Trwa ładowanie...
Przejdź na

"The Guardian" pisze o proteście aborcyjnym pod Sejmem! "NIE MA JUŻ LEGALNYCH ABORCJI W POLSCE"

400
Podziel się:

"Polska to najbardziej katolicki kraj w Europie z najbardziej restrykcyjnym prawem antyaborcyjnym". Wczoraj przed Sejmem demonstrowały tysiące kobiet.

"The Guardian" pisze o proteście aborcyjnym pod Sejmem! "NIE MA JUŻ LEGALNYCH ABORCJI W POLSCE"
bEEBnYJN

Wczoraj w wielu miastach całej Polski ponownie odbyły się manifestacje przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Jak podkreślają organizatorzy, to ostatni moment na taki protest: już we środę Sejm rozpocznie prace nad nowym projektem ustawy antyaborcyjnej zgłoszonej przez organizację radykalnych katolickich prawników, Ordo Iuris.

Tak jak w przypadku wcześniejszych, kwietniowych protestów, niedzielne manifestacje odbiły się szerokim echem w mediach. Razem z tysiącami kobiet protestowały też gwiazdy - m.in. Maja Ostaszewska, Kasia Kowalska i Katarzyna Kwiatkowska.

bEEBnYJP

Demonstracje sprzed Sejmu zostały zauważone także przez zagraniczne media, w tym brytyjskiego Guardiana, który przypomniał, że to kolejna fala protestów przeciwko planowanemu zaostrzeniu prawa. The Guardian zauważył, że Polska jest najbardziej katolickim krajem w Europie, który już i tak posiada najbardziej restrykcyjne zapisy zakazujące przerywania ciąży.

Tysiące kobiet zebrały się przed parlamentem w Warszawie oraz w kilku innych polskich miastach, by sprzeciwić się nakazowi zakończenia ciąży nawet wtedy, gdy zagraża ona życiu matki. Protestowano nawet przed polską ambasadą w Londynie - pisze The Guardian.

Dziennik przywołuje też wypowiedź Krystyny Kacpury z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która zaznaczyła, że wiele kobiet nie może uzyskać dostępu do legalnej aborcji:

Wiele lekarzy czy szpitali zwłaszcza w południowej Polsce, na Podkarpaciu, odmawiają kobietom pomocy, bo podpisali klauzulę sumienia. Tak naprawdę nie mamy więc już legalnych aborcji w Polsce - powiedziała. Na szczęście kobiety jeszcze nie idą do więzienia, a lekarz uratuje ich życie, gdy to będzie zagrożone.

bEEBnYJV

The Guardian wynotował także wypowiedź Mariusza Dzierżawskiego z Komitetu Stop Aborcji:

Już samo podejrzenie o syndromie Downa wystarczy, by zabić dziecko. To musi się zmienić - skomentował. Nie boimy się zwolenników aborcji, bo jest ich niewiele. My jesteśmy znacznie silniejsi. Chcemy zmusić polityków do wprowadzenia zakazu zabijania ludzi.

Dziennik przypomina też, że sprawą ustawy antyaborcyjnej w Polsce zajęła się Unia Europejska, która ma zbadać, czy podczas prac nad projektem ustawy nie doszło do złamania prawa.

