Ordo Iuris. Lekarz przedstawił w sposób bardzo praktyczny skutki, jakie nowe zapisy będą mieć dla jego profesji, a także zdrowia i bezpieczeństwa kobiet. Regulacje nie dotyczą bowiem tylko samej aborcji, ale wszelkich sytuacji, które mogą nieumyślnie spowodować śmierć "dziecka poczętego". Oznacza to m.in. niemożność przeprowadzenia licznych badań i prostych zabiegów.

bEIXkTDx

To są rzeczy groźne. Skończyliśmy polską diagnostykę i terapię prenatalną - powiedział Dębski podczas konferencji prasowej. Będzie zakaz dotknięcia się z igłą do dziecka. Dlatego że będę mógł za to odpowiadać do trzech lat, jeżeli coś się stanie. Nie będzie żadnych transfuzji, nie będzie żadnego leczenia prenatalnego w Polsce.

Gorzej, jeżeli będę miał pacjentkę ze stanem przedrzucawkowym, która będzie w 32. tygodniu ciąży, to ja muszę dać jej umierać i umierać dziecku. Muszę. Bo jeżeli ja ją rozwiążę cięciem cesarskim w 32. tygodniu ciąży i dziecko umrze, dlatego że było wcześniakiem, to grozi mi do trzech lat pozbawienia wolności. To przepraszam bardzo, "niech baba umiera", niech dziecko umiera. Dlaczego ja mam ryzykować swoja własną wolnością?

Nie popełnia przestępstwa lekarz, jeśli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego - Dębski przeczytał fragment ustawy i skomentował: Rozumiem, że jak będę miał krwotok z powodu ciąży pozamacicznej, to mam prawo usunąć jajowód. Ale jeżeli nie mam krwotoku - to nie jest bezpośrednie zagrożenie życia - to ja muszę doczekać aż pacjentka będzie umierająca i wtedy będę miał prawo interweniować. Pomimo że od 20 lat wiem, jak to zrobić tak, żeby pacjentka nie umierała. To są realne zagrożenia tego projektu.

Sejm zacznie pracę nad ustawą w najbliższą środę. Organizacje pozarządowe oraz ruchy nieformalne wzywają, żeby w najbliższą niedzielę w południe protestować pod Sejmem podhasłem "Ani kroku dalej! Ratujmy kobiety".

bEIXkTDy
Zobacz także: Płatek odpowiada Chazanowi: "Wprowadzając penalizację aborcji ustawodawca zachowuje się jak Hitler"
bEIXkTDz
Zobacz także: Zobacz też:
bEIXkTDS
KOMENTARZE
(307)
Gość
5 lata temu
Czasami możemy się pośmiać ale to wcale nie nest smieszne. O kobietach decydują stare dziady bez żon i dzieci.
Gość
5 lata temu
Chazan to hipokryta. Sam tysiące dzieci wyskrobał, a teraz święty się zrobił. Na starość każdy taki pokorny się robi. Wstyd.
gość
5 lata temu
Kazda kobieta powinna miec prawo do zdecydowania czy chce urodzic i wychowywac dziecko .
bEIXkTDT
hmmm..
5 lata temu
Chazan to dopiero mistrz aktorstwa! Z powolaniem sie minal! Za PRL-u robil aborcja a dzisiaj, na stare lata role swieto-ye:bliwego gra! No mistrz no!
gość
5 lata temu
Kiedyś można było bez wstydu powiedzieć "jestem Polakiem", dzis nie...
Najnowsze komentarze (307)
a
5 lata temu
wychowalam sie w rodzinie gdzie byla osoba niepelnosprawna - nie mowila i konca nie rozumiala, mam dziecko 30 lat jest niepelnosprawne , na szczescie to wada wrodzona stpy, gdzie 10 operacji i lekarze popsuli ja bardziej niz bym nic nie robila , ale ufalam lekarzom, co innego jest urodzic i wychowywac dziecko niepelnosprawne a co innego jest wprowadzic ustawe ktora nas kobiety zniszczy do zera. Chrystus byl nie winny i go powiesili. Dlatego przyjade z dalego do Warszawy jesli bedzie manifest, aby walczy o prawo dla kobiet.
andrzej1952
5 lata temu
Skutek będzie taki, że wybudują wiele nowych więzień, aby pomieścić uczestniczących w aborcjach.
gość
5 lata temu
Pisowi debile
gość
5 lata temu
hazan tylko nim dzieci straszyć ...ohyda
Gość
5 lata temu
Raczej malo prawfopodobne ze do tego dojdzie. Csla ta dyskusja nie ma sensu
gość
5 lata temu
prof chazan + następnny partyjny profesorek....g***i dziad
gość
5 lata temu
Inkwizycja!
gość
5 lata temu
KAŻDA KOBIETA powinna mieć możliwość podjęcia decyzji!!! NIE dla tak daleko idących zmian...zmian na gorsze...
bEIXkTDL
kobieta
5 lata temu
Brawo Panie Profesorze Dębski. Dobrze Pan wygarnął temu hipokrycie. Oby więcej takich lekarzy!! Żaden polityk albo stary ramol nie będzie decydował, czy kobieta ma umrzeć w imię ich chorych idei.
Gość
5 lata temu
Prof. Dębski to autorytet ,zna sie na tym. Tacy ludzie powinni miec wplyw na wyglad ustawy. Tymczasem prawo do podejmowania decyzji roszcza sobie nieudolni fanatycy,bez empatii i wyobrazni. Nie wykraczaja swoimi uposledzonymi umyslami w przyszłość,w ktorej ludzie beda ofiarami konsekwencji idiotycznych ustaw
Gość
5 lata temu
To jest normalnie patologia. Wszędzie kobiety mają prawo do aborcji i tez sa Biskupinie oczywiście w Polsce jest wielki problem. To w takim razie jak urodze dziecko chorego ciekawa czy nasibbiskupi chętnie się nim zaopiekuję o. Jestem ciekawa każdy madry
Gość
5 lata temu
To jest jakiś horror! Teraz macica jest już państwowa?? Wszyscy, którzy nie byliście na wyborach! Dziękujemy Wam!! Odechciewa się chodzić do Kościoła! Bóg patrzy na to i oczy wstydem zasłania- jak w jego imię banda facetów rządzi nie szanujac drugiego człowieka!
Gość
5 lata temu
To jest po prostu straszne
gość
5 lata temu
ZROBIA TU NAM SYRIE,,,,,,,,,,BUCHAJ BEZ MACICY CHCE DYKTOWAC KOBIECYM CIALEM???????? BOLEM I PSYCHIKOM????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEIXkTEE
bEIXkTEF
bEIXkTEG
bEIXkTEH
bEIXkTEI
bEIXkTEn