bEEBnYJW
bEEBnYJX
Zobacz także: Apel u Baranowskiej: PiS wykorzystuje aborcję do tego, by przykryć brak decyzji ws. CETA
bEEBnYJY
Zobacz także: Zobacz też:
bEEBnYKq
KOMENTARZE
(400)
Gość
5 lata temu
Polska zachowuje się jak jakaś sekta religijna
gość
5 lata temu
Smutne czasy, kiedy zamiast rozwijać się, iść na przód, nasz kraj się cofa.
gość
5 lata temu
polska jest zaściankiem europy i należy w końcu pogodzić się z tym faktem. i nie wyjeżdżać mi tu, że przynajmniej nie ma u nas islamistów. bo co ma piernik do wiatraka? jesteśmy pośmiewiskiem europy i tyle.
bEEBnYKr
Gość
5 lata temu
WSTYD.
gość
5 lata temu
Wstyd mi że tutaj żyję :( [*]
Najnowsze komentarze (400)
gość
5 lata temu
Brawo Polacy, Stop zabijaniu !!! Jola z Holandii
gość
5 lata temu
Gdyby nie aborcje, Ziemia była by tak zaludniona, że już teraz umieralibyśmy z głodu i braku wody pitnej. I tak jest nas stanowczo za dużo.
gość
5 lata temu
Ok rouzmiem ze dziecko jest darem stwórcy i nie nalezy zabijac płodów bo płód jak sie okazuje to juz dziecko. nie zabijajmy, czyli mamy rodzic chore dzieci tylko ze nikt nie pomyslał kto potem ma sie tymi chorymi na downa, bez płuc, rąk zajmowac? my matki? ja jak urodze chore to nie chce sie nim zajmowac, ja chce rodzic zdrowych potomków, wychowywac, cieszyc sie z nim spacerowac,chalic sie nim a nie byc zgorzkniała bo mam chore dziecko, mam walczyc w fundacjach o pieiądze na leki, na rehabilitacje, mam zrezygnowac z pracy i siedziec przy lóżku...urodzic mozemy ale nie koniecznie chcemy poswięcac sie..o tym nikt nie pomyslał. wszystkie zaczną masowo pozucac swoje dzieci chore w szpitalach,na smietnikach,dusic,....czas pokaze. ja czekam na nowy rząd.
gość
5 lata temu
tak wiec za kilka lat na ulicach bedzie duzo wózków niepełnosprawnych, duzo dzieci z zespołem downa, duzo dzieci w hospicjach bez płuc, rąk.takie dzieci nigdy nie pójda do pracy. do konca ich zycia ich rodzice starzy niedołęzni będą sie nimi zajmowac.bedzie zebranie o pieniądze, będa fundacjekobiety będa w więzieniach siedziały a ich dzieci będą sierotami które będzie wychowywal sam ojciec. jeszcze tylko 3 lata i Polska zmieni rządzących!!!!wróci cywilizacja, aborcja, wolnośc.musimy te 3 lata wytrwac. nie uprawiajmy sexu nie bedziemy rodzic. mamy zacofany kraj którym rządza pedofile, starzy kawalerowie, sfrustrowani geje i Terlikowscy z Rydzykiem. Czy tak ma wyglądac Polska? księza pedofile, coraz więcej gejów........cisza.....i nagle temat aborcji by zagłuszyc sprawy pedofili
KRYTYCZNY
5 lata temu
PODZIEMIE ABORCYJNE I WYCIECZKI DO INNYCH CYWILIZOWANYCH KRAJÓW UNII DLA POLEK. Biedne muszą islamski terror respektować, a bogate WOLNE SĄ.
gość
5 lata temu
jarka tez gwalcono jak byl maly ale dziecka nie urodzil tylko g*****e w glowie
a
5 lata temu
sredniowiecze, wstyd mi za pis co oni w sejmie reprezentuja ,totalne zero....zostawcie nasze tylki w spokoju, najbardziej decyduja o tym starzy faceci, ktorzy juz nic nie moga i z tej zlosci robia nam na zlosc....wstyd staruchy...
gość
5 lata temu
polska pokazuje, ze jednak jest krajem prawdziwie wierzacym. wspanialy przyklad dla swiata!
bEEBnYKj
gość
5 lata temu
Przecież kobiety, te które chcą i mogą zrobią i tak co chcą i nikt, ani nic tego nie zmieni. Szkoda tylko tych niezaradnych i ubogich, ale zazwyczaj takie wierzą w Boga, zatem problem niechcianych ciąż ich nie dotyczy.
gość
5 lata temu
gnoje i tyle, lepiej uciekać z tej zacofanej Polski
gościówa
5 lata temu
wstyd, czytam te wszystkie wyzwiska na siłę swoich poglądów nie przekażemy, jednak ABORCJI MÓWIĘ STANOWCZE NIE- i nie chodzi o religię o poczucie moralności, ale to mój pogląd
gość
5 lata temu
skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! skandal!!! p*****y w*n!!
gość
5 lata temu
a wykastrować tych pisowskich knurów z sejmu na czele z kurdupleem. ale tam pewnie nie ma co. nie będa musialy ich baby miec problemu
Gość
5 lata temu
Jestem zwolenniczką aborcji i wstyd mi że władze naszego kraju zamieniają Polskę w ciemnogród!!! Opamiętajcie się ludzie!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEBnYLc
bEEBnYLd
bEEBnYLe
bEEBnYLf
bEEBnYLg
bEEBnYKL